George_o/c

Ποιο είναι το καλύτερο PC Case;

Ψηφίστε την εταιρεία που έφτιαξε το αγαπημένο σας κουτί!  

95 members have voted

  1. 1. Ψηφίστε την εταιρεία που έφτιαξε το αγαπημένο σας κουτί!

    • IN WIN
      0
    • BitFenix
      1
    • Cooler Master
      34
    • Corsair
      21
    • Fractal Design
      3
    • Lian Li
      11
    • NZXT
      4
    • SilverStone
      12
    • Thermaltake
      8
    • Xigmatek
      1


Recommended Posts

Cooler MAster Haf-X ειναι το επομενο κουτι μου....

1)Χωροι

2)Μεγαλα Fan me led και dust filter

3)Extra ψυξη για GPU με το fan duct

4)Πλαινο με συνδιασμο καλης ορατοτητας (plexi) και αερισμου (fan)

5)Xρηση mesh και απουσια μπροστινης πορτας

Link to comment
Share on other sites

Η δημοσκόπηση είχε λήξει λίγες μέρες πριν, την άνοιξα και πάλι όμως γιατί ήταν ενδιαφέρον το θεματάκι ;)

Μέχρι τώρα λοιπόν έχουμε πρώτη την Cooler Master, δεύτερη την Corsair και στην τρίτη θέση, ισοπαλία μεταξύ Lian Li και SilverStone.

Να σας πω την αλήθεια περίμενα την CM στην πρώτη θέση, αλλά στην δεύτερη θέση δεν περίμενα την Corsair :D

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτά είναι στην δημοσκόπηση του box, γιατί στην αγορά τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Αυτό που λείπει από την Corsair είναι οι οικονομικες τιμες ;)

fixed!

γιατι οταν το φθηντοτερο κουτι σου κοστιζει 100ντολαρς πως να εχεις μεγαλες πωλησεις?!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και ποικιλία όμως. Δεν γίνεται να ανταγωνιστεί στα ίσα εταιρείες που έχουν πολλά κουτιά στην αγορά, όπως για παράδειγμα η Cooler Master ;)

δεν γινεται να συγκρινεις την κουλερμαστερ με την κορσερ,πουθενα. στα τροφοδοτικα θες,ειναι πισω,στα κουτια θες ειναι πισω.. ειναι 2 εντελως διαφορετικα πραγματα..!το κορυφαιο κουτι της κουλερμαστερ ειναι το κοσμος αυτη την στιγμη,προσωπικα με τα κερατα μου θυμιζει τραγο και οχι κουτι,ε αυτο σε πολλους αρεσει,σε αλλους παλι καθολου. δειξε μου εναν ομως που αν ηταν οικονομικο δεν θα επαιρνε obsidian.. ;) η κορσερ εχει ποικιλια,αλλα θετει προφανως καποια στανταρ ποιοτητας και δεν πεφτει κατω απο αυτα,στα κουτια γιατι στα τροφοδοτικα εχει και πιο φθηνα. αυτη ειναι η αποψη μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το πιο καλο ειναι δυσκολο να κρινω ακομη γιατι ειμαι αναμεσα σε 3:Fractal Design Define XL ,Corsair 800D και NZXT Phantom.

Ειμαι σε φαση αναζητης ακομη για να παρω ενα .

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το πιο καλο ειναι δυσκολο να κρινω ακομη γιατι ειμαι αναμεσα σε 3:Fractal Design Define XL ,Corsair 800D και NZXT Phantom.

Ειμαι σε φαση αναζητης ακομη για να παρω ενα .

3 διαφορετικες κατηγοριες ειναι τα κουτια!

το πρωτο ειναι για τους ησυχους και διακρητικους,το δευτερο για τους νερουλαδες και το τριτο για τους φαντεζι!!!:P

edit: μαρεσουν και τα 3!!!:)

αν επελεγα θα επαιρνα το nzxt!!λογω χρηματων, ειναι πιο οικονομικο..!;)

στο σκαν.υκ το εχει 120ευρω αν εχεις φιλο στα ξενα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτά είναι στην δημοσκόπηση του box, γιατί στην αγορά τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Αυτό που λείπει από την Corsair είναι η ποικιλία ;)

Αυτό λέω και εγώ.Αν συνεχίζει να βγάζει με την πετυχημένη συνταγή της,νέα cases,την βλέπω στην πρώτη θέση. :T:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει να βγει τιποτα καινουργιο τωρα μεχρι τις γιορτες?Απο Coolermaster-Corsair?Ετοιμαζομαι για νεο project και ψαχνω κουτι full tower αλλα λεω.. μηπως να περιμενω?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εριξα τη ψηφο μου στην Corsair. Πιστευω οτι ολα τα κουτια της ειναι ενα κι ενα, για αυτο και

εχει καταφερει να φτιαξει ενα ονομα και σε αυτο το τομεα τοσο γρηγορα. Παντως εχετε κατα νου

οτι συγκρινετε μια εταιρεια που βγηκε στην αγορα των cases τα τελευταια 2 χρονια ενω κατι αλλες

εχουν 10+.... Θα ηθελα να δω μια τετοια δημοσκοπηση μετα απο 4-5 χρονια, οταν καποιες εξ' αυτων

εταιρειες ειχαν: και περισσοτερα μοντελα στην αγορα και περισσοτερη πειρα στη κατασκευη

Link to comment
Share on other sites

1) Coolermaster Cosmos S

Απλά κορυφή, τεράστιοι χώροι, και απλά πανέμορφο

2) Stacker STC-T01

Η αρχή των σουπερ κουτιών για μένα....Πανέμορφο, και πρόσφατα ξαναπήρα ένα τέτοιο για να στήσω μέσα το νέο μου PC.....:D

3) Casetek V.Ares 1022-5

CK-1022-5 of Super ATX/BTX Cases

Copy του πρώτου stacker, επίσης πανέμορφο και τεράστιο..:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now