HwBox

HwBox Hellas O/C Team - A dream come true!

Recommended Posts

@euklidis βιάζεσαι πολύ να βγάλεις συμπεράσματα και να κρίνεις.

Δεν αποκλέισαμε κανέναν απο την ομάδα.

Ούτε αυτούς που δεν έχουν hardware ούτε αυτούς που παίζουν με Laptop.

Ούτε προσπαθούμε να κάνουμε έναν κλειστό κύκλο τύπου Pure...ούτε ξέρω που τα διαβάσατε αυτα και τα γράφετε.

Είναι καθαρά θέμα οργάνωσης και προτεραιότητα στόχων.

Εσύ δηλαδή είσαι μέλος της HOT επειδή έιναι Ελληνική ομάδα και ήταν σε καλή θέση?

Εάν δεν ήταν σε καλή θέση, θα ήσουν πάλι μέλος της ?

Δεν καταλαβαίνω αυτό που λές περί φαγώματος.

Και ναι, το παλιό hardware δίνει πόντους αλλά μάλλον δεν έχεις ασχοληθεί :)

Link to comment
Share on other sites

Αααα ρε κλασσικη Ελλαδα που τρωγωμαστε μεταξυ μας.

Εαν καταλαβα καλα ο λογος που αλλαξε η ομαδα ειναι ουσισαστικα ενα reset για να παει η ομαδα ακομη καλυτερα,ετσι δεν ειναι?

Και ποιος μιλησε για λεφτα?εγω προσωπικα οτι κανω θα ειναι οτι ποντοι δωσω με το hardware που εχω.Αυτος δεν ειναι ο σκοπος?

Οταν αλλαξω hardware,θα benchαριστει και εκεινο και θα μπουν και απο εκεινο ποντοι.ειμαι καπου λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα κατι τετοιο αλλα ειναι απαραιτητο συστατικο. Γιατι ακομα και με retro HW να παιζεις θα πρεπει να αγοραζεις συνεχεια HW εστω και πιο φθηνο για να κανεις κατι. Επισης το retro HW και το HW χαμηλων επιδωσεων δε δινει τοσους ποντους στην ομαδα οσο παλιοτερα. Παιδια ειναι απο τα πιο ακριβα σπορ και περναμε δυσκολη περιοδο. Εκει ειναι το κολλημα της ομαδας. Εγω για παραδειγμα εχω χασει καμια 200αρια ποντους γιατι εχω να παιξω ενα χρονο και. Να παιξω με τι; Με τον 920; Ε τον εχω ξεζουμισει. Δεν παει αλλο. Μια 8800 εχω που εχει ζουμι και 2 χρονια τωρα δεν εχω καταφερει να την παιξω σωστα γιατι δεν εχω cpu. Και οχι αυτη τη στιγμη δε σκαω 1500 ευρω για καινουριο CPU και μητρικη γιατι οπως ειναι τα πραγματα στο Ελλαντα 1500 ευρω ειναι σχεδον 3 μηνιατικα. Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι τοσο καιρο τρωγομασταν και τα καταφεραμε... Σπασαμε την ΗΟΤ... ευγε

να σου πω ρε παιδι...δεν σπασαμε καμια ομαδα ...αυτοι που στην ουσία ασχολουμαστε φτιαξαμε την δικιά μας ομαδα...γιατι κοβεσε τοσο πολυ αφου πλεον δεν ασχολεισε? ουτε καν δειχνεις να θελεις να ασχοληθεις...υπαρχουν ατομα εδω μέσα που κοβουν απο διαφορα απαραιτητα, για να βρουν καποια εχτρα λεφτα και να bencharουν, εεε αυτοι λοιπον που το εχουν βαλει στην ζωη τους και οχι απλα το κανουν οταν δεν εχουν κατι αλλο να ασχοληθουν, αξιζουν κατι καλυτερο για αυτο που δινουν στην ομαδα και αυτο στην ΗΟΤ απλά χάνοταν!!!

Eιπα αν ειμαι λαθος κραξτε....ειπα μια γνωμη εσεις λετε την δικη σας,η γνωμη ολοι ξερετε τι ειναι και ολοι εχουν απο μια.ΣΥΜΦΩΝΩ και στο οτι η ομαδα ειναι για ολους και να ανεβει η Ελλαδα ψιλα αλλα συμφωνω και για μια ομαδα hwbox.O καθενας ειναι δικαιομα του να τραβιξει τον δικο του δρομο...

