JSpower

Βοηθεια για νεα καρτα

Recommended Posts

Γεια σας.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια κάρτα, το θέμα μου είναι τι να πάρω και με ποσά χρήματα.

Μέχρι πρόσφατα έπαιζα με μια 8600GT και ήμουν ευχαριστημένος. Όποτε δεν θέλω "τρελή" ποιότητα γραφικών.

Έχω κοιτάξει και για μεταχειρισμένες αλλά λόγο ότι είμαι από τα Ιωάννινα έχω χάση πολλές ευκαιρίες.

Μια σκέψη ήταν να πάρω μια 7850 με το σκεπτικό ότι είναι καινούριο μοντέλο και από τα λίγα που διάβασα λένε ότι είναι καλή.

Αυτή τη στιγμή μπορώ να δώσω μέχρι 250 ευρώ σίγουρα αν υπαρχή κάτι ποιο φθηνό δεν λέω όχι, αλλά και για κάτι ποιο ακριβό μπορώ να περιμένω.

Το σύστημα μου

Dell UltraSharp U2312HM

Intel i5 2500k

Asus p8z68-v lx

Corsair vengeance 8gb

Corsair TX650

Corsair Force 3

+2 HDD

Link to comment
Share on other sites

Θα αρχησω με battlefield 3 και Call of Duty Modern Warfare 3 γιατι τοσο καιρο με το ps3 ουτε ελεφαντα δεν μπορουσα να πετυχω.

Μετα Assassins Creed Revelations και Mass Effect 3.

Απλα λεω αφου εφτιαξα εναν νεο η/υ να βαλω και μια καρτα.

Η καρτα που ειπα να παρω ειναι αυτη 7850 απο αυτο το καταστημα ειναι η ποιο φθηνη.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο βρηκα την ιδια καρτα σε Gigabyte απο οτι βλεπω εχει μεγαλητερα ανεμιστηρακια 3 χρονια εγγυηση και ειναι και 4 ευρο ποιο φθηνη.

Να παρω αυτη η την radeon?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα την κάρτα.

Αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα περά του ότι η συσκευασία ήταν ανοιχτή και η κάρτα είχε κάποιες δαχτυλιές, η πλακέτα από την πίσω μεριά έχει κάτι λεκέδες είναι λογικό?

Έβγαλα κάποιες φωτογραφίες

GIGABYTE pictures by JSpower - Photobucket

Λέτε να έχω πρόβλημα με την εγγύηση αργότερα ή να την στείλω πίσω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι..

Αυτο το κουτι δεν ειχε καποια ταινια ασφαλειας και επειδη μου την εστηλαν με κτελ λεω για αυτο αλλα ειχε και αλλη μια σακουλα απ'εξω.

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα οτι ειναι μεταχειρισμένη αλλα ελεγα μηπως γλυτωσω τα μεταφορικα αφου εχει και εγγυηση.

Αλλα θα την στειλω πισω. :(

Την πηρα απο cos-mos.gr.

Τουλαχιστων ο ανθρωπος μου ειπε να την στειλω πισω και θα μου στειλει αλλη με κτελ για να μην καθηστεριση.

Επεισης μου ειπε οτι αυτο ηταν προβλημα απο τον προμηθευτη γιατι αυτοι δεν τις ανοιγουν.

Ενταξει ακρη θα βγαλω αλλα ελεγα μηπως γλυτωσω τα μεταφορικα και να επαιζα και κανενα παιχνιδι σημερα :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις ποιο πανω εχω ενα link με photo.

Το μονο που με απασχολει ειναι να μην εχω αργοτερα κανενα προβλημα με την εγγυηση με αυτους τους λεκεδες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now