Hurry38

αναζήτηση κάρτας γραφικών

Recommended Posts

Καλησπέρα.. ψάχνω μια κάρτα γραφικών που να παίζει όλα τα σύγχρνα παιχνίδια, σε ανάλυση 1024 Χ 768, ή και λίγο παραπάνω χωρίς πρόβλημα.

Ποιά κάρτα προτείνετε να αγοράσω ?

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα χτες μια 3D 4980 super-overclocked για 95 ευρω.Ελπιζω να ειναι καλη αγορα μιας και η καρτα ειναι πολυ δυνατη απ'οτι λενε.

Θα μπορουσα να τον παω στα 85 με παζαρια αλλα δεν σωνομαι με 10 ευρω ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και εγώ, η 4890 θα σε καλύψει σε ανάλυση ακόμη και μέχρι 1400χ900 μην πω και 1680χ1050 στα πιο πολλά games,λίγο κλοκάρισμα στο CPU και είσαι Super!!

Link to comment
Share on other sites

ποτε μου δεν επαιξα παιγνιδι σε υψυηλοτερη αναλυση απο 1024Χ768,γιατι μου φαινεται υπεραρκετη.Ολα φαινοται μια χαρα.Οκ τωρα αν θελεις να δεις και ολες τις λεπτομερειες στο παιγνιδι τοτε βαζεισ παραπανω αναλυση.Τι να πω....περι ορεξεως....

Link to comment
Share on other sites

wide.Εχω μια 19 αρα LG.Και να μου χαρισεις 22 αρα δεν την παιρνω.Με ζαλιζει λιγο για τον λογο οτι στην 19αρα το ματι βλεπει σε ενα ορισμενο ευρος.Σε μεγαλυτερη οθονη το ματι αναγκαζεται να δουλεψει πιο πολυ επειδη δεν βλεπει ολο το screen.Υπαρχει λυση,αν μεγαλωσεις την αποσταση της οθονης απο τα ματια σου,αλλα οι πιο πολλοι,εχουμε την οθονη πανω στο γραφειο μας σε αποσταση 1 μετρου το πολυ απο τα ματια μας.Οφθαλμιατρος μου τοχει πει δεν το λεω μονος μου

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική σου άποψη, σεβαστή :) Και εμένα παλαιότερα μου φαίνονταν τεράστιες οι 22άρες σε σχέση με την 19άρα μου, όταν όμως ξεκίνησα να παίζω με photoshop όλα άλλαξαν. Ξαφνικά η 19" έμοιαζε απίστευτα κουραστική γιατί δεν σε άφηνε να το διασκεδάσεις :D

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν δουλεύω photoshop, πότε πότε απλά μπορεί να παίξω λίγο, έτσι να φτιάξω καμιά εικόνα. Αλλά γενικά θα δεις ότι 2-3 μέρες να την έχεις στο σπίτι σου, οτιδήποτε μικρότερο θα σου φαίνεται γελοίο μετά. Και εγώ αυτής της άποψης ήμουν παλιότερα, ότι τα 19 είναι αρκετά. Έλα σου όμως που οι γυναίκες είναι αχόρταγες. Όπα παρασύρθηκα, για τι πράγμα μιλάμε; :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν δουλεύω photoshop, πότε πότε απλά μπορεί να παίξω λίγο, έτσι να φτιάξω καμιά εικόνα. Αλλά γενικά θα δεις ότι 2-3 μέρες να την έχεις στο σπίτι σου, οτιδήποτε μικρότερο θα σου φαίνεται γελοίο μετά. Και εγώ αυτής της άποψης ήμουν παλιότερα, ότι τα 19 είναι αρκετά. Έλα σου όμως που οι γυναίκες είναι αχόρταγες. Όπα παρασύρθηκα, για τι πράγμα μιλάμε; :hehe::hehe:

δηλαδή 27άρες θέλουν? :)...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Παρακολουθω το φορουμ αρκετο καιρο και πραγματικα ειναι πολυ ενημερωτικο, ηρθε ομως η ωρα να γραψω και εγω κατι!

Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα, ειπα να γραψω εδω εαν δεν θεωρηθεί σωστο ας μεταφερθεί!

Η τωρινη μου HD2600XT μας αφησε χρονους και ειμαι σε αναζητηση καινουργιας καρτας γραφικων.

Το συστημα μου ειναι

Μητρική: ΜΒ

CPU: Core2Duo E6550

2GB RAM

PSU 450W

Τα παιχνιδια που θελω να παιζω δεν ειναι τπτ τρομερα συνηθως FIFA12, WRC, rFactor, Counter Strike σε 1920 x 1080

Τελος το bugdet θα ηθελα εαν γινεται να μην ξεπερασει τα 100ε..

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο. Δεν είχα δώσει βάση στο τροφοδοτικό που έχεις. Πρέπει να αλλάξεις πρώτα τροφοδοτικό και να βάλεις ένα λίγο καλύτερο και να έχει και Pci τροφοδοσία. Μετά κοιτάς για κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα και για να κανω τα πραγματα ακομα χειροτερα το τροφοδοτικο μου ειναι ΑΥΤΟ

Δεν υπαρχει περιπτωση να αντικαταστήσω την καρτα γραφικων με το υπαρχον PSU?

(Δεν ειναι πως δεν θελω...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now