George_o/c

HWBOX & kingpincooling 3D Contest: Κερδίστε ένα F1 Dark!

Recommended Posts

Ρε παίδες μην βλέπεται μόνο την γκρίνια είμαστε πολλοί ακόμα που δεν ποστάρουμε και θα συμμετάσχουμε για την ταύλα μας και μόνο,και ας μην είμαστε κάν στην δεκάδα τις μικρής κατηγορίας ελέω hardware

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος θα παίξω στην χαμηλή κατηγορία.Για την εμπειρία.Χρόνο να βάλω μονοβάθμιο και μονώσεις και τα λοιπά δεν έχω.Θα βγάλω έξω το pc στους -10 και θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ.

Μ 'αρεσεις :D

ΧΑΛΆΣΑΜΕ ΤΌΣΑ? WTF!!!!11!!!11ONE

:P

σε όλα τα άλλα συμφωνω απολυτα μαζι σου κώστα.

Και εγω θα παιξω στην μικρη κατηγορια εστω και τον faildozer μου.

Ετσι γκρεμισε τα όλα με την μπουλντόζα σου :hehe:

Ρε παίδες μην βλέπεται μόνο την γκρίνια είμαστε πολλοί ακόμα που δεν ποστάρουμε και θα συμμετάσχουμε για την ταύλα μας και μόνο,και ας μην είμαστε κάν στην δεκάδα τις μικρής κατηγορίας ελέω hardware

Πολύ χαίρομαι που το ακούω αυτό :T:

μην δίνεται λοιπόν σημασία εσείς, αυτο πήγαινε για τους γκρινιάριδες :P

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Ετσι γκρεμισε τα όλα με την μπουλντόζα σου :hehe:

μια μέρα, θα με ΠΑΡΑΚΑΛΆΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΤΟ AMD μου να παίξετε. :P

καλη επιτυχια σε όλους παίδες!

ευ αγωνιζεσθαι :T:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λέω να ανεβάσω scores να σας δείξω πως γίνεται.

Ambient θα παίξω, αλλά παρακαλώ να μπαίνουν τα scores μου με τους subzero, μην χαλάσω τον διαγωνισμό... :hehe: :hehe: :hehe:

*μην μουτζώνετε τις οθόνες σας ρε*

Link to comment
Share on other sites

Mε παρεξηγησες Κωστη, δεν γκρινιαζω. Αυτο που ηθελα να πω ηταν οτι τα benches που επιλεχθηκαν θελουν πολυ καλο hardware, πραγμα που πιστευω θα συμφωνεις, δεν κατεχουν ολοι.

Η αποψη μου που δεν ειναι υποχρεωτικα και σωστη, ειναι οτι θα μπορουσαν να συμετασχουν περισσοτεροι αν ηταν λιγο πιο light ο διαγωνισμος.

Αυτο ειπα και τιποτα παραπανω.:P

Καλη επιτυχια σε ολους anyway!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον Νίκο

καθώς ένα σύστημα με κάρτα 7970 θα έχει καθαρό πλεονέκτημα σε σύστημα των 96% των χρηστών του site.Και πιστεύω ότι συμφωνούν όλοι σαυτό

Τέσπα καλη επιτυχία σε όλους μας.Κι καλό θα ήταν να μην παραπονιόμαστε κι να ξεκινήσουμε τις δοκιμές ;)

Link to comment
Share on other sites

Mε παρεξηγησες Κωστη, δεν γκρινιαζω. Αυτο που ηθελα να πω ηταν οτι τα benches που επιλεχθηκαν θελουν πολυ καλο hardware, πραγμα που πιστευω θα συμφωνεις, δεν κατεχουν ολοι.

Η αποψη μου που δεν ειναι υποχρεωτικα και σωστη, ειναι οτι θα μπορουσαν να συμετασχουν περισσοτεροι αν ηταν λιγο πιο light ο διαγωνισμος.

Αυτο ειπα και τιποτα παραπανω.:P

Καλη επιτυχια σε ολους anyway!!