Εγώ σε βρίσκω πολύ σωστό πάντως, δεν βρισκω καποιο λογο για κράξιμο :T:

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα της Ελλάδας σε μια φώτο.

Επιτυχία εκ μέρους σας θα ηταν να ενώσετε ολα τα κομμάτια του πάζλ για να περάσει η Ελλάδα μπροστά.

το να benchαρει ολη η ομάδα με παρτούζα hardware θέλει προσοχή.

56124989.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

παρε εναν sb και μια gene z και ενα τσουβαλι παλιατζουρες απο insomnia να δεις για ποτε μαζευεις χωρις να εχεις 1000? επεξεργαστη.
να σου πω ρε παιδι...δεν σπασαμε καμια ομαδα ...αυτοι που στην ουσία ασχολουμαστε φτιαξαμε την δικιά μας ομαδα...γιατι κοβεσε τοσο πολυ αφου πλεον δεν ασχολεισε? ουτε καν δειχνεις να θελεις να ασχοληθεις...υπαρχουν ατομα εδω μέσα που κοβουν απο διαφορα απαραιτητα, για να βρουν καποια εχτρα λεφτα και να bencharουν, εεε αυτοι λοιπον που το εχουν βαλει στην ζωη τους και οχι απλα το κανουν οταν δεν εχουν κατι αλλο να ασχοληθουν, αξιζουν κατι καλυτερο για αυτο που δινουν στην ομαδα και αυτο στην ΗΟΤ απλά χάνοταν!!!

Ακριβως...εεεεεετσι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ απλώς την άποψή μου θα πω και τπτ παραπάνω γι'αυτό και δεν θέλω να σπαστεί κανένας ούτε να χαλαστούμε. Τόσα χρόνια για τη ΗΟΤ κάποιοι "έφτυσαν αίμα" :( Μπορεί να είναι εντελώς ρομαντικό αλλά έτσι το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Θες να υπαρχει καλη ομαδα πιο οργανομενη; Κανεις ενα τηλεφωνακι στον hipro και το συζητατε να δειτε πως θα γινει. Απλα τα πραγματα. Το box αν θελει μπαινει επισημος υποστηρικτης της ομαδας. Για τους διαχειριστες της HOT κανονιζεται πολι ευκολα κανοντας ενα τηλ στον Γιωργο για να βαλει καποια ατομα για team leaders. Ο hipro εχει φτυσει αιμα για την ομαδα και την ποναει παρα πολυ, δε νομιζω να σας εγραφε και να μην εκανε οτι πρεπει για να ανεβει η ομαδα. Εκτος αν οι λογοι ειναι αλλοι...

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη μια χαρα νιωθω μελος της ομαδας και ας μην εχω δει ποτε τα παιδια απο κοντα. Πολυ θα ηθελα να τους εχω γνωρισει απο κοντα αλλα δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα να κανουν ταξιδια...

Αν αυτο που θελετε να κανετε ειναι μια κλειστη παρεα αποκλειoντας ολους οσους ειναι μακρια η οσους δεν εχουν την δυνατοτητα να εχουν καλο hardware στα χερια τους... παω πασο.

Για μενα στην ομαδα πρεπει να χωρανε ολοι, απο αυτον που εχει ενα laptop μεχρι αυτον που παιζει με αζωτο.

stealth

Το βλέπεις τελείως λάθος. Δεν είναι αυτός ο λόγος. Ίσα ίσα το αντίθετο, να μπορέσουμε να είμαστε μια πιο δεμένη ομάδα με επιπλέον δυνατότητες απ ότι πριν. Δυστυχώς το sponsoring στην hot δεν ήταν δυνατόν να υλοποιηθεί λόγο οργάνωσής. Με το καινούργιο καθεστώς κάτω από μια οργανωτική ομάδα θα προσπαθήσουμε να οργανώσουμε τα πράγματα καλύτερα ως προς το όφελος της ομάδας. Έτσι θα μπορέσουν να δημιουργηθούν σε βάθος χρόνου ευκαιρίες και για άτομα που δεν έχουν την δυνατότητα για κάποιο hardware είτε από sponsor είτε από άλλο μέλος της ομάδας. Το ζητούμενο δεν ήταν να σπάσουμε την hot για αυτό το λόγο κι όλας αποφασίστηκε η καινούργια ομάδα να έχει μέσα στο όνομά το "Hellas ".

