DBC

Western Digital: Αναστέλλει την παραγωγή σκληρών δίσκων εξαιτίας των πλημμυρών

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Western Digital: Αναστέλλει την παραγωγή σκληρών δίσκων εξαιτίας των πλημμυρών]http://reviews.hwbox.gr/news/western_digital.jpg[/NEWS_IMG]Έχοντας προκαλέσει τεράστιες ζημιές και απώλειες στους κατοίκους της περιοχής η μανιακή δύναμη της φύσης, οι πλημμύρες στην Ταιλάνδη έπληξαν και την Western Digital, κατασκευαστή σκληρών δίσκων, που αυτές τις μέρες αναγκάστηκε να προβεί σε διακοπή της παραγωγικής διαδικασίας των HDDs προκειμένου να προστατεύσει τους εργαζομένους αλλά και τον εξοπλισμό της από το νερό. Πληροφορίες κάνουν λόγο ότι τα γεγονότα αυτά θα προκαλέσουν σημαντικά προβλήματα στην διάθεση σκληρών δίσκων της συγκεκριμένης εταιρείας, καθώς οι εγκαταστάσεις της στην Ταιλάνδη αποτελούν ένα πολύ σημαντικό κομμάτι της παραγωγής. 'Οπως σημειώνει η ίδια η εταιρεία, οι συνεχώς μεταβαλλόμενες καιρικές συνθήκες δεν επιτρέπουν μια αξιολόγηση της κατάστασης, τουλάχιστον όχι ακόμη.

[img_ALT=Western Digital: Αναστέλλει την παραγωγή σκληρών δίσκων εξαιτίας των πλημμυρών]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/26294e96d46f3569b.png[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Και οι Seagate/Hitachi εσωτερικοι/εξωτερικοι πηραν την ανιουσα..

οι δικες μου τιμες παντως ενα 15% περιπου πηραν...σε σχεση με αλλες αυξησεις που βλεπω...

Edited by giorgos th.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μάθουμε τώρα τον σεβασμό που δείχνουν τα ελληνικά καταστήματα στον πελάτη.

Γνωρίσουμε πόσο έχουν αυξηθεί η τιμές σε UK h γερμάνια;

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά μια δικαιολογία ψάχνουν για ν'ανεβάσουν τις τιμές και φυσικά παραμένουν ακόμη κι όταν όλα πάνε καλά.:mad:

Μου θυμίζει το ελληνικό κράτος που όλα τα μέτρα είναι προσωρινά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά μια δικαιολογία ψάχνουν για ν'ανεβάσουν τις τιμές και φυσικά παραμένουν ακόμη κι όταν όλα πάνε καλά.:mad:

Μου θυμίζει το ελληνικό κράτος που όλα τα μέτρα είναι προσωρινά :hehe:

εγω παλι βλεπω οτι θα μεινει μισος ο file server μου :harhar::harhar::harhar::harhar:

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι βλεπω οτι θα μεινει μισος ο file server μου :harhar::harhar::harhar::harhar:

Δεν έχεις ανάγκη εσύ..τόσο "χώρο" ούτε το σπίτι σου δεν έχει! :D

YΓ: Νομίζω οτι πρόλαβες το στήσιμο τυχερέεε..

Link to comment
Share on other sites

George αυτον τον δισκο τον πηρα 79ε οταν εστεισα το rampage.Βασικα 158ε γιατι πηρα δυο.Φαντασου στην τιμη τωρα του ενος.

Παντως το msystems δεν εχει τοσο τραγικες τιμες η ανοδος εγινε σε λογικα επιπεδα.Εχθες πηγα πηρα εναν WD 1Τ 69e απο 54ε και τον 2Τ 103ε απο 77ε.Το πλαισιο τις ξετιναξε εντελως:crack:.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now