Duder

NVIDIA PhysX 8.07.18

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι ; Αυτο εχει νοημα μονο αν εχουμε 2 καρτες γραφικων , απο τις οποιες η μια θα χρησιμοποιειται για physx acceleration η' αρκει να εχουμε μια ;

Link to comment
Share on other sites

Στους καινούριους drivers που θα βγουν το Σεπτέμβρη, με 2 κάρτες γραφικών (όχι απαραίτητα όμοιες) θα μπορείς να έχεις μία για τα γραφικά και μία για τη φυσική ;)

Link to comment
Share on other sites

δευτέρα θα έχω μια 55nm 9800gt για inhouse tests (κυρίως για κατανάλωση σε σχέση με 65nm 8800gt) και θα προσπαθήσω να benchάρω διαφορές με physX κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να κάνω και εγώ πειράματα για PhysX και έβαλα μια 3850 και μια 9800GTX. Στην 3850 έβαλα κανονικά drivers και για τη 9800GTX έβαλα PhysX 8.08.18. Αλλά όπως θα την δείτε στην εικόνα δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το PhysX GeForce. Γιατί?

physXs.JPG

physXs.JPG

physXs.JPG

physXs.JPG.dbd3461b936c4b48a31c1ed565444

Link to comment
Share on other sites

Και ερωτω εγω, γιατι δν εχουμε υποστηριξη απο τη σειρα G80?????

Δλδ οταν σκασαμε τα 540? στην 8800GTX πριν ενα χρονο αυτο σημαινει πως παλιωσε τοσο που, δν μπορει να κανει και επιταχυνση στα physics????ΕΛΕΟΣ!!!Σιγα απο τις 9800GX2/GTX280 η διαφορα φενεται ΜΟΝΟ σε αναλυσεις ανω των 1680!!!!Πφφφφφφφφ..........:@....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να κάνω και εγώ πειράματα για PhysX και έβαλα μια 3850 και μια 9800GTX. Στην 3850 έβαλα κανονικά drivers και για τη 9800GTX έβαλα PhysX 8.08.18. Αλλά όπως θα την δείτε στην εικόνα δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το PhysX GeForce. Γιατί?

Πως ακριβώς το κάνουν δε γνωρίζω...

Πάντως σύμφωνα με εδώ έχουν συνδυάσει μία 4870 & 9800GTX και φαίνεται να δουλεύει. Αν προσέξεις και την εικόνα φαίνεται πως υπάρχουν εγκαταστημένοι drivers και για τις δύο κάρτες...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω drivers για τη 9800GTX όπως φαίνεται άλλωστε τα 175.16. Αλλά το desktop manager της nvidia δε μου ανοίγει. Και όπως βλέπετε και στην εικόνα τα ρολόγια είναι 0ΜΗz. Κάτι φταίει, αλλά δεν μπορώ να βρω τι.

gpuz.JPG

gpuz.JPG

gpuz.JPG

gpuz.JPG.aa68ab27a9feb702a3ee00e8bbf0082

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now