Recommended Posts

ωραίος!

αν σου περισσέυουν τα grommets τα θέλω :P

Πιστευεις οτι του πανε?

Δεν εχω αλλα αν ειχα θα σου τα στελνα να εισαι σιγουρος!

Το μηνυμα το πηρες?

Απίστευτη ιδέα και υλοποίηση! Τα καλώδια ένα ένα μέσα από το ακρυλικό έιναι πανέμορφα :T:

Ευχαριστω!

Teaser...........

dscn3701ffkhf.jpg

dscn36903xkwx.jpg

dscn3693xgkgt.jpg

dscn3718ghju7.jpg

dscn3707iijya.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ιδιαίτερα χρώματα, μπράβο ρε 'συ :T:

Και τα βλέπουμε εμείς οι άσχετοι έτοιμα στις φωτογραφίες και λέμε "εντάξει μωρέ έβαψε μερικά parts εκεί χάμω..." αλλά είναι μέχρι να προσπαθήσεις να βάψεις και εσύ κάτι μόνος σου, που συνειδητοποιείς ότι τα πράγματα δεν είναι όπως τα φανταζόσουν :hehe: Εγώ ας πούμε, χρειάστηκε να "καταστρέψω" μια GTX280 για να καταλάβω ότι το άσπρο σε κάθετε ίδια στο μέταλλο και ίδια στο πλαστικό :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πολλά μπράβο και από εμένα :righton:

περιμένω να δω την συνέχεια

Ευχαριστω!

Πολύ ιδιαίτερα χρώματα, μπράβο ρε 'συ :T:

Και τα βλέπουμε εμείς οι άσχετοι έτοιμα στις φωτογραφίες και λέμε "εντάξει μωρέ έβαψε μερικά parts εκεί χάμω..." αλλά είναι μέχρι να προσπαθήσεις να βάψεις και εσύ κάτι μόνος σου, που συνειδητοποιείς ότι τα πράγματα δεν είναι όπως τα φανταζόσουν :hehe: Εγώ ας πούμε, χρειάστηκε να "καταστρέψω" μια GTX280 για να καταλάβω ότι το άσπρο σε κάθετε ίδια στο μέταλλο και ίδια στο πλαστικό :hehe: :hehe: :hehe:

Caution πως με καταλαβαινεις!

Πολλη δουλεια....ξενυχτια και αποτυχιες και ξανα τριψιμο και ξανα βαψιμο αστα να πανε Αστα!

Βασικα το ασεταλ και το πλαστικο θελουν πολυ ψιλο γυαλοχαρτο 1000 και 1500 νερου Πολυ μαλακα... Γιατι? Για να μην ΔΙΑΒΑΣΕΙ το χρωμα την επιφανεια αν γυαλοχαρταραμε με πιο χοντρο!....Γρατζουνιες Αλαρμ!!

Η συμβουλη μου προς ολους σας....ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΟΛΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΕΙ!

Χ Ρ Ο Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α!!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ο μονος που εχει καταλαβει μεχρι στιγμης οτι για να γινει αυτο που βλεπετε μου εχει βγει η παναγια αναποδα!

Πολλη δουλεια....ξενυχτια και αποτυχιες και ξανα τριψιμο και ξανα βαψιμο αστα να πανε Αστα!

γιατί το λες αυτό ρε παληκάρι ? αφού ξέρεις πως κ άλλοι αντιλαμβάνονται τον κόπο σου , αφού έχει βγει κ αυτονών η παναγία για να βάψουν , τρίψουν. ξαναβάψουν , ξανατρίψουν κ άγιος ο Θεός...

εγω αυτό το έχω βάψει 3 φορές κ μάλιστα 2 φορές χρειάστηκε να το τρίψω για να αφαιρέσω το βερνίκι (κ ξέρεις τι εστί βερνίκι αυτοκινήτου κ πόσο εύκολα αφαιρείται) .

παρεμπιπτόντως το έλαβα το μήνυμά σου αλλά σηκώνει πολύ κουβέντα το θέμα ;)

Link to comment
Share on other sites

γιατί το λες αυτό ρε παληκάρι ? αφού ξέρεις πως κ άλλοι αντιλαμβάνονται τον κόπο σου , αφού έχει βγει κ αυτονών η παναγία για να βάψουν , τρίψουν. ξαναβάψουν , ξανατρίψουν κ άγιος ο Θεός...