Το ξέραμε και ήταν αναμενόμενο να υπάρξουν αντιδράσεις και επίσης ξέρουμε ότι παίρνουμε ένα μεγάλο ρίσκο απ όλες τις απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

ενω ο Αρης, ο Στέλιος και ο κάθε Αρης και Στέλιος δεν εχουν φτυσει αιμα? :rolleyes:

edit: και γιατι δεν επαιρνες ενα τηλ τον αρη, τον στελιο, τον κωστα τον σοφο, τον τον τον που εχει cpu να παιξετε μαζι με την 8800?

αυτα ειναι δικαιολογιες imo.

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα της Ελλάδας σε μια φώτο.

Επιτυχία εκ μέρους σας θα ηταν να ενώσετε ολα τα κομμάτια του πάζλ για να περάσει η Ελλάδα μπροστά.

το να benchαρει ολη η ομάδα με παρτούζα hardware θέλει προσοχή.

56124989.png

Uploaded with ImageShack.us

0 members ;-)

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα της Ελλάδας σε μια φώτο.

Επιτυχία εκ μέρους σας θα ηταν να ενώσετε ολα τα κομμάτια του πάζλ για να περάσει η Ελλάδα μπροστά.

το να benchαρει ολη η ομάδα με παρτούζα hardware θέλει προσοχή.

56124989.png

Uploaded with ImageShack.us

Βαγγέλη πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατι πρέπει να ενωθούμε ολοι μαζι? Οταν προσπαθησαμε να το κάνουμε το 2007 μας εβριζαν κανα 3 μηνο και ακουσαμε πραγματα που χασαμε πασα ιδεα για πολλους. Δεν θα κατσω εγω να προσπαθω για το κοινο καλο και να με βριζουν απο πάνω...οχι λοιπόν αν ειναι αυτο το mood των Ελλήνων δεν θέλω να ενωθω με κανέναν!!

Link to comment
Share on other sites

ενω ο Αρης, ο Στέλιος και ο κάθε Αρης και Στέλιος δεν εχουν φτυσει αιμα? :rolleyes:

edit: και γιατι δεν επαιρνες ενα τηλ τον αρη, τον στελιο, τον κωστα τον σοφο, τον τον τον που εχει cpu να παιξετε μαζι με την 8800?

αυτα ειναι δικαιολογιες imo.

Καλα αυτο το σκεφτηκες πριν το πεις; Εχω χιλιοπαρακαλεσει για cpu να παιξω με την καρτα μια φορα και το ξερεις. 2 χρονια παρακαλαω γιατι η καρτουλα σε παγο πηρε πρωτιες οπου προλαβε να παιξει. Ακομα και στην πιτα αυτο ελεγα.

Οπως και να εχει η HOT ειναι μια ομαδα που εχει κανει αρκετους ελληνες να εινια υπεριφανοι που υπαρχει. Το οτι η καινουρια ομαδα εχει και το Hellas μεσα δε μου λεει κατι ιδιαιτερο. Και ο βαζελος ελληνικη ομαδα ειναι αλλα αν σηκωσει το euro δεν θα με κανει το ιδιο χαρουμενο οπως με εκανε η εθνικη οταν το σηκωσε.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε euklidis γιατί δεν πέρνάς το μάθημα της ιστορίας, ούτε καν την βάση :P

Ο hipro5 μόνο έχει φτυσει αίμα να γίνει η HOT ? Θές να το ψάξεις λίγο παραπάνω

και να ξανα απαντήσεις? Νομίζεις πώς έχουμε θέμα με τους team leaders?

ΟΧΙ δεν έχουμε. Όπως γράφεις μηδενίζεις όλη την ομάδα, και θεωρείς τον hipro

πώς είναι η HOT ?

Το hwbox έχει πολύ ειδική θεματολογία: hardware & overclocking.

