JSpower

Αγορα νεου κουτιου με μελον

Recommended Posts

Γεια σας!

Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα νέο κουτί.

Δεν με ενδιαφέρει να έχει plexi παράθυρα ,φωτάκια και διάφορα χρώματα.

Σίγουρο είναι οτι θέλω να έχει φίλτρα για την σκόνης. να μπαίνει κάτω το τροφοδοτικό και να έχει καλο σχεδιασμό cable manager και πάνω από όλα να έχει μέλλον.

Σκεπτικά να πάω σε ένα corsair 400r με τιμή περίπου 110ευρω (αν ξέρετε καποιο κατάστημα από εξωτερικό και είναι ποιο φθηνό ακόμα καλύτερα).

Το σύστημα μου

Dell UltraSharp U2312HM

Intel i5 2500k

Coolermaster Hyper 212 Evo

Asus p8z68-v lx

Gigabyte Radeon HD 7850 2GB

Corsair vengeance 8gb

Corsair TX650

Corsair Force 3

+2 HDD

Link to comment
Share on other sites

Με το μελλον εννοω να ειναι ποιοτικο να μπορω αργοτερα να κανω μια ακομα αναβαθμηση και να χωρανε τα πραγματα μεσα οχι οπως αυτο το κουτι που εχω τωρα που μπαινουν με το ζορι.

Αλλο ενα που ειδα μολις και ειναι ποιο διακριτικο ειναι το Corsair Obsidian 550D

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον βλέπω έχεις διάθεση να δώσεις μερικά λεφτά παραπάνω. Πήγαινε σε αυτό τα αξίζει κ με το παραπάνω, δες το σαν πραγματική επένδυση για τα επόμενα 5-6 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ χοντροκομμενο αυτο.

Χοντροκομμένο? Φίλε μου, δεν ξέρεις τί λες! Από τα πιο όμορφα κουτάκια! Αντιθέτως, το 400R κι αν είναι χοντροκομμένο... Δεν το συζητάμε, ότι το 600Τ είναι κλάσεις ανώτερο, από όποια άποψη και αν το δεις το θέμα. Βέβαια, είναι και το οικονομικό στη μέση, αυτό είναι θέμα καθαρά δικό σου. Γιατί δεν κοιτάς κάτι σε 500R, ή σε Coolermaster 690 II Advanced?

Link to comment
Share on other sites

Χοντροκομμένο? Φίλε μου, δεν ξέρεις τί λες! Από τα πιο όμορφα κουτάκια! Αντιθέτως, το 400R κι αν είναι χοντροκομμένο... Δεν το συζητάμε, ότι το 600Τ είναι κλάσεις ανώτερο, από όποια άποψη και αν το δεις το θέμα. Βέβαια, είναι και το οικονομικό στη μέση, αυτό είναι θέμα καθαρά δικό σου. Γιατί δεν κοιτάς κάτι σε 500R, ή σε Coolermaster 690 II Advanced?

Και με νουμερα που το βλεπω παλι χοντροκομμενο το βλεπω τι να κανουμε γουστα ειναι αυτα :D

Corsair 600t

Βάρος 14.50 kg Mήκoς 59.2 cm Πλάτoς 26.5 cm Yψoς 50.7 cm

Corsair 400r

Βάρος 12.00 kg Mήκoς 50.3 cm Πλάτoς 20.6 cm Yψoς 52.1 cm

Το Corsair 500r μου φαινεται ιδιο με το 400r και δεν βλεπω λογο να δωσω 30 ευρω παραπανω.

Θα ριξω μια ματια στο cm 690 που ειναι στην ιδια τιμη με το 400r

[/color]

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειδα και το cm 690 και το SuperCase eLevel EL-661 τελικα πιστευω οτι καλητερο ειναι το δευτερο.

Αρα ειμαι αναμεσα σε corsair 400r και SuperCase eLevel EL-661.

Ευχαριστω πολυ για την βοη8εια σας!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now