Recommended Posts

Καλημερα παιδια. Ειμαι νεος στο forum και εχω μια απορια σχετικα με την αγορα του καινουργιου υπολογιστη. ο υπολογιστης θα εχει τα εξης:

Κουτι: Corsair Graphite Series 600T Special Edition White

cpu: Intel Core i7-3930K

mobo: Asus Rampage IV Formula

psu: EVGA SuperNOVA NEX1500 1500W Gold

ram: G.Skill RipjawsZ F3-17000CL11Q-16GBZL (4Gx4)

cpu cooler: Corsair Hydro Series H80i High Performance Liquid CPU Cooler

vga: Gainward GeForce GTX680 2GB 3x

hdd: Western Digital WD1000DHTZ 1TB VelociRaptor 2x

ssd: OCZ RevoDrive 3 X2 PCI-Express SSD 240GB

Οι αποριες μου ειναι: ταιριαζουν τα κομματια του υπολογιστη; ή θα εχω προβλημα στο στησιμο; Ευπροσδεκτες ολες οι καινουργιες προτασεις.

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα καλώς όρισες.

Επί του θέματος τώρα. Άμα κατάλαβα καλά απο την ερώτηση "αμα ταιριάζουν" ναι ταιριαζουν μια χαρά.Αλλά πες μας και γιατί τον θες τον υπολογιστή γιατί 3 gtx 680 ειναι υπερβολικά πολύ για gaming και σιγουρα υπαρχουν καλυτερες κάρτες από άλλες εταιρίες. Κατά τα άλλα το pc δέρνει από άποψη overall performance.

Link to comment
Share on other sites

Τον υπολογιστη τον θελω κυριως για gaming (bf3, codmw3 κ.α). Οσον αφορα τις καρτες γραφικων συμβουλευτηκα εναν φιλο και μου ειπε πως πως αν θελω σκληρα γραφικα (θελω σαν τρελος) πρεπει να βαλω 2 ή 3. Οσον αφορα τις συγκεκριμενες καρτες ειμαι ανοικτος σε κανουργιες προτασεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε καποιο καταστημα στην ελλαδα που μπορω να βρω gtx titan;

Φιλε χωρις να θελω να σε θιξω ή κατι τετοιο , πρεπει να παιζεις σε τρελλη αναλυση για να μην σου φτανουν 2 680 για battlefield κλπ .

Γιατι δεν αφηνεις την μια καρτα να παρεις ενα πιο μεγαλο κουτι και να χωραει την υδροψυξη πιο ανετα ?

Ο επεξεργαστης για gaming πρεπει να ειναι και αυτος overkill .

Υπαρχουν ατομα με πιο πολυ εμπειρια απο εμενα εδω μεσα οποτε θα σε προσανατολησουν καλυτερα .

Φιλικα :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια titan και πάρε μεγάλη οθόνη,τα 1080p είναι πολύ λίγα για το μηχάνημα που φτιάχνεις! για να παίξεις bf3 και τα γελοία σε γραφικά cod δεν χρειάζεσαι 680 σε καμία ανάλυση!

Για αρχή ξέχνα της 3 680, μια titan υπεραρκεί αλλά με την προϋποθέση πως θα πας σε ανάλυση πάνω του 1080p ώστε να βγάζει νόημα..μια 1080p οθόνη βολεύεσαι κ με μια 660ti.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ πιστεύω ότι τρολλάρει;

Θα μπορούσε, αλλά άμα δεν τρολλάρει γιατι να μην τον βοηθήσουμε? :)

Απλά το παιδί δεν γνωρίζει και ρωτάει!

Όπως και να έχει θα δείξει η πορεία του θέμματος.

Σε τι ανάλυση θα πάιζεις φίλε? Τι οθόνη/ες έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρωτα απο ολα θελω να σας ευχαριστησω για τις απαντησεις. απο οτι καταλαβα το παρακανα με τις καρτες γραφικων, το μονο που θελω ειναι να παιζω σε υψηλες αναλυσεις αν αυτο μπορει να μου το προσφερει και μια gtx titan κανενα προβλημα. μονο θελω να μου πειτε αν υπαρχει σε ελλαδα ή πρεπει να την παραγγειλω απο εξω. κατι τελευταιο δεν θα ανοιγα ποτε ενα ποστ στο foroum για να κανω πλακα. ενδιαφερομαι να αγορασω αμεσα εναν υπολογιστη σαν αυτον που παρουσιασα ο μονος λογος που δημιουργησα το ποστ ειναι γιατι φοβομουν μηπως υπαρξει καποιο προβλημα στην συνδεση. δηλαδη αν δεν ταιριαζουν τα κομματια. ελπιζω να μην ημουν κουραστικος και οποια αλλαγη εχετε να μου προτεινετε ειναι ευπροσδεκτη. οθονη εχω μια παλια θα αγορασω μια καινουργια συγκεκριμενα σκεφτομουν 2 απλως δεν εχω μεγαλη εμπειρια σε αυτα και σκεφτηκα να ζητησω βοηθεια.

Φιλικα

Αποστολης

Edited by Apostolis_Christ
Link to comment
Share on other sites

Η συνθεση σαν αυτη που παρουσιασα στην αρχη συν καποια περιφερειακα που ειχα διαλεξει κοστιζει περιπου 4500. αλλα αυτο που με νοιαζει δεν ειναι τα λεφτα αλλα να μπορω να ευχαριστηθω το gaming ειμαι λιγο κολλημενος με υψηλες αναλυσεις. πιο συγκεκριμενα φαντασου 2-3 οθονες 1920x1080.

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε καποιο καταστημα στην ελλαδα που μπορω να βρω gtx titan;

ελλαδα φιλε μου δεν ξερω αλλα απο overclockers για προπαραγγελια εχει, asus και gigabyte μεχρι στιγμης στα 839 λιρακια.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις περιπου ποσο κανουν να σταλθουν;

πριν κανα 2 χρονια ειχα κανει μια παραγγελια ενος hitachi ultrastar, καμια 12αρια λιρες αν θυμαμαι καλα. νομιζω για παραδοση 2 ημερων. στειλε ενα email ομως για να σαι σιγουρος. θελει πιστωτικη.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αρχίζουν κ βγάζουν νόημα οι πολλές κάρτες..αν μπουν 3 1080p οθόνες τότε πραγματικά χρειάζεσαι κάτι πάρα πολύ δυνατό! Το απόλυτο είναι 2 titan για τέτοια ανάλυση αλλά μόνο οι κάρτες θα σου βγούν σχεδόν 2 χιλιάρικα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now