εγω αυτό το έχω βάψει 3 φορές κ μάλιστα 2 φορές χρειάστηκε να το τρίψω για να αφαιρέσω το βερνίκι (κ ξέρεις τι εστί βερνίκι αυτοκινήτου κ πόσο εύκολα αφαιρείται) .

παρεμπιπτόντως το έλαβα το μήνυμά σου αλλά σηκώνει πολύ κουβέντα το θέμα ;)

Λοιπον ολοι εχουμε κανει απο κατι αλλα Εγω μιλησα για τον Εαυτο Μου τιποτα αλλο.

Αν θελεις βοηθεια σε κατι περι του μηνυματος εδω ειμαι και δεν θα με κουρασει να σου απαντησω!

Επισης θα μπορουσαμε να ανοιξουμε αλλο θρεντ που να εχει να κανει μονο με εργαλεια χρωματα πως τα χρησιμοποιουμε και για την ανοχη καποιων η ολων των υλικων που δουλευουμε!

Link to comment
Share on other sites

Αντι για κοκκινους σωληνες βαλε μαυρο πιστευω θα δειχνε ακομη πιο ωραιο, για δοκιμασε το αν εχεις !!

Σιγουρα αν εβγαζε φωτος καποιος αλλος που το κατεχει καλα, θα εδειχνε ακομη πιο ωραιο.

Παρατηρηση:

ΜΑ ΧΑΛΚΟ ΡΕ ΤΡΕΛΛΕ !? Ποσο σου πηρε να τις φτιαξεις τις σωληνες και να μη ραγισουν/σπασουν ? :)

Αψογο, γαληνιο, γηινο, να το βαλεις απεναντι και να το χαζευεις ειναι. Gratz !! :applouse::righton::respekt:

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραίο το αποτέλεσμα!!...συγχαρητήρια για την πολύ ωραία και μερακλίδικη δουλειά...πραγματικά πιστεύω οτι η τελική μορφή σε αποζημίωσε :T:

Link to comment
Share on other sites

Ο χρωμματικός συνδιασμός έιναι απλά γαλήνιος και γήινος!

Είναι πολύ όμορφο σαν σύνολο :):T:

Συγχαρητήρια για όλη την δουλειά που έχεις ρίξει!

Εγω Ευχαριστω για την Υποστηριξη σου!!:joyous:

Αντι για κοκκινους σωληνες βαλε μαυρο πιστευω θα δειχνε ακομη πιο ωραιο, για δοκιμασε το αν εχεις !!

Σιγουρα αν εβγαζε φωτος καποιος αλλος που το κατεχει καλα, θα εδειχνε ακομη πιο ωραιο.

Παρατηρηση:

ΜΑ ΧΑΛΚΟ ΡΕ ΤΡΕΛΛΕ !? Ποσο σου πηρε να τις φτιαξεις τις σωληνες και να μη ραγισουν/σπασουν ? :)

Αψογο, γαληνιο, γηινο, να το βαλεις απεναντι και να το χαζευεις ειναι. Gratz !! :applouse::righton::respekt:

Δεν εσπασε κανενας και εκανα 1 ωρα μονο να τους φτιαξω!

Τον χαλκο τον παιζω στα δακτυλα!

Επισης οι σωληνες ειναι διαφανοι Tygon το υγρο ειναι κοκκινο!

Ευχαριστω πολυ!:victorious:

Πάρα πολύ ωραίο το αποτέλεσμα!!...συγχαρητήρια για την πολύ ωραία και μερακλίδικη δουλειά...πραγματικά πιστεύω οτι η τελική μορφή σε αποζημίωσε :T:

Ευχαριστω πολυ Μορτη!

Μετα απο ολα αυτα τα καλα σας λογια που αν μη τι αλλο δεν υπηρχε περιπτωση με την καλοσυνη σας να ηταν κατι αλλο!!

Θα σας αποζημιωσει αυτο με το να σας δειξω την Τελικη του Μορφη!

Το προτζεκτ το ειχα ετοιμο πριν 1 μηνα αλλα το σαιτ σας δεν λειτουργουσε δεν πειραζει γιατι εκανα μια σημαντικη αλλαγη στην Μητρικη και στους ssd αυτο που βλεπετε απο κατω απο τους σκληρους ειναι ορυκτο πετρωμα μιας και ειμαι συλλεκτης και το επεξεργαστηκα εγω!

Οπως και τα καλωδια εγιναν πιο λιτα και ο χρωματισμος αλλαξε!

