Recommended Posts

Να σου πω την άποψη μου πρώτα κ μετά θα σου πω για της οθονούλες...

Αφού είσαι διαθετιμένος να δώσεις τόσα λευτά γιατί να μην πάρεις μια επική 30αρα dell και μια titan.

3 τέτοιες οθονούλες

Η μια επική μονοκόματη οθονάρα

Κατα την προσωπική που άποψη όσα λευτά και να δώσεις σε κάρτες το κενό στην μέση είναι ότι ποιο σπαστικό υπάρχει..μα διακεκομμένη εικόνα? το φαντάζεσαι?δλδ για ν δεις το επόμενο καρέ θα πρέπει ν περνάνε τα μάτια σου απο το μάυρο περίβλημα της οθόνης!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σ αυτο αυμφωνω απόλυτα τ κουτι το τροφοδοτικο κ η οθονη τα αγοραζεις μια φορα καθε τοσο οποτε ειναι σοβαρη επένδυση. Η καρτα γραφικων δεν ειναι..σε λιγο καιρο θα βγει αλλη παλι..ξεχνα το 600t κ περιμενε τ 900d! Επισης μονο h110 για ψύξη.:)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Επική κουτάρα είναι αυτό έχω, με βολεύει απίστευτα το μπροστινό πορτάκι, όμως θα περίμενα το 900 είναι απίστευτα όμορφο..

Να σου πω σοβάρα τώρα, θες να ρίξουμε λίγο ακόμα το bugdet? για gaming μόνο δεν χρειάζεσαι τον 3930k ο 3770k είναι η απόλυτη επιλογή. Επίσης για gaming δεν χρειάζεσαι ποτέ 16gb ram...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω αν το νομιζεις ναι, παντως να ξερεις το οικονομικο δεν ειναι προβλημα. θελω κατι που να αποδιδει. μπορεις να μου κανεις μια συνοψη με το τι προτεινεις; και κατι τελευταιο η EVGA GeForce GTX680 4GB Classified Hydro Copper ειναι αναλογη της gtx titan να την προτημησω ή να παρω titan επισης αν παρω την 30'' που μου προτεινες να παρω 1 ή 2 καρτες γραφικών;

Ευχαριστω για τον χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

Καμία έκδοση της 680 δεν φτάνει την titan..επειδή στην 27ρα μου είναι στα όρια της η 680 μου θα πάρεις titan ή 690 προτιμώ την titan γιατί δεν έχει τα χαζοπροβλήματακια του sli.

Μια κάρτα από της παραπάνω αρκεί, μην είμαστε κ υπερβολικοί, πάνω από τα 1080 είτε βάλεις 2xmsaa είτε 4 είτε 8 βλέπεις το ίδιο ακριβώς πράγμα.Το θέμα είναι να παίζει τέρμα τα γραφικά κ αυτές τα παίζουν όλα τέρμα.

Αυτά που έχω στην υπογραφή μου νομίζω είσαι παραπάνω από τέλεια.

intel 3770k

asus p8z77-v deluxe

G.Skill 8GB PC3-17000

Τροφοδοτικο κουτί οθόνη τα ξέρεις

Είχα revodrive αλλά δεν νομίζω να ξαναπάρω ποτέ μου, προτιμώ 2 σε raid 0 δεν ξέρω αν έχεις ιδέα τι είναι αυτό επίσης γνωρίζεις απο o/c?

Τίποτα ρε χαρά μου :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα δεν πειράζει για όλα υπάρχει πρώτη φορά!

Πάντως θετικό είναι οτι γνωρίζεις για o/c κρίμα ειναι να πάρεις k επεξεργαστή και να μην του πιεις το αίμα...:)

Υπομονή τώρα να δούμε πότε θα βγεί η titan και το 900d!

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψαξω στο εξωτερικο αν ειναι θα κανω την αγορα απο εκει.

Ισως παραειμαι απαιτητικος αλλα μηπως μπορεις να μου προτεινεις μια μητρικη σε κοκκινο-μαυρο χρωμα εχω δει αρκετες και μου αρεσουν πολυ.

Edited by aRkA$
Link to comment
Share on other sites

Θα το ψαξω στο εξωτερικο αν ειναι θα κανω την αγορα απο εκει.

Ισως παραειμαι απαιτητικος αλλα μηπως μπορεις να μου προτεινεις μια μητρικη σε κοκκινο-μαυρο χρωμα εχω δει αρκετες και μου αρεσουν πολυ.

Την ίδια ημέρα που θα κυκλοφορήσουν έξω θα κυκλοφορήσουν και στην Ελλάδα.

Η κάρτα ανακοινώθηκε πριν 5 ημέρες.

Οπότε πάρε 680 άμα βιάζεσαι τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε bill η 680 είναι στα όρια της στα 1440 που παίζω εγώ στα 1600 θα σέρνεται.

15 fps h 680 στα 2560 x 1600

Review: Crysis 3 Performance on High-End GeForce and Radeon

Καλά ο τύπος έχει βάλει 4x msaa και η titan την άκουσε με 21 fps..:)

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now