George_o/c

AMD Bulldozer: Προβλήματα με B0 & B1 steppings - Κυκλοφορία τέλη Ιουλίου;

Recommended Posts

ειναι διαφορετικο το να αργησει το release επειδη δεν πιανουν ρολογια και διαφορετικα γιατι κοιτανε τα λεφτα (και λογικο είναι)

δεν μαζευεις ρολογια σε ενα τριμηνο κορκο.

πάρτε και ενα cpuz απο το χθεσινοβραδινο session με σοφο.

a5159646.png

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

ειναι διαφορετικο το να αργησει το release επειδη δεν πιανουν ρολογια και διαφορετικα γιατι κοιτανε τα λεφτα (και λογικο είναι)

δεν μαζευεις ρολογια σε ενα τριμηνο κορκο.

πάρτε και ενα cpuz απο το χθεσινοβραδινο session με σοφο.

a5159646.png

:hehe:

Μαλάκα Άλεξ, κανόνισε σε λίγο να διαδωθεί φήμη για 6GHz Bulldozer on LN2 :D

Βάλε και μια photo από το σύστημα και στείλε το στο bsn & xs και έδεσε το γλυκό :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι δεν έχω μίσος και ούτε θέμα :whip:. Τον Νορντ πειράζω και εκτός αυτού αν εσάς τους amdάκηδες σας αρέσει να σας κοροϊδεύουν τότε εμένα μου φτάνει και μου περισσεύει:D

Μπαρντόν εαν δεν κατάλαβα την "πλάκα" μεταξύ σας(μου φάνηκε να γενικεύεις αλλά τεσπα, αφού το λες).

Τώρα το ποιός με κοροϊδεύει άστο. Μια χαρά το δουλέυω το μαγαζί μου τόσα χρόνια 30 PC με 3 αναβαθμίσεις και δουλεύουν όλη μέρα, "σκυλιά" είναι.

Δόξα το Θεό τα λεφτά τους τα έχουν βγάλει στο πολλαπλάσιο.

Επένδυση θα το έλεγα. Κοροϊδία? Μάλλον όχι.

Link to comment
Share on other sites

και εγω να πειράξω τους intelakides θα πω για τα κουτσά Mobo Potato67, Zoromoufa68, Himadio67 με τα κομμενα gpu lanes!!!! Nα δω που θα βαλετε τα 28nm :hehe: !!!! τελικα τα s-ata λειτουργουν ?

2011 εχουμε!!! ακομα και το P4P800 & P4C800 deluxe ειχανε more lanes!!! :hehe:

ΑΜD γιατι ετσι γουσταρουμε με 8core και full lanes support.....

(:hehe:εγω παντως θα παρω το νεο Χ79:hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Χμμ μου ακούγεται κάπως αυτό:

Instead it should be a purely strategic decision by the company due to the overwhelming success of the previously taken placed on the market APU (Accelerated Processing Unit). After all, you could now sell over five million units of the APU, the C, E and G series and was sold out so completely.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια στιγμή τον δικηγόρο του διαβόλου.

Εφόσον δεν είχε ακουστεί τίποτα για προβλήματα παραγωγής στην GlobalFoundries, ούτε ότι είχανε έστω περιορισμένο output capacity, τι τους εμποδίζει λοιπόν από το να παράγουνε και BD & Llano ταυτόχρονα σε καλές ποσότητες ?

Επίσης, αν είναι έτσι, γιατί λένε 60-90 μέρες ( στο φλού δηλαδή, προσωπικά δεν αποκλείω την περίπτωση αυτές οι 90 μέρες να γίνουνε και 120 ) και όχι π.χ. 15 Σεπτεμβρίου ?

Δεν ξέρουνε πόσα Llano chips βγάζουνε per day ?

Link to comment
Share on other sites

Χμμ μου ακούγεται κάπως αυτό:

Instead it should be a purely strategic decision by the company due to the overwhelming success of the previously taken placed on the market APU (Accelerated Processing Unit). After all, you could now sell over five million units of the APU, the C, E and G series and was sold out so completely.

Γιώργη εκεί είναι το χοντρό πακέτο όμως. Η πρώτη παρτίδα από τα φθηνά APUs (Ontario,Zacate) πήγε ιδιαιτέρως καλά σε σχέση με τις αρχικές εκτιμήσεις της AMD (έτσι δήλωσαν τουλάχιστον), οπότε ίσως θέλουν να ρίξουν το βάρος στις πλατφόρμες των Llano (Sabine,Lynx) και να μην επισκιαστούν από την κυκλοφορία των BD. Νομίζω έχει μια λογική.

Βέβαια αυτή είναι και η θετική οπτική γιατί μπορεί να μιλάμε και για πλήρη αποτυχία και να μην δούμε τα chips ούτε τον Σεπτέμβρη.

Αυτό που θα ήθελα να μάθω όμως (μια που είσαι και πιο μέσα στα πράγματα) είναι αν θα έχουμε κάποιο δείγμα τους και γενικά της Scorpio πλατφόρμας στις 6/6 στο L.A όπως είχαν αρχικά ανακοινώσει??

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια στιγμή τον δικηγόρο του διαβόλου.

