DBC

Thermaltake Overseer RX-I: Νέο full-tower PC case @ ?102

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Thermaltake Overseer RX-I: Νέο full-tower PC case @ ?102]http://reviews.hwbox.gr/news/thermaltake.jpg[/NEWS_IMG]Η Thermaltake συνεχίζει την επιτυχημένη πορεία της στο χώρο των ηλεκτρονικών υπολογιστών με την προσθήκη ενός νέου PC case στην προσφορά της. Πρόκειται για ένα full-tower case γνωστό με την ονομασία Overseer RX-I, χρώματος μαύρου τόσο στο εσωτερικό όσο και στο εξωτερικό του. Συγκεκριμένα έχει διαστάσεις 535 (H) x 220 (W) x 580 (D) χιλιοστά, ζυγίζει 10.3 κιλά, ενώ φέρει και ένα I/O panel στην κορυφή με δύο θύρες USB 3.0, δύο USB 2.0 μία eSATA αλλά και δύο ήχου. Ακόμη φέρει τέσσερις εκτεθειμένες θήκες των 5.25 ιντσών αλλά και δύο τρύπες στο πίσω μέρος για τους σωλήνες της υδρόψυξης.

Επιπροσθέτως μπορεί να στεγάσει μητρικές τύπου E-ATX αλλά και κάρτες γραφικών 34 cm σε μήκος ενώ ταυτόχρονα εξοπλίζεται με τρείς ανεμιστήρες, δύο των 200 χιλιοστών στην κορυφή και μπροστά με μπλε LED φωτισμό (600 ~ 800 RPM) αλλά και έναν των 120 χιλιοστών στο πίσω μέρος (1000 RPM).

Οι υποψήφιοι αγοραστές μπορούν να το προμηθευτούν έναντι ?102.

[img_ALT=Thermaltake Overseer RX-I: Νέο full-tower PC case @ ?102]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/26294e770f9d8f7ea.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=Thermaltake Overseer RX-I: Νέο full-tower PC case @ ?102]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/26294e770f9d9de7d.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η Thermaltake εχει αρχισει να ανακυκλωνει τα μοντελα της... Εγω προσωπικα πιστευω οτι η corsair εχει παρει τα πανω της στον σχεδιασμο των κουτιων... Τουλαχιστον για το γουστο μου...

Link to comment
Share on other sites

Στα 102 ευρώ όμως δεν είναι άσχημο value.. Εκτός και αν έχει 150 όταν φτάσει στο Ελλάντα..

Αποκλείεται να έχει 102 στην Ελλάδα, άν και όταν φτάσει...

Link to comment
Share on other sites

πιστευω ειναι ενα καλο κουτι αν εισαι 15 χρονων και ειναι η πρωτη σου επαφη με υπολογιστες.το βλεπουν τα μικρα και νομιζουν οτι ειναι τερας επιδοσεων!η corsair ειναι μεγαλη αγαπη στα cases αλλα πολυ ακριβα!

Link to comment
Share on other sites

πιστευω ειναι ενα καλο κουτι αν εισαι 15 χρονων και ειναι η πρωτη σου επαφη με υπολογιστες.το βλεπουν τα μικρα και νομιζουν οτι ειναι τερας επιδοσεων!η corsair ειναι μεγαλη αγαπη στα cases αλλα πολυ ακριβα!

γιατί ξέρεις εσύ αν έχει καλό airflow ή καλές επιδόσεις; κ εσύ την εξωτερική εμφάνιση κρίνεις..

Link to comment
Share on other sites

γιατί ξέρεις εσύ αν έχει καλό airflow ή καλές επιδόσεις; κ εσύ την εξωτερική εμφάνιση κρίνεις..

το κουτι το κρινεις ΜΟΝΟ απο την εμφανιση-ποιοτητα..!και θα εχεις 3βαθμους κατω και κατι εγινε..!αντι να παει 4,3 θα παει 4 και κατι τρεχει στα γυφτικα..!

αυτο μου θυμιζει τον γνωστο σε ολους ηθοποιο ταμτακο..!!!

παιζει η θερμαλφρικ να εχει τσακωθει με την ποιοτητα με 2-3εξαιρεσεις που καταλαθως βγηκαν!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από τα δύο. εγώ δεν το έχω λατρέψει απλά προσπαθώ να καταλάβω εσύ γιατί το έχεις μισήσει πριν ούτε εσύ να δεις τι παίζει. Ένα τίμιο κουτάκι είναι σε αρκετά καλή για αυτά που προσφέρει τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από τα δύο. εγώ δεν το έχω λατρέψει απλά προσπαθώ να καταλάβω εσύ γιατί το έχεις μισήσει πριν ούτε εσύ να δεις τι παίζει. Ένα τίμιο κουτάκι είναι σε αρκετά καλή για αυτά που προσφέρει τιμή.

εχεις παρει οτιδηποτε της συγκεκριμενης εταιρειας?ακομη και βιδα ηλεκτρονικη η κουτι?ειχα το αρμορ+ και εκοβες τα χερια σου,για τετοια ποιοτητα μιλαμε..μην μιλησω για την πλαστικουρα.. τωρα ενα τροφοδοτικο της ιδιας εταιριας εκαψε ολο το πισι παρα πολυ καλου μου φιλου..!μεσα στα ματια μου.. ειναι ισως η χειροτερη εταιρεια για μενα.. εχει φαει Χ. αμα δεις οποιδηποτε προιον της απλα εχει ποιοτητα κατασκευης "κινεζιας"..

Link to comment
Share on other sites

Ένα v4 κουτάκι που έχω για το δεύτερο πισι μια χαρά μου έχει βγει.. φθηνό και καλό. δεν θα το συγκρίνεις με το 800D,αλλά με προιόντα στο price range του. Τώρα αν εσύ είχες άσχημες εμπειρίες από την ΤΤ πάω πάσο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now