GileraCY

Cpu temps

Recommended Posts

Στην συγκεκριμένη περίπτωση έχει δικιο το πρόγραμα δεξιά της asus επειδή έχεις στοκ τον 3770..αλλά έχω 1 παρατηρήση..έχεις την h100 και έναν επεξεργαστή που πάει για πλάκα στα 4.6 και τον έχεις στοκ δλδ χάνεις ένα επιπλέον 30% στην απόδοσή του!

Link to comment
Share on other sites

Το coretemp (να έχεις πάντα το latest) σου λέει την θερμοκρασία στους πυρήνες. Αυτή είναι που σε ενδιαφέρει - και είναι μια χαρά.

Αν και στρεσάρεις με παλιό prime (χωρίς AVX) οπότε δεν βλέπεις στα αλήθεια worst case...

Link to comment
Share on other sites

τον λυπαμε 3 μηνες τον εχω αν τον κανω overclock θα χασω την εγγιηση 330 ευρα τον πηρα!

Δεν χάνεις τίποτα..δεν φαίνεται πουθενά ότι θα τον κάνεις ή ότι τον έχεις κάνει ποτε oc βρε..το κρίμα είναι που δεν παίρνεις το επιπλέον 30% που μπορεί να σου δώσει δεν έχεις να φοβάσαι για τίποτα άλλο..:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα..δεν φαίνεται πουθενά ότι θα τον κάνεις ή ότι τον έχεις κάνει ποτε oc βρε..το κρίμα είναι που δεν παίρνεις το επιπλέον 30% που μπορεί νασου δώσει δεν έχεις να φοβάσαι για τίποτα άλλο..:)

αν και δεν ξανα εκανα oc θα τω δοκημασω! ευχαριστω για την βοηθεια παντος venisk!:love_heart:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, χαρά μου!

Δεν είναι καθόλου δύσκολο και θα σε βοηθήσουμε να πάρεις αυτό για το οποίο πλήρωσες αυτό το k στον 3770k που σημαίνει ότι είναι για overclocking :)

Link to comment
Share on other sites

Το coretemp (να έχεις πάντα το latest) σου λέει την θερμοκρασία στους πυρήνες. Αυτή είναι που σε ενδιαφέρει - και είναι μια χαρά.

Αν και στρεσάρεις με παλιό prime (χωρίς AVX) οπότε δεν βλέπεις στα αλήθεια worst case...

ευχαριστω για την βοηθεια caution!:)

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, χαρά μου!

Δεν είναι καθόλου δύσκολο και θα σε βοηθήσουμε να πάρεις αυτό για το οποίο πλήρωσες αυτό το k στον 3770k που σημαίνει ότι είναι για overclocking :)

ναι το ξερω οτι το Κ ειναι για oc!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now