Νικόλα δεν πήγαινε πάντως αποκλειστικα σε 'σενα ! Βασικά πιστεύω οτι αν παίξεις με τον 2600Κ στην ambient κατηγορία μια χαρά θα τα πάς, (μπορείς να πουλήσεις 3-4 "παλιατζούρες" και να πάρεις μια μτχ 580) και θα δεις οτι έχω δίκιο ;) μην υποτιμάς το hardware που έχεις!!

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω το θέμα να είναι η ambient κατηγορία αλλά η αποκλιστικότητα της extreme ;)

κι εγώ πχ θα μπορώ να πάρω καλη θέση στην "μικρή" αλλά γιατί να μην μπορώ να έχω το δικαίωμα να διεκδικήσω κι στην μεγάλη?

Αυτό μάλλον εννοεί/πιστεύει κι ο Νίκος

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω το θέμα να είναι η ambient κατηγορία αλλά η αποκλιστικότητα της extreme ;)

κι εγώ πχ θα μπορώ να πάρω καλη θέση στην "μικρή" αλλά γιατί να μην μπορώ να έχω το δικαίωμα να διεκδικήσω κι στην μεγάλη?

Αυτό μάλλον εννοεί/πιστεύει κι ο Νίκος

βρε...μια παροιμία λεει τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και μεταξωτούς κώλους :P

μα οτι bench και να βάζαμε το ίδιο θα γινόταν, οσοι τα έχουν σκάσει για καλό hardware θα έιχαν προτέρημα!

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αν είναι αυτοσκοπός σας τα δώρα και η θέση μην παίξετε καθόλου.

Σκεφτείτε το κι αλλιώς....μπορεί τα σκορ σας να έχουν καλούς πόντους στο bot, άσχετα αν

κερδίσετε ή όχι.

Άντε να βλέπουμε κανα σκορ...:D

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω το θέμα να είναι η ambient κατηγορία αλλά η αποκλιστικότητα της extreme ;)

κι εγώ πχ θα μπορώ να πάρω καλη θέση στην "μικρή" αλλά γιατί να μην μπορώ να έχω το δικαίωμα να διεκδικήσω κι στην μεγάλη?

Αυτό μάλλον εννοεί/πιστεύει κι ο Νίκος

Ποιος σε εμποδιζει απο το να παρεις εναν καλο sb/gt/sbe και μια 7970/580 και να παιξεις για να τα κερδισεις?

δεν καταλαβαινω ωρες ωρες :S

και η μικρη και η μεγαλη κατηγορια θελουν 1) θεληση και υπομονη, 2) skills/εμπειρια, 3) χρημα (και δεν μιλαω προφανως για τον διαγωνισμο συγκεκριμενα)

καλως ή κακως δεν γινεται ολοι να τα έχουμε όλα και παντα θα υπαρχει "αδικημένος" κοσμος.

:)

faq you Mortis: εκανες edit 1 λεπτο πριν ποσταρω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ λέω να παίξω στην ambient κατηγορία με "extreme cooling" τον καιρό τώρα που γυρίζει!

θα ανοίξω το βορεινό παράθυρο τέντα και θα ελπίζω να παίξω 4GHz CPU & 1000 VGA core...

θα αγωνιστώ για την ταύλα και για να μην βγώ τελευταίος :hehe::hehe:

ελπίζω να συμμετέχει πολύς κόσμος (και ας είναι με φτωχό hardware) για να έχει χαβαλέ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για την ιστορια, να πω οτι διαφωνω καθετα οτι ο συγκεκριμενος διαγωνισμος προσφερεται για αυτα που λες Βασιλη.

Μια συγκεκριμενη καρτα θα κερδισει και τις δυο κατηγοριες, (ολοι ξερουμε ποια ειναι) και τουλαχιστον για την εχτρεμε κατηγορια ξερουμε και τους δυο πρωτους. (Ψηφηζω Phil για ευνοητους λογους)

Νικόλα, εμείς με αυτόν το σκοπό τον κάναμε.

