kostasa1

corsair h100i και ο γνωστος θορυβος

Recommended Posts

ναι αλλα δοκιμασα να βγαλω τους ανεμιστιρες απο την υδρο, και τους εβαλα σε δικο μου controller και το βουιτο σταματησε.το ειδα στο forum της corsair

Link to comment
Share on other sites

οταν τα εχω πανω στην ψυκτρα και περνουν ρευμα απο εκει το κανει τωρα που τα εβαλα πανω στον κοντρολερ μου σταματησε το ειδα στο foroum της corsair και το εκανα μετα το firmware update 1.4 το εχουνε και αλλοι φταχνουν το ενα χαλανε το αλλο μου φενεται

Link to comment
Share on other sites

Ο θόρυβος από τους ανεμιστήρες φτιάχνει με το update. Αν ακούς την αντλία, είναι φυσιολογικό μιας και η H100i μόνο αθόρυβη δεν είναι :/ Αν από την άλλη η αντλία κάνει υπερβολικά γρρρρρ τότε είσαι για RMA.

Πάντως και εγώ μία είδα (Η100i) και δεν θα έλεγα ότι ενθουσιάστηκα... :/

Link to comment
Share on other sites

εγω προσοπικα αλλαξα τα fans και σταματισαν ολα αλλα εχω πολυ χαλια temps και δεν ξερω που να χτιπισω το κεφαλι μου! :(

Θες static pressure optimised ανεμιστήρες για ψυγεία! Εξαρτάται λοιπόν τι έβαλες...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ή ο reviewer όποιος μπορεί να βοηθήσει, επειδή θέλω να κάνω παραγγελία απο mdpc συμπεριλαμβανομένων βιδών, ποιες μου κάνουν από τον Nills για την H80i? (φανταζομαι ίδια threads θα έχουν οι τρύπες των ψυγείων μεταξύ Η100i και Η80i). Θέλω τις M3 ή τις 6/32? Ισχύει οτι οι στοκ είναι πολύ μακρίες και μπορεί να κάνουν ζημιά στο ψυγείο? Ποιο μήκος θα έπρεπε να κοιτάξω? Έχει 31,75mm και 35mm

edit: Ευρέθει λύση και είναι 6/32 στα 31,75cm ;)

Edited by Spirosssss
Post update
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now