Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum!Θα χρειαστώ για άλλη μια φορά τη βοήθεια σας για την αγορά τώρα ενός gaming πληκτρολογίου.Σαν χρηματικό όριο θα βάλουμε τα 100ευρώ,θα ήθελα να ακούσω απόψεις για το τι αξίζει πιο πολύ...Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σταμπάρει το Razer Lycosa Mirror και το logitech g110.Επίσης γλυκοκοίταζα το razer blackwidow standard μέχρι που ξενέρωσα λόγω του ότι δεν είναι φωτιζόμενο...Το coolermaster είναι ακριβό,steelseries δεν τα ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό που σου είπε ο Βασίλης για να καταλάβεις αρχικά τις διαφορές μεταξύ των διαφορετικών τύπων gaming πληκτρολογίων. Διάβασε και το review, δες και κάνα video στο youtube να δεις τι παίζει με δαύτα και πιστεύω θα ξεμπερδευτείς :D

Link to comment
Share on other sites

Ότι πληκτρολόγιο και να πάρεις για έμενα καλύτερος gamer δεν θα γίνεις.

Ο μόνος λόγος που θα αγόραζα κάτι τέτοιο είναι αν έπαιζα παρά πολύ MMORPG(Συγκεκριμένα, WoW, L2, Aion.) που εκεί δικαιολογείτε η αγορά σου γιατί έχεις να πατάς κάπου στα 30-40 skills, για fps παιχνίδια προσωπική μου άποψη? δεν υπάρχει διάφορα (παίζοντας σε gaming Πληκτρολόγιο φίλου μου Software Downloads: SideWinder X6 Keyboard ) είναι ακριβός το ίδιο WASD Space Shift Control άντε και 1-2-3-4 να αλλάζεις όπλα, άπλα πράγματα είτε πάρεις κάτι με 100 ? είτε με 10? όπως έχω εγώ (KEYBOARD :: Microsoft Keyboard Wired 400 USB Gr Black Bulk - Visionstudio.gr παρά πολύ καλό, με έχει βολέψει παρά πολύ και είναι αθόρυβο αν σε ενδιαφέρει και αυτό το θέμα. ) το ίδιο θα ναι.

Φιλικά πάντα.:)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα κι ενα πληκτρολογιο δεν θα σε κανει καλυτερο παικτη, αλλα οσο να 'ναι καλο ειναι οταν πατας τα πληκτρα σου να 'χεις πολυ μικρο delay/να μην υπαρχει ghosting κτλ. Επισης μην ξεχνας πως ενα μηχανικο πληκτρολογιο εχει και τεραστια διαρκεια ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Microsoft SideWinder X4 ~43? Φωτιζόμενο με anti-ghosting μια χαρά πληκτρολόγιο είναι όσα και να δώσεις παραπάνω δεν νομίζω ότι έχει διαφορά

Φυσικα κι ενα πληκτρολογιο δεν θα σε κανει καλυτερο παικτη, αλλα οσο να 'ναι καλο ειναι οταν πατας τα πληκτρα σου να 'χεις πολυ μικρο delay/να μην υπαρχει ghosting κτλ. Επισης μην ξεχνας πως ενα μηχανικο πληκτρολογιο εχει και τεραστια διαρκεια ζωης!

:(....

Με τα ping που υπάρχουν συνήθως στο internet είναι λίγο άτοπο να μιλάμε για delay από το hardware.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ενα μηχανικο πληκτρολογιο, χρειαζεσαι τον μισο χρονο για να "πατησεις" το κουμπι, απ' οτι σ' ενα κανονικο.Αν λοιπον σ' ενα κανονικο πληκτρολογιο θες (υποθετικα) 500ms για να πατησεις ενα κουμπι, τοτε στο μηχανικο θες 250ms. Οπως καταλαβαινεις ενα κερδος 250ms ειναι τεραστιο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now