Εφόσον δεν είχε ακουστεί τίποτα για προβλήματα παραγωγής στην GlobalFoundries, ούτε ότι είχανε έστω περιορισμένο output capacity, τι τους εμποδίζει λοιπόν από το να παράγουνε και BD & Llano ταυτόχρονα σε καλές ποσότητες ?

Επίσης, αν είναι έτσι, γιατί λένε 60-90 μέρες ( στο φλού δηλαδή, προσωπικά δεν αποκλείω την περίπτωση αυτές οι 90 μέρες να γίνουνε και 120 ) και όχι π.χ. 15 Σεπτεμβρίου ?

Δεν ξέρουνε πόσα Llano chips βγάζουνε per day ?

και εγω σαν αλλος δικηγόρος του διαβόλου και τριβολου εχω να πω:

Το καλο πραγμα αργει peppa μου, αντίθετα με την intel που γεμισε την αγορα με σαπίλα....τρεις μήνες εκανε να την καθαρίσει!!! :)...

...εβγαλε κουτσα mobo (κομμενα lanes) στην αγορα και καταφερε να ειναι και προβληματικα (sata off) :)...

Link to comment
Share on other sites

Νορντ όταν στα λέει ο Σάκης μου λες μ@λ@κιες!!! Είναι εντελώς ΓΤΠΚ η AMD τέλος!.- Εάν νομίζεις ότι θα ξαναζήσεις τις δόξες του παρελθόντος είσαι γελασμένος μικρέ :hehe: Δεν νομίζω ούτε καν να φτάσει, όχι να ξεπεράσει thn intel σε καμία κατηγορία.

Νομίζω οτι πρέπει να προσγειωθείς λιγάκι στην πραγματικότητα και να μετράς λίγο τα λόγια σου για τον νο.2 μεγαλύτερο σχεδιαστή high performance αλλά και lower power ολοκληρωμένων soc x86 CPU/APU στον κόσμο και τον νο.1 σχεδιαστή των καλύτερων GPU στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλά εδώ γελάμε από την εποχή X2xxx και έπειτα, πλήν μερικών εξαιρέσεων.

...μπα δεν γελάμε καθόλου, αν μιλάμε αμιγώς για προϊόντα και με τις τιμές κατά νου.

Αν και τώρα τελευταία, βλέπω καλές τιμές και στην πράσινη μεριά!

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

sorry αλλά εδώ γελάμε από την εποχή X2xxx και έπειτα, πλήν μερικών εξαιρέσεων.

Περι ορέξεων κανένα πρόβλημα, βόλεψε τον εαυτό σου και φαντάσου ότι θές, πράσινα άλογα, πράσινα όνειρα, πράσινες κουβέρτες, πράσινες θάλασσες, δεν θα κάτσω να ασχοληθώ να σε προσγειώσω, δεν πληρώνομαι για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ολες οι εταιρειες εχουν τα πανω και τα κατω τους.

Οτι η ΙΝΤΕΛ ειναι καλύτερη overall εταιρεία απο την AMD ισχύει στο CPU κομματι, μην ξεχνάμε οτι ξεπουλήθηκε η ΑΜD για να αγορασει την ΑΤΙ και βλέπουμε οτι τελικά έκανε σωστά....

Οπως και αν παρουμε το ιστορικο ATI vs NVIDIA, η Nvidia ειναι μπροστα σε νικες αν και τα τελευταια χρονια ειναι πολυ κοντα η μια στην αλλη και απλα κανουν αλλαξοκωλιες στο θρονο...

Οποιος μπορει να ξεχασει το performance του 9700 pro, 9800 pro, 4870X2, 5870, 5970, 6990...οπως και απο το αλλο στρατοπεδο 8800 ULTRA, 295 GTX, 580 GTX

Ολα τους υπέροχα προϊόντα!!!!

Και μην ξεχναμε κατι, η AMD-ATI μπορει να σου δωσει PERFORMANCE ΜΑCHINE ΜΟΝΗ ΤΗΣ!!! Ποια αλλη εταιρεία μπορεί να το κανει ?

Ποια εταιρεια μπορει να σου δωσει την δυναμη του 8 CORE BULLDOZER + 6990 τον βασιλιά των επιδόσεων ? Απλα καμιά τους....

Η Intel φτιαχνει μονο cpu και κατι ΜΠΑΝΑΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ και η Nvidia μονο GPU και tegra για κινητα και ταμπλετες!

Πραγματικά εχει κερδίσει τον σεβασμό μου η ΑΜD....

Link to comment
Share on other sites

guys peace...

εγω είμαι ιντελ φανμπου... και πιστεύω οτι η ΑΜΔ ειναι ΓΤΠ...

αλλα νομίζω οτι μας συμφέρει ολους να ανέβει η ΑΜΔ... και στα cpu kai sta gpu

ο ανταγωνισμός κανει καλό και στη τσέμη μας.. αλλα και στη βελτιώση των επιδόσεων...

καλυτερα να αργήσει και να βγαλει κατι καλο η ΑΜΔ παρα να βγουνε μαπα...

γιατι μετα η ιντελ θα μας πιάσει το κ$λο με τους SB-E ktl...

μια απο τα ιδια και στο gpu κομματι... (nvidia funboy) :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now