Αυτη Ειναι η Τελικη του μορφη οπως τον εχω τωρα στο σπιτι!!

dscn4703i8ke6.jpg

dscn47056qkh7.jpg

dscn4723kekw2.jpg

dscn4731e6jq0.jpg

dscn4781z6jvj.jpg

dscn478284jue.jpg

Enjoy!!

dscn4777kcj5k.jpg

dscn4870c5kz7.jpg

......

dscn4873nyjzi.jpg

......

dscn47930vk86.jpg

.....

dscn4794bgkou.jpg

.......

dscn4779q0yam.jpg

......

dscn478508k9m.jpg

dscn4786ifk5s.jpg

dscn4866p7kxl.jpg

dscn48676pkr5.jpg

dscn47918fk2e.jpg

dscn4802baj2z.jpg

dscn480459k4m.jpg

dscn4864arj4g.jpg

dscn4868tijw6.jpg

dscn4887agjwb.jpg

dscn4895n9j1f.jpg

dscn4890k6kbc.jpg

dscn48803nk2m.jpg

dscn4882npkd9.jpg

dscn4884txk17.jpg

dscn4859v7kpz.jpg

dscn4893mckrz.jpg

dscn4894sikxf.jpg

dscn4816bfaaz.jpg

dscn4806uxylk.jpg

dscn48227ob6q.jpg

dscn4823egl0u.jpg

dscn482054rr8.jpg

dscn482520xmn.jpg

Under the sun nothing hides!

dscn4904sxaij.jpg

dscn4905qlz4d.jpg

dscn49061obid.jpg

dscn4914muxj0.jpg

dscn4913bsbxn.jpg

dscn4910yrxqf.jpg

dscn4919eky92.jpg

dscn4917mbzhm.jpg

The battery fixed!

dscn4924jtyj4.jpg

Night photos!!

dscn4937hzk1h.jpg

.....

dscn4936f9j8c.jpg

.......

dscn4940i6kvw.jpg

......

dscn4946z1jnh.jpg

.......

dscn4944a8kud.jpg

.......

dscn4942qvk9s.jpg

.......

dscn4941vzjed.jpg

.....

dscn5153lsea1.jpg

......

dscn5155rbdal.jpg

....

....

dscn4851b6ku1.jpg

......

dscn48542gjb8.jpg

dscn48556ykaf.jpg

dscn4856l7jfe.jpg

T H E E N D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή δουλειά! Φαίνεται οτι έγινε με μεράκι και για προσωπική ευχαρίστηση με όλες τις μικροατέλειες παρά για να ικανοποιηθούν χορηγοί και ποζερίστικα σύνδρομα.

Μόνο που δεν φαίνεται καθαρά τι έγινε με την πέτρα. :( κάποια επιπλέον φωτο ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρε συγχαρητηρια και απο εδω φιλε μου,δουλεια με πολυ μερακι και ακομα περισσοτερη αγαπη!!!

Παντα τετοια :D

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Πολυ όμορφο το αποτέλεσμα! Όμορφα και ήρεμα χρώματα..!

+ rep ! :D Περιμένουμε το επόμενο build σου ..! :D

Τον χειμωνα θα το δεις απο κοντα!

άψογο!

thumbs up m8

Ευχαριστω πολυ!:drunk:

Τρομερή δουλειά! Φαίνεται οτι έγινε με μεράκι και για προσωπική ευχαρίστηση με όλες τις μικροατέλειες παρά για να ικανοποιηθούν χορηγοί και ποζερίστικα σύνδρομα.

Μόνο που δεν φαίνεται καθαρά τι έγινε με την πέτρα. :( κάποια επιπλέον φωτο ίσως?

Σπυρο θα βαλω μια συντομα αλλα ετσι και αλλιως φαινετε στους ssd απο κατω!...Ευχαριστω!

Γιωργαρε συγχαρητηρια και απο εδω φιλε μου,δουλεια με πολυ μερακι και ακομα περισσοτερη αγαπη!!!

Παντα τετοια :D

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Μανο Ευχαριστω πολυ!!

αψογος φιλε μου! :T:

μπραβο για το αστειρευτο μερακι σου ;)

Ευχαριστω οπως επισης και για το Αβαταρ σου!
Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε πει και αλλου εμεις, αλλα ας τα πουμε και στα πατρια εδαφη!

Φοβερο build με πολυ μερακι και ορεξη!

Συνεχισε ετσι παντα!

:)

Και παντα θα τα λεμε εμεις Μιχαλη!!..Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now