Εάν ξέραμε πώς θα έπεφτε τέτοιο φάγωμα για το Pot, καλύτερα να λέγαμε

πώς θα το δώσουμε στην τύχη και όχι στον καλύτερο. (Βρε λές να το αλλάξουμε τώρα? έτσι και αλλιως ούτε ένα score δεν βλέπω).

Ο Διαγωνισμός, πάιρνει την τροπή που του δίνουν οι διαγωνιζόμενοι πάντως. :)

Link to comment
Share on other sites

Με 4.207 μέλη το hwbox και εσείς κάνετε φωτογραφικό διαγωνισμό?

Με λίγη φαντασία θα μπορούσαν να παίξουν αρκετοί και να εχει νόημα αυτο που διοργανώνετε.

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα, εμείς με αυτόν το σκοπό τον κάναμε.

Εάν ξέραμε πώς θα έπεφτε τέτοιο φάγωμα για το Pot, καλύτερα να λέγαμε

πώς θα το δώσουμε στην τύχη και όχι στον καλύτερο. (Βρε λές να το αλλάξουμε τώρα? έτσι και αλλιως ούτε ένα score δεν βλέπω).

Ο Διαγωνισμός, πάιρνει την τροπή που του δίνουν οι διαγωνιζόμενοι πάντως. :)

Καλα μη τα παραλες,δε βγαλαμε και μαχαίρια(ακομα) :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Με 4.207 μέλη το hwbox και εσείς κάνετε φωτογραφικό διαγωνισμό?

Με λίγη φαντασία θα μπορούσαν να παίξουν αρκετοί και να εχει νόημα αυτο που διοργανώνετε.

Τι εννοεις Βαγγελη?

Link to comment
Share on other sites

Με 4.207 μέλη το hwbox και εσείς κάνετε φωτογραφικό διαγωνισμό?

Με λίγη φαντασία θα μπορούσαν να παίξουν αρκετοί και να εχει νόημα αυτο που διοργανώνετε.

:confused::confused::confused:

δεν νομίζω το θέμα να είναι η ambient κατηγορία αλλά η αποκλιστικότητα της extreme ;)

κι εγώ πχ θα μπορώ να πάρω καλη θέση στην "μικρή" αλλά γιατί να μην μπορώ να έχω το δικαίωμα να διεκδικήσω κι στην μεγάλη?

Αυτό μάλλον εννοεί/πιστεύει κι ο Νίκος

Δηλαδή τι θα θέλατε; Να βάλουμε στην extreme κατηγορία 5 υποκατηγορίες;

Μέχρι -40, μέχρι -70, μέχρι -100, μέχρι -130 και μέχρι -186;

Έτσι θα ικανοποιούσαμε και αυτούς με τα μονοβάθμια και αυτούς με τον ξηρό πάγο, και αυτούς με το cascade και αυτούς με τα triple-stage cascade και αυτούς με το LN2.

Παιδιά επειδή έτρεξα πολύ για αυτό τον διαγωνισμό, η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω την αντίδραση ορισμένων. Εγώ ξέρετε τι είδα; Ότι στα Cheapazchips που παίζαμε χωρίς δώρα, ούτε γκρίνια υπήρχε, ούτε τίποτα. Ούτε εκεί τους ικανοποιούσαμε όλους γιατί πολύ απλά δεν γίνεται να κάνεις ένα διαγωνισμό που να ικανοποιεί όλο τον κόσμο του HWBOX, με ό,τι hardware κι αν έχει ο καθένας.

Με το που μπήκαν δυο δώρα μες στο παιχνίδι, έγινε μπέρδεμα.

Το καλοκαίρι που έβαλα 4.5GHz SandyBridge SuperPi 1M/wPrime competition, γιατί δεν είχε πολλές συμμετοχές; Ξέρω τουλάχιστον 30 άτομα που είχαν SandyBridge και έπαιξαν μόνο οι 8. Γιατί; Επειδή έπαιξαν ο Στέλιος και ο Αριστείδης και γενικά όλοι οι γνωστοί που έχουν πάρει πτυχίο σε αυτά τα benchmarks; Αυτοί πως έμαθαν; Τα ήξεραν από γεννησιμιού τους;

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now