Samaritan

Nvidia Kepler GTX 600 Series: Ανοίγει η αυλαία για τις νέες κάρτες της εταιρείας!

Recommended Posts

Εγω εσκασα 1000ε για καρτες περιση..αραξα 1 χρονο θα αραξω και φετος και ισως και του χρονου,θα λιωσω ολα τα games και οταν δω 40 frames τοτε θα τις πεταξω τις 580.

Μην τα πετάς, δώστα σε μένα! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Aλλος ετσι αλλος γιουβετσι.

1200+ λεει το afterburner,δεν συμαινει οτι χρειαζομαι τοσα εγω,και 1500 να τραβηξει εχω κοληματα?οχι,αρα ειμαι κομπλε δεν μενω απο μνημη.Αλλωστε δεν παιζουν ρολο μονο τα gb αλλα η συχνοτητα το bandwidth και γενικα πως χρησιμοποιητε.Τι να κλ@σει το ενα 1-2gb της 6950 αμα εχει πχ 150gb/s

ενω η 580 με 1.5gb τραβαει 220+gb/s?Παιζουν και αλλοι παραγοντες ρολο οχι μονο η ποσοστητα μνημης.Η 7970 εχει 3gb στα 260gb/s μαμα.Εγω σου λεω τα 2gb της 680 θα ειναι παραπανω και θα βαρανε 400αρες σε O/C.

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να μην υπαρχει μια photo ενα real spec κατι τελος παντον ρε παιδι μου της νεας γενιας?Ποσο θελουμε?ενα μηνα?δυο?μια φωτο απο ενα pcb κατι εστω.Αλλες φορες δυο μηνες πριν την αφιξη ειχαμε αρκετες επισημες πληροφοριες τωρα γιατι ετσι?Μηπως τα κεπλερ ειναι λιγο Γ.Τ.Π και τρεχει και δεν φτανει τωρα η nvidia?

Link to comment
Share on other sites

ενω πριν δεν ηξερε :P

ή η ατι δεν ξερει πως θα ειναι η nvidia :P

"τα 'χουν κανει πλακακια αυτοι οι 2" ;)

απλα παιζουν με διαφορετικα ποσοστα κερδους/καρτα και για αυτο δεν καιγεται για την δυνατοτερη 1πυρηνη η ατι γιατι οσο μαματη να ειναι η 780, θα την πιει απο την 7990.

Link to comment
Share on other sites

μαιστα...κλασσικά καραγκιοζιλικια της nvidia...παντα έτσι λειτουργουσε δεν ειναι κάτι νεο :P

το μόνο σίγουρο ειναι οτι δεν πρόκειτε να πιάσει τις 79xx στο θέμα των καταναλώσεων και θερμικής συμπεριφοράς!!

Link to comment
Share on other sites

2 6πινα και 2 8πινα θα εχει,θα βαλει αλλο ενα τετοιο καραγκιοζιλικη διπλα απο τα στυβαγμενα 6πινα:P.

Ααααχ δεν κρατουσα τις 580 μου μια χαρα παιζανε:victory:...

Τελος παντον η ελπιδα πεθαινει παντα τελευτεα.We will see.....:L..

Link to comment
Share on other sites

ορεστη η μονη καρτα που περασε την 5450 σε eff ειναι η 7950.

ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να βγαλει καλυτερη καρτα σε efficiency η nvidia.

μακαρι να βγαλει για καλο ολων μας αλλα δεν το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

O πυρηνας Kepler ειναι σχεδιασμενος για efficiency με οτι σημαίνει ολο αυτό.

Μην ξεχναμε οτι το μεσαιο θα ειναι μεταξυ 175-190 watt με αποδοση μια ανασα απο την 7970 σε overall καταστασεις...

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχναμε οτι το μεσαιο θα ειναι μεταξυ 175-190 watt με αποδοση μια ανασα απο την 7970 σε overall καταστασεις...

Έχει επιβεβαιωθεί κάτι τέτοιο;

Γιατί πριν λίγο καιρό διάβαζα σε διάφορα sites τα ακριβώς ανάποδα (όσον αφορά την απόδοση).

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιβεβαιωθεί κάτι τέτοιο;

Γιατί πριν λίγο καιρό διάβαζα σε διάφορα sites τα ακριβώς ανάποδα (όσον αφορά την απόδοση).

Oτι ειχε πει ο Βillpepas.Oτι ακουτε οτι διαβαζετε ειναι ψεμα προς πασα κατευθυνση:P.JUST WAIT.

Link to comment
Share on other sites

ναι, ειναι es και ειναι πρασινη και ελπιζω για τον ιδιο λογο να ειναι και τα 6πινα ετσι.

τωρα το ποια ειναι, θα πρεπει να περιμενεις ναπαω σημερα σπιτι αργατο βραδυ και να δωωστε να σου απαντησωαυριο πρωι απο το γραφειο :D

Link to comment
Share on other sites

ηταν 10-40% καλυτερο απο την καημενη την 7970 και τωρα εφτασε μια ανασα πισω απο την 7950 αν θυμαμαι καλα (?)

για το GK110 λες ? Eκει θα πεσει μαστίγιο...

Εδω μιλαμε για τα μεσαια θα αγκομαχας.... ασε τα μεγαλα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now