THANOSJ3

Win 7 Extreme Edition

Recommended Posts

Εδώ και μισό μήνα και κάτι έχουν αρχίσει να κυκλοφορεί στο διαδίκτυο μιά νέα έκδοση των windows..

Είπα να την δοκιμάσω σε ενα Pc φιλου..

Μπορώ να πώ απο θέμα visual είναι τελείως διαφορετικά σε σχέση με τα κλασικά ultimate που έχω για παράδειγμα εγώ..

Απλά βρήκα ενα Bug=πρόβλημα..

Δεν μας εμφανίζει τους σκληρούς δίσκους..

Ένώ εμφάνίζει τον κύριο με το λειτουργικό τους άλλους 2 δεν του βγαζει καθολου στον υπολογιστη μου..

Δοκιμασα να αλλαξω θυρες διασύνδεσης και καλώδια μεταξύ τους και πάλι τίποτα..

Οι σκληροί με το προηγούμενο λειτουργικό φαινόντουσαν κανονικά..

Κανείς καμιά ιδέα για το τί μπορεί να παίζει?

Θάνος :)

Link to comment
Share on other sites

^ το αυτό.

Όταν πριν χρόνια κάποιοι παλεύανε με ΧΡ και 256ΜΒ RAM, ακόμα και 128ΜΒ RAM, είχε λογική να ψάχνεις κομμένες/ελαφριές εκδόσεις ή να παιδεύεσαι με το nLite. Πλέον κανένας απολύτως λόγος να βάζεις οτιδήποτε διαφορετικό από το original της Microsoft ή έστω το RTM του θείου.

Αν θέλεις να κάνεις τα 7 οπτικά να διαφέρουν ψάξε για themes. Αν θέλεις να το ελαφρύνεις το nLite παίζει και στα 7.

Edited by yanni
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να βάλεις αυτά που κάποιος ονόμασε Extreme Edition? :)

για τον ιδιο λογο που καποιος θα αγοραζε την Extreme Black της Asus που ειδαμε τις προαλλες στο φορουμ σε ενα θρεντ. Απλα για να γουσταρει, εγω τουλαχιστον αυτο πιστευω, χωρις να θελω να κατιγορησω την Asus με αυτο που ειπα παραπανω..απλα οκ, πιστευω να καταλαβατε πως το εννοω..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα μπερδευεις χωρίς λόγο!

Η Asus υπάρχει ή θα βγεί...τα Windows όχι. Απλά κάποιος τα ονόμασε έτσι!

Ίσως να μην πιάνω την παρομοίωση σου όμως...

Link to comment
Share on other sites

ναι συμφωνω μαζι σου σε αυτο με την μητρικη η οποια ηδη υπαρχει ενω το συγκεκριμενο λογισμικο οχι και μαλλον ουτε θα υπαρξει, να το πω πιο απλα, ο αλλος μπορει να κ@υλων3ι ακουγοντας το Windows Extreme Edition οπως καποιος αλλος θα κ@υλων3 με μια ολομαυρι Asus μητρικη ακουγοντασ στο ονομα Extreme Black.

εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι το ονομα μας κανει το κλικ στο να δοκιμασουμε-αγορασουμε το Α λογισμικο ή αντιστοιχα την Α μητρικη. imo..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειπωθηκαν πολλά χωρίς λόγο..η διαφορες σε σχεση με τα απλα Ultimate ειναι οι εξης..Ειναι στα αγγλίκά δυστηχώς.

Σημειωση : Δεν τα εβαλα στο pc μου..τα χρησιμοποιησα σε φιλε που τα ήθελε...δεν τα διαλεξα εγώ...

Εγω εχω Ultimate με Theme :)

Θάνος

# Advanced bootmenu.

# No Components removed.

# Advanced context menu entries to get quicker access to system functions.

# Changed boot entry specially for this OS to easily select OS if you have multiple versions of Windows 7 installed.

# Based on Windows 7 Ultimate 32bit (RTM).

# Updated with latest hotfixes and patches.

# Patched uxtheme files for 3rd party themes support.

# Enabled Dremescene ( Dreamscene videos not included )

# Included Utilities for troubleshooting purpose.

# Included ESET Smart Security v4 Unlimited trial version which can be updated without any activation or key!

# Automated Setup, just few clicks and your windows will be ready to use after setup!

# Automatic Activation ( Extra activators included if it wont get activated automatically at 1st logon ).

# Whole new look with themes, icons , gadgets , logon screens n more.

# New default theme, plus more 3rd party theme included.

# New useful gadgets

# New Logon screen ( logon changer included in Utilities folder in start menu ).

# New default Icons + many icon packs included to customize as your need.

# Tweaked for better performance and usability.

# Added general applications which mostly users use daily on PC! ( This may not cover apps for particular user ).

# Windows 7 manger included to customize and tweak windows as your way.

# Extra Windows 7 Wallpapers.

# DirectX 9.0C August 2009.

# Special updates like IE8 Feature Pack, Silverlight, Playready and Games for Windows live.

# Integrated all hotfixes upto 20th November 2009 ( check control panel for list ).

# 31 new Themes

# New wallpapers

# 16 Icon packs

# Tweaked OS for faster operations.

# Added Diskeeper for disk management which improves system performance.

Link to comment
Share on other sites

29 αδιάφοροι λόγοι για να βάλεις ένα κορεσμένο λειτουργικό με ένα κάρο άχρηστα προγράματα γεμάτο εφέ και προβλήματα.. η λύση απλή, φορματ και περνάει κανονική έκδοση χωρίς σουξου μουξου μανταλάκια..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία παιδια απόψεις του καθενός αυτές...

Εγω απλα ειπα τι διαφορετικο εχουν...Και εξεφρασα μια απορια..τιποτα το διαφορετικό..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εβαλες την χειροτερη εκδοση που κυκλοφορησε...

Τις εχω δοκιμασει ολες αυτες τις "καλλιτεχνικες".. για να επιβεβαιωσω τον κανονα: το απλο ειναι οτι καλυτερο.

Η συγκεκριμενη, εκτος απ το υπερβαρο περιβαλλον εχει σοβαρο θεμα με το πακετο γλωσσας.

απο εκει που την κατεβασες θα σου ανεφερε και το πακετο fix για την γλωσσα.

(ισως βοηθησει).

κατεβασε το Partition Master για να δεις τους δισκους και να κανεις την δουλεια σου.

πολυ πιθανο να χρειαζονται label για να στους εμφανιζει και στα win.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όντως καλύτερα να αποφεύγετε τα κομμένα λειτουργικά, έτσι κι αλλιώς στις μέρες μας δεν έχουν τόσο μεγάλη σημασία πια... Αν θες να είναι πιο όμορφο το περιβάλλον εργασίας σου, απλά κατέβασε κάποιο theme και πειραματίσου ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now