GoriLLakoS

How To : PhysX Driver For Futuremark(Approved)

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/547c42b46ba739.jpg[/WRAPLEFT]Πρίν απο λίγο καιρό σε προηγούμενη είδησή μας εδώ είχε ειπωθέι πώς " Κάποιοι δημοσιογράφοι είναι βέβαιοι ότι η nVIDIA δε θα μπορέσει να δει ποτέ αυτούς τους drivers να εγκρίνονται, εκτός αν αγοράσει την ίδια τη Futuremark"...χωρίς λοιπόν να αγοράσει κανένας κανέναν, με δύο πολύ απλά βήμματα, οι drivers που ενσωματώνουν το PhysX μέσα τους και δίνουν μεγαλύτερο Score στα μετροπρογάμματα της Futuremark στις κάρτες τις nVidia μπορούν να γίνουν approved !

Βήμα 1ο : Κάνετε download τους Driver 177.35 driver, οι οποίοι και είναι approved απο την Futuremark

εδώ !

Από την στιγμή που αυτοί οι drivers έχουν CUDA, θα ενεργοποιήσει κάθε CUDA application(όπως το PhysX) που υπάρχουν στις κάρτες που το υποστηρίζουν !

Βήμα 2ο : Κάνετε download και εγκατάσταση το νεότερο PhysX runtime το οποίο και είναι WHQL από εδώ !

Ταταααα! Δουλέυει ! Το μόνο κακό είναι πώς( για σήμερα )δουλέυει μόνο με τις

GTX280, GTX260 και τις 9800GTX. Αλλά όσοι έχετε αποτελέσματα που δέν μπορούσατε να τα κάνετε publish , τώρα μπορείτε !

Καλά κλόκια σε όλους και καλά αποτελέσματα :T:

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιζουμε... και όπως είχα πεί και εδώ : http://www.hwbox.gr/showpost.php?p=13487&postcount=22

για πιο λόγο να "αποσύρει" το PhysX από την στιγμή που δίνει ώθηση και στα games που το χρησιμοποιούν ? Επειδή μετρά έτσι τις επιδόσεις η FutureMark ?
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 δίκιο έχετε :D:D:D

Αυτό το έμαθα μόλις τώρα όμως και λογικά θα ακολουθήσει και

Press Release απο την nVidia(θέλω να πιστέυω και απο την ATi σε λίγο καιρό) :)

Link to comment
Share on other sites

Reviewed and Approved NVIDIA Drivers

Windows Vista

GeForce GTX series

linkbullet.gifForceWare 177.35 Drivers

GeForce 8 and GeForce 9 series

linkbullet.gifForceWare 175.16 Drivers

Notes: The NVIDIA Forceware 175.16 Drivers have been tested with the GeForce 8 and GeForce 9 series and comply with Futuremark's Driver Guidelines. The NVIDIA Forceware 177.35 Drivers have been tested with the GeForce GTX series and comply with Futuremark's Driver Guidelines

Εγώ δηλαδή που έχω ήδη τους 175.16 σε Vista 64 απλώς θα περάσω το PhysX και θα είμαι κομπλέ;;;
Link to comment
Share on other sites

^^ +1 αλλά και πέρα από αυτό οι 175.39 έχουν PhysX υποστήριξη ΜΟΝΟ για 280/260 & 9800GTX+

Χρειάζεται και modded inf για την 8800GT

175 σειρα driver που παιζει με 280gtx ???? Γιατι εχω την εντυπωση οτι οι 260/280 παιζουν μονο με 177 σειρα ??

Που ειναι οι 175.39 ????

Link to comment
Share on other sites

Από το VR-Zone:

O driver της nVIDIA για το PhysX όχι μόνο αντικαθιστά κάποια αρχεία του 3DMark Vantage με κάποια νέα δικά του, αλλά ευθύνεται και για το εξής: Αναγκάζει την PPU (αν έχει κάποιος στο PC του) να σταματήσει να δουλεύει, μεταφέροντας το φορτίο στην GPU, αν αυτή υποστηρίζει PhysX. Αν μάλιστα κάποιος βάλει μια Radeon μέσα, πάλι δε θα δουλεύει η PPU, λόγω του ότι η nVIDIA αντικατέστησε τα αρχεία.

Lol?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now