junior-21-

The BitFenix Prodigy thread

Recommended Posts

όσοι τα πηραμε να αρχισουμε να δειχνουμε τι καναμε ή τι θα κάνουμε :D

εγω δοκιμαζω τα ψυγειακια μου να καταληξω

ποιο απο τα 2 σεταπ λέτε?

320505ffbb97798b.jpg

ή

320505ffbb95bc40.jpg

Edited by junior-21-
Link to comment
Share on other sites

ο χαρακας ειναι εργαλειο :hehe:

μητρική μεσα στην βδομαδα θα εχω, μονο mini itx παιρνει και την περιμενω. Ελπίζω οταν βαλω φαν στο μονο πίσω να μην βρισκει στο cpu block :hehe:

το προτιμω με τα 2 χοντρα και ας βγει υπερβολη :D

Link to comment
Share on other sites

το κοιταζα και το ξανακοιταζα χθες, υπαρχουν αρκετες τεχνικες δυσκολιες. Γενικως για νερακια υπερβολικα ( :hehe: ) εχει ζορι γιατι θα πρεπει να κρυφτουν τα παντα και να χωρεσουν και δισκοι διχως cages.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ Ανεστι...

βιδωσε τους στο πλαι τους, στο μπροστινο μερος (μεταξυ του ψυγειου και του sidepanel)... υπαρχουν ηδη πολλες τρυπες, και ετσι οπως το κοβω, μπορουν να μπουν 2Χ3.5 και 2 Χ2.5 απο την καθε πλευρα... ποσους δισκους θες?

Easy :D

Link to comment
Share on other sites

Έστησα το δικό μου χθες, δεν τελείωσα μιας και περιμένω νέα fans + controller, αλλά δεν άντεχα να μην έχω pc της προκοπής στο launch του mist of pandaria...

Αφού έφτιαξες και ειδικό θέμα θα ανεβάσω το βράδυ και ένα μίνι worklog αν και αρκετά απλό (aircooled).

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τον χάρακα γέλασα απίστευτα, να 'σαι καλά ρε Ανέστη :hehe:

Όσο για το κουτί, μου τα έλεγε χθες ο Johnnymous ότι ετοιμάζεις υδρόψυξη και απορούσε για ποιο λόγο να μπει υδρόψυξη σε τέτοιο κουτάκι. Μην ανησυχείς, i got your back, τον αποστόμωσα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

@ FrOsT : αλλαξε υπογραφη για να δουμε τι καλο ετοιμαζεις :D

Asus p8z77 I deluxe

I5 3570k

Gskill. Sniper 8gb 1600 1.25v

Prolimatech megahalems

Gigabyte gtx670 windforce 2x

Corsair hx 650 gold (160mm ίσα που χώρεσε να κλείσει από πίσω)

Crucial c300 64gb

Corsair performance pro 128gb

2*samsung f4 2tb

Έβαλα τα 2 μαύρα fans που έχει στην πρόσοψη και 3 nexus blue led 12άρια στις άλλες θέσεις....

Αλλά αύριο έρχονται bitfenix140pro black+230 pro blue led για πίσω και μπροστά, καθώς και ένα hydra pro!

Έτσι τα 2 απλά που είχε θα πάνε πάνω.

Το κουτί το έβαλα πάνω στο γραφείο και ήθελα να αποφύγω τα πολλά φωτακια ευτυχώς του 230 μπορώ να τα ανοιγοκλεινω οπότε από τις σιτες θα φένεται μόνο το φως από τον silentx πάνω στην megahalems σαν φωτινη "καρδία", η τουλάχιστον έτσι το φαντάζομαι!

Φωτο με το τι έχω κάνει μέχρι τώρα το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι...

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο ξεκάρφωτο και χωρίς λόγο μου κάηκε η μητρική...

Εκεί που κέρναγα στο pro, ξαφνικά μπλε οθόνη. Συνέχισε να πετάει σε άσχετα σημεία μπλε οθόνες, μέχρι που μία στιγμή πάω να το ανοίξω και δεν έδινε σήμα στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια κ από μένα..

Κατ'αρχην να πούμε κάτι που δεν έχει ειπωθεί πολύ ότι είναι ένα πραγματικά "δύσκολο κουτί".

Εγώ για να μην τσακίσω 90 μοίρες τα καλώδια του τροφοδοτικού στην βάση τους και με το TX550M έκοψα την πλάτη από τρύπα σε τρύπα κ το ενοποίησα.αυτό με διευκόλυνε πολύ στο παρακάτω.

2 SSDs και ένας συμβατικός οι 2 στα ραφακια και ο ένας on top.

230mm BitFenix Spectre Pro LED μπροστινός και 140mm Aerocool Shark Fan White πίσω καθώς και ένας από τους 2 "συνοδευτικούς" στην οροφή έχουν αναλάβει το airflow.

Με την ψήκτρα του επεξεργαστη ( ARCTIC COOLING FREEZER 7 PRO ) είχα ένα προβληματάκι γιατί ήταν μεγαλύτερη απ'οτι υπολόγιζα και κατέστρεψα μια μνήμη προσπαθώντας ν'αποκολλησω την ψήκτρα της. μικρο το κακό.

Φυσικά μίνι μητρική δεν το ρίσκαρα,και ενιαίο πλεξιγκλάς στο πλάι,γιατί δεν ήθελα να το "τσουρνεψω" κι'αυτο (original πλαϊνό),έτσι το άφησα αυτούσιο στην κούτα.

Με παίρνει ακόμα για λίγο καλύτερο cable management που θα ολοκληρωθεί μετά την αποκατάσταση της χαλασμένης μνήμης.

Το xtreme της υπόθεσης είναι η Msi GTX 670oc αλλά κ το όμορφο.

IMG_0202.jpg IMG_0204.jpg IMG_0207.jpg IMG_0210.jpg

Link to comment
Share on other sites

πανέμορφο το πλαϊνό στο κουτί σου φίλε!! αυτό υπάρχει έτοιμο η το έφτιαξες εσυ? θέλω και εγώ να το περάσω στο καινούργιο μου prodigy..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now