George_o/c

3DMark2001 SE World Record by Aristidis: 138781 marks ήταν αυτά!

Recommended Posts

Δεν πειράζει βρε παιδιά τι να κάνουμε με ένα επεξεργαστη στα 6+ G θα έπρεπε να έχει 141 χιλιάρικα. Πάντως μετά απο κάποιες δοκιμούλες νομίζω οτι το σκόρ του είναι εφικτό θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει βρε παιδιά τι να κάνουμε με ένα επεξεργαστη στα 6+ G θα έπρεπε να έχει 141 χιλιάρικα. Πάντως μετά απο κάποιες δοκιμούλες νομίζω οτι το σκόρ του είναι εφικτό θα δούμε..

Εννοείται.

Όποιος ξέρει έστω λίγο παραπάνω από τα βασικά του 01SE με 6032MHz CPU & 1600/1300 GTX580 βγάζει 140.5-141Κ για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

10 fps @ Nature όμως = 200pts

By the way δεν σταματάει στα 1300MHz το scaling του Nature.

Εκτός και αν εγω είμαι τόσο καλός που δεν το έχω καταλάβει, γιατί αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω πως βγάζω 1840 fps Nature @ 5.86GHz 1300MHz και 1850fps @ 1450MHz ;)

Όσο μπορείς να "ανοίγεις" το wireframe computation από τον CPU/RAM/tweaks τόσο περισσότερο scaleάρει το Nature με την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

το nature καποιες φορές παίρνει αλλά και παλι το 1840@ 1400 που λέτε δεν μου καθεται καλά, σε δοκιμές που κάναμε στον Αρη στα 1300 είχε 1870+ nature οπότε μαλλον κατι διαφορετικό κάνετε σε σειρά-tweaks-lod-OS κτλ

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

καλα σιγουτα κωστα.

την αλλη φορα ειχαμε την καρτα του πσοφ στα 1600 να πουμε και δεν επιανε τα 1850.

anyway, εγω δεν ξερω απο 01 οποτε κατι θα ξερετε παραπανω εσεις:D

Link to comment
Share on other sites

το nature καποιες φορές παίρνει αλλά και παλι το 1840@ 1400 που λέτε δεν μου καθεται καλά, σε δοκιμές που κάναμε με Αρη στα 1300 είχαμε 1870+ nature οπότε μαλλον κατι διαφορετικό κάνουμε σε σειρά-tweaks-lod-OS κτλ

Εμείς είμασταν με πρόχειρη εγκατάσταση, τα απολύτως βασικά tweaks, driver εν θυμάμαι τι και πως, και με λιγότερα MHz @ CPU :P

Link to comment
Share on other sites

ακομα ετσι ειναι απλα με to hardware που υπαρχει (ειδικα αν εχεις το ΤΟΠ) φανταζομαι οτι αν βαλεις ενα γενικο LOD και τα τρεξεις με οτι σειρα να ναι θα βγαλεις ενα αρκετα καλο score.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θυμάμαι έβαζα διαφορετικό lod σε κάθε test :S αφού είχα βρει την σειρά που έβγαζε τα max ¨:S είχα ψοφήσει

Ήσουν μεγάλο μαστόρι εσύ ρε Νίκο :P

Την επόμενη βδομάδα ( ΣΚ μάλλον ) θα benchάρω πάλι, θα έρθεις παρεούλα ρε ?

Link to comment
Share on other sites

μην κοροιδεύειες ρε :P ψάξε στο lab να δεις :P χααχαχαχ ! μίλα μου μσν γι ατο σκ :D

Aristidi μην μασάς...... keep on...... Πάντα μια γαμωcpu θα κάνει την διαφορά :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now