DigiMasTer

Corsair H100 Πλαίσιο - Περαστικά μου!!!

Recommended Posts

έστειλα το παρακάτω e-mail στο Π και περιμένω απάντηση...

Καλησπέρα, Πριν ένα χρόνο περίπου είχα αγοράσει την Corsair H100 την έστησα και όλα οκ.. πριν κανένα μήνα ο cpu στα ξαφνικά ανέβασε τρελές θερμοκρασίες 80+ χωρίς να αλλάξει κάτι στο hardware και ενώ δούλευε μια χαρά.. έχω την εντύπωση πως δεν γυρνάει η αντλία της γιατί το block ήταν ζεστό και το ψυγείο κρύο.. Σε αυτή τι περίπτωση τι γίνεται; πάμε για αντικατάσταση; και αν ναι πώς θα σας την στείλω; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματάκια με τις H100 είναι γνωστά εδώ και καιρό!

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί άνοιξες το θέμα όμως πριν σου απάντήσουν!

Είσαι προκατειλημμένος για κάτι ή πικαρμένος πελάτης Π. και το άνοιξες?

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ έχω στείλει πριν 2 εβδομάδες στην infoquest απο you.gr..και μου στείλανε καινούρια σε 7 μέρες ακριβώς..Μεγάλη απογοήτευση corsair..

Μια ερώτηση..οι ανεμιστήρες στο ψυγείο δουλεύουν πάντα? το έχεις τσεκάρει?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο να κάνει θόρυβο που είναι το κλασικό πρόβλημα της h100 και άλλο να σταματάει να δουλεύει αυτό είναι επικίνδυνο...

Αν δίνεις ρεύμα από την μητρική στην αντλία αφαίρεσε το 3πινο και δώσε απο το κανονικο το molex...

Link to comment
Share on other sites

@venisk από το molex έδινα - δίνω!! το 3 pin έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο για monitor της μητρικής... και όχι δεν έκανε θόρυβο απλά δεν γυρνούσε καθόλου, γιατι το block ηταν πολυ ζεστό και το ψυγείο κρυο και έσβηνε το pc απο την προστασία του cpu overheating...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η τιμή που την αγόρασες τότε ήταν μεγαλύτερη από όσο έχει σήμερα έστω και λίγο και από τη στιγμή που δεν έχει βγει νέο μοντέλο (για να σου δώσουν πιστωτικό και να συμπληρώσεις χρήματα) η λογική λέει ότι θα κάνουν αντικατάσταση… τα πάντα για τα λεφτά του πελάτη :lolling:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 9:24 μου έστειλαν e-mail το οποίο λέει

Αξιότιμε κύριε Μ..,

Σχετικά με το θέμα που προέκυψε με την ψήκτρα Corsair H100, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι πρέπει να μας τη προσκομίσετε μαζί με την απόδειξη αγοράς, σε ένα από τα service μας στο πλησιέστερο κατάστημα Πλαίσιο της περιοχής σας, να ελέγξουμε τι ακριβώς έχει παρουσιαστεί και να σας δώσουμε τη καλύτερη δυνατή λύση στα πλαίσια της εγγύησης της.

μέχρι εδώ καλά.. από εδώ και πέρα να δούμε

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εστειλα την δικια μου h100 στο eshop για τον κλασικο θορυβο αντλιας και μετα απο μια βδομαδα με πειραν τηλ να παω να παρω μια καινουργια και οτι ηταν δωρεαν αντικατασταση(αυτο ελειπε)!παρακαλαγα να ηταν η100ι αλλα τιποτα!αξιζει ομως να την στειλεις corsair με την μια?τα μεταφορικα ποσο θα πανε?και λογικα θα κανει καιρο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Τελικά όλα καλά με την υδρόψυξη.. με H100i την έκαναν αντικατάσταση πλήρωσα μια διαφορά τον 10? και μου την έστειλαν. Μια βδομάδα ακριβώς! αν εξαιρέσουμε ότι υπάρχουν κάποια ****** εκεί μέσα και αναγκάστηκα να πάρω 3-4 τηλέφωνα μέχρι να αποφασίσουν μεταξύ τους με πια courrier το έστειλαν τελικά..

Edited by GoriLLakoS
Φρόνιμα
Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά πριν λίγο καιρό την έστειλα.. η λέξη ζώο-α (απ' ότι ξέρω δηλαδή) δεν είναι βρισιά!

Ναι δεν είναι...ο τρόπος που το έγραψες όμως δεν ήταν ο πιο κατάλληλος.

Ευχαριστώ για την κατανόηση :T:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα! :T: Ο μόνος λόγος που το έγραψα είναι επειδή δεν μπορούν να συνεννοηθούν μεταξύ τους.. και εγώ έτρεχα από courier σε courier.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now