WebHunter

Αγορά ποδηλάτου

Recommended Posts

Στην αρχη και εγω για ideal zig zag 2011 εβλεπα στα 500 ευρω αλλα αργοτερα κατεληξα στα 700 ευρω να παρω αυτο Talon 2 (2011) - Ποδήλατα | Ποδήλατα Giant | Ελλάδα παρα πολυ καλο κατα την γνωμη μου με 5 χρονια εγγυηση ο σκελετος και οτι ειναι giant επανω και 2 χρονια τα shimano.Τα βασικα ειναι υδραυλικα δισκοφρενα,δες για shimano deore 27 ταχυτητες (καλυτερα).Η σειρα παει ετσι απο το καλητερο προς το χειροτερο: xt shadow>slx shadow>deore>alivio>... ολα τα shimano τα απλα

edit: το ideal boomax ειναι κλασης ανωτερο απο hillmaster h.d /zig zag στα 700 ευρω πιστευω η καλυτερη λυση και πολυ καλητερο απο το giant talon 2 και ανετα ανταγωνιζεται και περναει το ταλον 0 στα 1000 ευρω :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα και το πήρα σήμερα!

Zig Zag 2011 is home now!

Του εκανα και 2 ώρες βόλτες και έπεσαν παντόφλες που ακύρωσα το σινεμά σε μια κοπέλα.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι εκανες χαζομαρα που δεν πηρες το Specialized Hardrock ,αλλα φταιω που δεν ελαβα συμμετοχη νωριτερα στο θρεντ!

Δεν πειραζει ομως!

Καλες Βολτες να εχεις αλλα,

τις γυναικες μην τις στηνεις στα ραντεβου ,ειναι κολοπαιδα!:hehe:

Καλοταξιδο ρεεεεε!;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστημενος με την αγορα σου? σε καλο δρομο εισαι βαραα χιλιομετρακια! πεζει φυσικα αλλα εγω προτιμησα να παρω κατι προεκτασεις τιμονιου+heavy duty πηδαλια και το παραταω κατω σαν κυριος. αν ειχα πλαγιο παντως θα ειχε φαει πολυ ξυλο σε κοτρονια επειδη χαμηλωνει οσο να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ευχαριστημένος, αν και βλέπω πως για Αθήνα το κλείδωμα της ανάρτησης είναι ψιλοάχρηστο! Θέλω κάτι να το στηρίζω, όταν πρέπει να μπω σε ένα κατάστημα, και όχι να το αφήνω στη τζαμαρία!

Τα δισκόφρενα απίστευτα, 45 ΚΜ/h --> 0 πιάνουν άμεσα!

Το μόνο αρνητικό είναι ότι πάνω στο άσπρο βλέπεις τη σκόνη αμέσως...Πέρασα από χωματόδρομο και είναι όλο για πλύσιμο!

Link to comment
Share on other sites

το lock ειναι για το uphill....τελευταια φορα που πηγα βουνο το κοψαμε ασφαλτο στο (πολυ)ανεβα και χρειαστηκε! παντως για μικρες ανηφορες που ανεβαινω καθημερινα δεν περναει απο το μυαλο μου να λοκαρω(αν ειχα remote lock πεζει να το δουλευα ομως). γενικως δεν ειναι καλη ιδεα να το αφηνεις σε τζαμαριες κτλ γιατι 8α το κλαψεις και δεν λεει... μην το αφηνεις απο το ματι σου για κανεναν λογο(το αφηνω με 3/7 ταχυτητα σε καθε περιπτωση οποτε να σφυχτει μεχρι να ρολαρει το λαμογιο που θα κανει την κινηση)! εχει πλαγιους universal για ψαλιδι αν καιγεσε για πλαγιο.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το κλείδωμα του πίσω τροχού παρά να βάζω ταχύτητα και να το αφήνω. Που στην ουσία δε το αφήνω από τα μάτια μου, αλλά απομακρύνομαι μόνο για 2-3 μέτρα. Τα universal είναι άσχημα, ήθελα κάτι που να δένει ωραία με το ποδήλατο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now