Καλώς ή κακώς το μεγαλύτερο μέρος του πυρήνα της HOT ποστάρει

στο hwbox και σε διάφορους διαγωνισμούς υπάρχει ενδιαφέρον μόνο

απο αυτά τα μέλη που πέρα απο μέλη έχουνε γίνει και παρέα μεταξύ τους.

Δεν θέλουμε ούτε να τσακωθούμε με άλλα forum γειτονικά - βλέπε lab & pctechnology -

ούτε και να ζητήσουμε την HOT για δική μας . Δεν θέλουμε να το κάνουμε γιατί

αφενός δεν έιναι σωστο αφού δεν την έχουμε κάνει εμείς την ομάδα αλλά έιναι απο κοινου,

και αφετέρου δεν πιστέυω πως θα έκανε κάποιος πίσω για να την πάρουμε εμείς.

Είμαι ρεαλιστικός και λογικός μέχρι εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Το οτι η καινουρια ομαδα εχει και το Hellas μεσα δε μου λεει κατι ιδιαιτερο. Και ο βαζελος ελληνικη ομαδα ειναι αλλα αν σηκωσει το euro δεν θα με κανει το ιδιο χαρουμενο οπως με εκανε η εθνικη οταν το σηκωσε.

λαθος συγκριση. Εθνικη Ελλάδος είναι όλοι οι Ελληνες. Ενω στην HOT δεν ηταν ολοι οι Ελληνες. Ήταν και είναι και σε άλλες ομάδες. Είναι πολλά που είχαν γινει το 2007 τα οποια δεν τα ξερεις. Τοτε που σπάσαμε σε Βόριους και Νότιους. Ευκλειδη ψαξε λιγο το παρελθον και θα δεις

Link to comment
Share on other sites

λαθος συγκριση. Εθνικη Ελλάδος είναι όλοι οι Ελληνες. Ενω στην HOT δεν ηταν ολοι οι Ελληνες. Ήταν και είναι και σε άλλες ομάδες. Είναι πολλά που είχαν γινει το 2007 τα οποια δεν τα ξερεις. Τοτε που σπάσαμε σε Βόριους και Νότιους. Ευκλειδη ψαξε λιγο το παρελθον και θα δεις

Ποιος δεν ηταν ελληνας στην HOT;

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο το σκεφτηκες πριν το πεις; Εχω χιλιοπαρακαλεσει για cpu να παιξω με την καρτα μια φορα και το ξερεις. 2 χρονια παρακαλαω γιατι η καρτουλα σε παγο πηρε πρωτιες οπου προλαβε να παιξει. Ακομα και στην πιτα αυτο ελεγα.

Οπως και να εχει η HOT ειναι μια ομαδα που εχει κανει αρκετους ελληνες να εινια υπεριφανοι που υπαρχει. Το οτι η καινουρια ομαδα εχει και το Hellas μεσα δε μου λεει κατι ιδιαιτερο. Και ο βαζελος ελληνικη ομαδα ειναι αλλα αν σηκωσει το euro δεν θα με κανει το ιδιο χαρουμενο οπως με εκανε η εθνικη οταν το σηκωσε.

Mε ποιον μιλησες για να bench-αρετε παρεα και σου ειπε οχι?

Ισα ισα εχουμε σου λεω δυο ατομα στα σιγουρα που αμα τους πεις να παιξετε θα σε δεχτουν με την μια...

Αυτος ειναι ο σκοπος την νεας ομαδας, το να προσφερουν γνωσεις οι "μεγαλοι" και τι εννοω με το μεγαλοι και καλα αυτοι που εχουν μπεντσαρει με αζωτα και ειναι στις πρωτες θεσεις στους μικρους που δεν ξερουν τοσα πολλα πραγματα.

Εγω παντως θυμαμαι οτι οταν ειχα τον Ε6420 με βοηθησε ο Στελιος και παιξαμε και σηκωσαμε τα παντα απο κυπελλα.

Οταν ειχα τον Ε1200 πηρα τηλεφωνο τον Zafiropo και ο ανθρωπος εβαλε ολο του το setup και το Cascade και μπεντσαραμε και τα σηκωσαμε παλι ολα...

Στο Country Cup αν θυμαμαι καλα απο το πουθενα χωθηκε ο Tiltevros και βοηθησε ...

