T?km@$t?®

Βοηθεια για ξεκλειδωμα Phenom 565 BE

Recommended Posts

Ρε παιδια εχω τον Phenom 565 BE και δεν μπορω να το ξεκλειδωσω με μητρικη ASUS M4A88T-V EVO/USB3

για τους τροπους που μπορεις να το κανεις ειμαι ενημερωμενος

οταν παω να ξεκλειδωσω αφου πατησω enter για ξεκλειδωμα κλεινει ανοιγει παλι αλλα δεν δειχνει τιποτα στη οθονη και απλα δεν κανει τιποτα...οταν πρωτοσυναρμολογησα το pc ανοιξα απο την πλακετα και τα δυο κουμπια 1.core unlocker 2.turbo key και ανοιξε κανονικα! βγαζοντας μια μικρη εικονιτσα στο κατω μερος της αρχικης φωτογραφιας της μητρικης που εδειχνε εναν επεξεργαστη με ενα βελος προς τα πανω απο τοτε οταν ανοιγω το core unlocker αι ανοιγω το pc δεν βγαζει τιποτα η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, αυτά είναι δείγματα του ότι έπεσες σε CPU που δεν ξεκλειδώνει. Δεν ξέρω κιόλας αν γενικά ξεκλειδώνουν οι Phenom II X2 565 BE. Απ' ότι βλέπω στο hwbot, δεν τον έχει ξεκλειδώσει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

οι πιο πολλοι 455 που εχω δει ξεκλειδωνανε τον 4ο πυρηνα αλλα οχι και την L3 cache.

Στους Phenom Χ2 τα πραγματα ειναι 50-50. Χθες που δοκίμασα εναν 560, ξεκλειδωσε ανετα.

Στους 565 ισως τα πραγματα να ειναι πιο ζορικα.

Link to comment
Share on other sites

Μπες σαν διπυρηνο και δωσε ρευμα γυρω στο 1.40-1.45 και cpu_nb 1.25.

Save and exit και κλεισε το pc.ανοιξε το πλαινο και γυρνα το διακοπτακι asus core unlocker στην θεση του ξεκλειδωματος.

Κλεισε το πλαινο και ξεκινα τον υπολογιστη.

Λογικα θα προσπαθησει να τον ξεκλειδωσει.εαν δεν το καταφερει θα κανει επανεκκινηση και θα γυρισει σε διπυρηνο παλι.

Εαν δεν ξεκλειδωσει ετσι,θα το κανεις manual να δεις εαν καταφερεις να ξεκλειδωσεις τουλαχιστον τον εναν απο τους 2 πυρηνες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now