GeorgeMan

Το VDSL2 διατίθεται για πρώτη φορά από 28/2 στο ευρύ κοινό στην Ελλάδα, από τον ΟΤΕ!

Recommended Posts

cry charalambos

κλαίω κλαίω...

Εως my ass!! εγω θελω σταθερα 30/2.5 - 50/5 γιατι με το ΕΩΣ την κατσαμε...!

Ολα η τιποτα..!

Δηλαδη για να καταλαβω ολοι μας θα εχουμε ενα Μini DSLAM στο σπιτι ?

τα DSLAM θα είναι στο ΚΑΦΑΟ, μέχρι τα οποία θα έχουμε οπτική ίνα, από το ΚΑΦΑΟ μέχρι τα σπίτια μας θα είναι χαλκός αλλά η απόσταση είναι max 500m στην πλειοψηφία των περιπτώσεων οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα για τα 50mbit...

όπως τα λέει ο πεπιττo.

winters για tro b μην είσαι τόσο σίγουρος εκτος και αντικαταστήσουν όλον τον χαλκό με οπτική ina! αλλα αν ήμουν εγώ θα κράταγα και την αρχική υποδομή για back up!

ακούγονται φήμες σε άλλo forum (LAME "PROTECTION") ότι υπάρχει περίπτωση να γυρίσουν τους adsl2+ του ΟΤΕ στα καινούρια KV τα οποία είναι vdsl2 και backwards compatible με adsl

Γιωργακη εμενα πολλα μου φαινονται τα 80? που λες....

Ειναι ακριβως τα διπλασια απο τωρα... και η πλακα ειναι οτι δεν θα πιανεις το διπλασιο του 24 ευκολα...

Εγω τωρα δινω 41? μου φαινονται πολλα τα 80? το μηνα....

Δηλαδη το χρονο ειναι περιπου 960?-1000?... καλη φαση.... πιστευω πως δεν πρεπει να βιαστει κανεις....γιατι οι τιμες ειναι τσουχτρες.

θα τα πιάνουμε αρκετά εύκολα όπως γράφω και πιο πάνω...

Τα Ping θα πέσουν (δεν νομίζω)?? τα 12mbps σταθερά που είμαι τώρα είναι αρκετά (για την ώρα).

Επίσης περίμενα μεγαλύτερο UP από τα 5mbps

δύσκολα θα πέσουν τα pings, μισθωμένες όποιος θέλει καλύτερα...

Το νταβατζιλίκι μόνο εγώ το είδα...;

Είναι πιλοτική υπηρεσία που χρεώνεται >30? το μήνα, δίνεις 60? για την ενεργοποίηση, 125? για τον εξοπλισμό κι αν τελικά δε μείνεις ικαονοποιημένος, θα τους δώσεις κι άλλα 150?;;;;;!!!!!!

ΡΕ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ;;;;;;!!!!!

πιλοτικό υπάρχει εδώ και 1.5-2 χρόνια, η είδηση είναι για καθαρά εμπορική διάθεση...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now