Ο Crusty εχει βοηθησει απειρες φορες τον Σακη και τον Σοφο...

Δεν μπορω να καταλαβω... γιατι ολος αυτος ο χαμος!

Ειπαμε σκοπος της νεας ομαδας ειναι να βοηθηθουν ολοι με τον αναλογο τροπο.

Οσον αναφορα για το ρετρο Hardware κανεις τεραστιο λαθος δες απλα τον Κωστα aka Varachio, δες τον Μπαμπη...

Τωρα για την 8800 μιλα με τον Untouchable και κανονιστε...!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος δεν ηταν ελληνας στην HOT;

Και τώρα που γράφω βλέπω 2 αμερικάνες σημαίες, μια απο Καναδά και μία από Dominican Republic. Αλλά έχει κάποιο νόημα αυτό ?

Αλλά ο Ανέστης δεν εννοέι αυτό..εννοέι πώς υπάρχουν Έλληνες που είναι σε ξένες ομάδες νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

καλή αρχή παιδιά.

τώρα όσο αφορά το θέμα......

για μένα οτι και να λεμε η κίνηση έγινε . τη θεωρώ αρνητική για πολλούς λόγους ....

θα το σκεφτώ πολύ να κάνω αλλαγή ,οχι οτι διεκδικώ κατι, ήμουνα απών λιγο καιρό και τώρα επανέρχομαι σιγα σιγα(κρίση βλέπετε), αλλα για μενα αυτη η κίνηση για τους overclockers δεν σημαίνει τίποτα(μιλαω για μενα-χωρις νόημα)

τη δεν εχει δηλαδη η H.O.T που θα το έχει αυτη η ομαδα?

εάν θέλουνε τα ατομα που τα σκεφτήκανε να μας δείξουνε λίγο (φως) τοτε ευχαρίστως εμαι ανοιχτός για ολα....

άποψη μου........

Link to comment
Share on other sites

Οι οποιοι ειναι ελληνες εξωτερικου

Αυτο που ειπε ο tony. Tι παραπανω θα γινει στην νεα ομαδα που δε θα γινοταν στην ΗΟΤ αν τα ιδια ατομα θελαν;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ουουυουουουουουουουουυο ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ!!!! ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!!!

Αίμα δάκρυα και ιδρώτας χύθηκε για να πάει μπροστά η HOT και εσείς θέλετε να την διαλύσετε έτσι απλά... Ο Κάρολος ο Παπούλιας [username: HOT_Carlito] ενημερώθηκε; Ποιοι τα αποφασίζουν αυτά;

Εσύ ξεφτιλισμένε γορίλλα πήγες φαντάρος και νομίζεις ότι εκπλήρωσες τις υποχρεώσεις απέναντι στην μάνα πατρίδα; Θα σου απαντήσω εγώ. ΌΧΙ.

Χρέος όλων είναι να κυμματίζει η Ελληνική σημαία [πωωωω κλαίω τώρα] ψηλότερα όλων.

Ένα έχω να σας πω. ΠΡΟΔΟΤΕΣ!!! ΠΡΟ-ΔΟ-ΤΕΣ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο το σκεφτηκες πριν το πεις; Εχω χιλιοπαρακαλεσει για cpu να παιξω με την καρτα μια φορα και το ξερεις. 2 χρονια παρακαλαω γιατι η καρτουλα σε παγο πηρε πρωτιες οπου προλαβε να παιξει. Ακομα και στην πιτα αυτο ελεγα.

Οπως και να εχει η HOT ειναι μια ομαδα που εχει κανει αρκετους ελληνες να εινια υπεριφανοι που υπαρχει. Το οτι η καινουρια ομαδα εχει και το Hellas μεσα δε μου λεει κατι ιδιαιτερο. Και ο βαζελος ελληνικη ομαδα ειναι αλλα αν σηκωσει το euro δεν θα με κανει το ιδιο χαρουμενο οπως με εκανε η εθνικη οταν το σηκωσε.

Γκρινιάρη, πριν λίγες μέρες σου προσφέρθηκα εγω να γεμίσω και να έρθεις να παίξουμε την κάρτα σου με καλά CPU.

Ποιος δεν ηταν ελληνας στην HOT;

Jason aka MickeyMouse, και νομίζω και ένας ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now