soprano_black

Case με μηκρές διαστάσεις για την Μητρική ASUS P5k3 wifi deluxe

Recommended Posts

Έχω την Μητρική ASUS P5k3 wifi deluxe σε κουτί Soprano. Λόγω του οτι το pc μου θα παει στο σαλόνι θέλω να το βάλω σε ντουλάπι σύνθεσης. Οι εσωτερικές διαστάσεις του ντουλαπιού είναι Βάθος 40cm πλάτος 47cm ύψος 20cm.

Ψάχνω λοιπόν απεγνωσμένα ενα "ξαπλωτο" κουτί που να χωράει το motherboard μου και να χωράει εκεί .

Περιμένω την πρότασή σας για να προχωρήσω σε αγορά!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Soprano_Black

Link to comment
Share on other sites

ερωτας μεγαλος αυτο το κουτακι.... ισως, καποια μερα.... αααααχχχχχχχ.

435 Φαρδος x 175 Υψος x 390mm βαθος ειναι το origen.

μαλον σε κατι custom πρεπει να πας.... εκτος αν βρεις καποιο Mid-Tower με βαθος 40cm. εγω εβρησκα μεχρι 41.... σιγουρα δεν εχεις κανα 2 εκατοστα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,

το ομολογώ μου λείπουν 2 εκατοστά :)

Θέλω να αποφύγω το custom διότι ξέρω οτι δεν πρόκυτε να το πετύχω, Τώρα εάν δεν βρώ κάτι έτοιμο τι να κάνω? Απο το να το βάλω ........ στην αποθήκη θα κάνω κάτι σε custom αλλα εκεί μετά ξεφευγω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις πολυ απλα, και ΕΥΚΟΛΑ να φτιαξεις ενα κουτακι απο ξυλο, και να το ντυσεις με Vinyl σε οτι χρωμα θες, περιπου με τα ιδια λεφτα που θα σου κοστιζε ενα κουτι... εγω αυτο προτεινω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε φέτος με τετοια κρίση δεν γίνεται και motherboard και case και χριστουγενιάτικα δώρα σε γιο και βαφτιστήρη όσο και να έχει "ρίξει" τις τιμές το Jumbo. Για το λόγο αυτό κοι΄ταζω να την βγάλω με case μονο. Εάν υπάρχει κάποια ιδέα πάνω στο θέμα του case ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

Soprano_Black

Link to comment
Share on other sites

Σε διαστάσεις μου κάνει και μου περισευει αλλά όταν το βάλω μέσα στο ντουλάπι δεν θα ανοίγει η πόρτα απο το dvd rom. Για να μην το βάλω σαν εξωτερικό (εάν δεν βρώ άλλη λύση πάιζει και αυτό) θα ήθελα κάτι που να ανοίγει προστά το dvd..

Ευχαριστώ για τον κόπο σας

Soprano_black.

Link to comment
Share on other sites

Το ύψος του είναι 42 πόντοι οπότε εάν όταν το βάλω ξαπλωτό θα γίνει το πλάτος του. Εάν βάλεις και τους πόντους που θέλει για να ανοίξει το DVD θα βρίσκει επάνω στο τοίχωμα του ντουλαπιού.

Link to comment
Share on other sites

Σε διαστάσεις μου κάνει και μου περισευει αλλά όταν το βάλω μέσα στο ντουλάπι δεν θα ανοίγει η πόρτα απο το dvd rom. Για να μην το βάλω σαν εξωτερικό (εάν δεν βρώ άλλη λύση πάιζει και αυτό) θα ήθελα κάτι που να ανοίγει προστά το dvd..

Ευχαριστώ για τον κόπο σας

Soprano_black.

απο τη μια δεν θα ανοίγει η πόρτα από το dvd-rom και από την άλλη θες να ανοίγει μπροστά το dvd-rom....:que:... πως θα γίνει αυτο?????????

Link to comment
Share on other sites

το dvd ανοιγει φατσα.... δεν ενοχλη πουθενα....

top.jpg

Δεν προεξεχει απο πουθενα... :/ ανοιγει εμσα στο βαθουλομα που εχει η προσοψη!

Ακριβώς

-με πρόλαβες, εψαχνα φωτογραφία που να το δείχει ανοιχτό-

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα καταλάβει οτι ανοίγει με τον τρόπο αυτό. Μήπως υπάρχει κανένα πρόβλημα με το οτι ειναι πλαγιαστό το dvd την ώρα που κάνει εγγραφή (ή κάψιμο στο lightscribe)? Εάν δεν υπάρχει πρόβλημα στην λειτουργία του DVD είναι μια εναλακτική. Θα προτιμούσα όμως κάτι στον τύπο του HTPC Desktop Case Origen S16V Black (σε ξαπλωτο) αλλά στην τιμή του R-2 TOAST.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now