Hellghan

πρόβλημά ανοίγματος σε λαπτοπ

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους...έχω ένα πρόβλημα στο λαπτοπ...

Πάω να το ανοίξω και κολλάει ο υπολογιστής στο άνοιγμα πριν μου δείξει τα 7 σε μαύρη οθόνη και μου δείχνει μια _ γραμμή να αναβοσβήνει τι κάνω σε αυτή την περίπτωση...?

ούτε boot από HD Ούτε από DVD καμιά ιδέα?

Πως έγινε...

την προηγούμενη μέρα είχα κανονικά τον υπολογιστή ανοικτό και δεν είχα δει ότι δεν ήταν στην πρίζα και όταν το έκλεισα με τερματισμό μάλλον δεν έφτασε η μπαταρία και έκλεισε...πριν κλείσει ήταν σε μαύρη οθόνη μου έβγαζε το λαμπάκι της μπαταρίας μέχρι που έκλεισε...

Link to comment
Share on other sites

βασικα μετα απο πολυυυυ ωρα ανοιγει κανονικα...αλλα δεν βλεπω 2 εικονιδια στις διεργασιες στην γραμμη εναρξης αλλα δουλευουν...επεισεις κανει και πολυυυυυυυυυ ωρα να κλεισει...αυτο τι ειναι μητρικη???

Link to comment
Share on other sites

Αποσύνδεσε όλες τις usb συσκευές που μπορεί να έχεις συνδεμένες. Τέλος πήγαινε στο bios και επέλεξε να bootάρει από τον σκληρό άν δέν το κάνει ήδη. Save and restart και τσέκαρε. Άν δέν γίνει κάτι, αποσύνδεσε απο μέσα το dvd-drive και ξανατσέκαρε. Τέλος ρίξε κ μια ματιά εδώ

- Safe Mode μπορεί να μπεί ?

- Ίσως και οι γνωστές εντολές του fixboot βοηθήσουν στην περίπτωση σου.

- Χρησιμοποίησε και Hirens Boot CD ή κάτι αντίστοιχο για να τσεκάρεις τον δίσκο για κανένα malware (άν κ απίθανο σε τέτοιες περιπτώσεις).

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε από κάτω βγάλε-βάλε ram και σκληρό δίσκο..Μπορεί να μην πατάει κάτι καλά το έπαθα τώρα με το παλιό μου λάπτοπ κ δεν πατάει καλά ο σκληρός.

Link to comment
Share on other sites

το έστειλα στην fujitsu που έχω γνωστό να το φτιάξει μιας και θα το βάλει στην εγγύηση θα δούμε και θα γράψω τι έχει άμα συμβεί και σε κανέναν άλλων...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now