George_o/c

VGA to DVI adapter

Recommended Posts

Αυτή τη στιγμή έχω μια 17άρα TFT οθόνη την οποία χρησιμοποιώ για το bench machine. Βγάζει VGA καλώδιο, οπότε μέχρι στιγμής όσες κάρτες γραφικών είχαν μόνο DVI χρησιμοποιούσα ένα συγκεκριμένο adapter. Τώρα όμως, συνάντησα μια DVI θύρα στην οποία δεν μπαίνει το adapter μου (kinky word play :hehe:).

Θέλω λοιπόν ένα adapter που από την μία να δέχεται αυτό

4614e6f091abc69b.jpg

και από την άλλη να βγάζει ένα που να μπαίνει εδώ

4614e6f091b0744d.jpg

Τώρα έχω αυτό εδώ που έχει 4 δοντάκια...

4614e6f091acc0d4.jpg

Κανένα link? :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παίξει αν το χαλάσεις, νομίζω.

Αυτά τα επιπλέον ποδαράκια του DVD-I είναι για να δουλεύει το DVI σε αναλογικό mode - όμως το board σου δεν ψήνεται να δώσει αναλογικό, μόνο ψηφιακά DVD-D ;)

Link to comment
Share on other sites

Άσε το δοκίμασα ήδη :hehe:

Δεν έκανα δουλειά :hehe: Τουλάχιστον με τα πολλά μπαίνει πάλι στην 8800GT :hehe:

Ρε σεις επειδή το θέλω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα αυτό το πραγματάκι (θα κατέβω και αύριο πρωί στο Ρέθυμνο μπας και βρω κάτι), μήπως γίνεται να μου δώσετε link από ένα online store Ελληνικό που να πουλάει κάτι τέτοιο;

Νομίζω ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο παίδες... Γίνεται να παίρνει VGA και να βγάζει dual-link DVI;

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

New post:

Τελικά τα ποδαράκια δεν έπρεπε να τα κόψω, τώρα χάλασα τελείως το ανταπτοράκι :hehe: Μου φαίνεται ότι θέλω καινούρια οθόνη, right? :) Μια και καλή να φύγω από τα analog που είμαι τόσα χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις VGA to DVI-D αντάπτορες; Νομίζω ότι και να υπάρχουν δεν θα λειτουργούν.

Ετσι φαινεται ...

Amazon.com: Customer Reviews: CablesToBuyTM DVI-D Male to HD15 Female Adapter

Το DVI που δειχνεις στην καρτα δε βγαζει αναλογικο σημα , αρα σε αναλογικη οθονη δεν υπαρχει περιπτωση να παιξει με απλο adapter .

Edited by Stelaras
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now