NIKOSE

K|ngp|n LN2 Pot και τελωνείο

Recommended Posts

Χρονια Πολλα σε ολους παιδια, να ρωτησω κατι??

Εχει φερει κανεις κανιστρο του Kingpin να μας πει τι παιζει με το τελωνειο??

Μετα απο αυτο που επαθα με το κανιστρο της Coolance απο Αμερικη, (120 το κανιστρο, 244 ευρω εκτελωνιστικα), το φυσαω και δεν κρυωνει λεμε!!

Ψηνομαι για ενα fat gpupot, και το σκεφτομαι τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Ο Αρης παρελαβε την περασμενη εβδομαδα το νεο του F1 Dark το οποιο του ηρθε απο Ταιβαν(εκει ειναι τωρα ο kingpin)και περαν των μεταφορικων που ειναι αυτα που λεει στο site,το μονο που πληρωσε στον ταχυδρομο ηταν ενα ευτελες ποσο της ταξης των 2ευρω(αν θυμαμαι καλα)λογο EMS.

Link to comment
Share on other sites

Μα πως μπορει το τελωνειο να εισαγει κατι χωρις παραστατικα??

Κουλο μου φαινεται ρε Mortis!!

H εννοεις οτι αν δεν εχει παραστατικα, απλα θα μου πουνε περνα μεγαλε να το παραλαβεις??

Αυτο μου φαινεται ακομα πιο κουλο!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ..Απλα παραγγελνω στο Kingpincooling και λεω και την μικρη μου ιστορια??

Μπορω να χρησιμοποιησω καποιο/καποια απο τα ονοματα σας, οσοι μιλατε μαζι του, η δεν χρειαζεται??

ΕΔΙΤ...Στο order confirmation δεν εχει χωρο να πω το παραμυθι μου.

Μπορει καποιος που του μιλαει να του εξηγησει με δυο λογια τι θελω??

Αν χρειαζεσται καποια στοιχεια μου, ευχαριστως να σας τα περασω.

Link to comment
Share on other sites

2% σε τι;

Εμένα μου ήρθε κάποια στιγμή μια κάρτα γραφικών απο usa (το 2009) και με χρέωσαν στο τελωνείο 19% επι της αναγραφόμενης αξίας της + 60 ευρώ έξοδα εκτελωνισμού... την πάτησα ακριβώς όπως και ο Νικος, ευτυχώς πρώτη και τελευταία φορά μια και δεν ήξερα τότε τι έπαιζε... μου έχουν πει ότι αν το πακέτο ξεπερνά σε αξία τα 100$ τότε σε καλούν να το εκτελωνήσεις οπότε πληρώνεις το βάρος του σε χρυσό (υπολογίστε και ένα τρίωρο στο αεροδρόμιο)... αν το πακέτο έχει σαν αναγραφόμενη αξία κάτω απο 100$ και είναι σημειωμένο σαν "gift" και είναι και λογικών (μικρών) διαστάσεων τότε περνάει απο το τελωνείο με κόστος περίπου 3 ευρώ που τα πληρώνεις στο ταχυδρομείο για να το παραλάβεις...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now