SuperUser

DDR3 RAM @ 4000MHz: Το φράγμα των 4GHz επιτέλους έσπασε!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=DDR3 RAM @ 4000MHz: Το φράγμα των 4GHz επιτέλους έσπασε!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354de39d99937d8.jpg[/NEWS_IMG]Φαίνεται ότι η έκθεση Computex η οποία όλο και πλησιάζει, θα αποτελέσει ένα ενδιαφέρον event για τους λάτρεις του Overclocking γενικά και ιδιαίτερα των μνημών. Πρόσφατα διέρρευσε ένα screenshot της γνωστής εφαρμογής CPU-Z το οποίο δείχνει ότι το φράγμα των 4000 MHz επιτέλους έσπασε. Πληροφορίες όμως σχετικά με το σύστημα πάνω στο οποίο επιτεύχθηκε το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, παρέμειναν επτασφράγιστο μυστικό, ως εκ τούτου μπορούμε να συνάγουμε ότι πρόκειται για κάποια πολυαναμενόμενη πλατφόρμα. Το ερώτημα όμως που τίθεται τώρα, είναι ποιά είναι αυτή. Η Intel δεν αποτελεί την μόνη εταιρεία η οποία σύντομα θα παρουσιάσει την νέα αρχιτεκτονική της, καθώς και η AMD ετοιμάζει τα Richland-based APUs. Όλοι γνωρίζουμε πόσο δυνατοί και ως εκ τούτου κατάλληλοι ήταν οι Llano για memory overclocking. Υπενθυμίζεται ότι ο Christian Ney κατείχε μέχρι πρόσφατα το DDR3 record στα 3900MHz.

<center>[img_ALT=DDR3 RAM @ 4000MHz: Το φράγμα των 4GHz επιτέλους έσπασε!]http://www.hwbox.gr/members/5813-albums110-picture10119.jpg[/img_ALT]</center>

Edited by SuperUser
Link to comment
Share on other sites

Haswell είναι :)

Αυτό που μου κάνει εντύπωσει είναι ότι το πέτυχε το δίδυμο που κάνανε ρεκόρ συχνότητα και στους 3770κ.

Ίσως ανέπτυξαν καμιά θεωρία κι για το Gspot των μνημών.

Link to comment
Share on other sites

Γατάκια όλοι τους :hehe:

O Andre έβγαλε στο fb του 3150 7-11-7 με Ivy.

Θα παίξουν πολλοί με μνήμες τώρα γιατί στην Computex έχει event η gskill αλλά και η Corsair με χρηματικό έπαθλο 20k USD.

Edited by sofos1990
Link to comment
Share on other sites

Σοφοκλη καλή τύχη για τα 20Κ! Και άμα δεν τα πιάσεις εσύ, εδώ είμαι να κεράσω καφέ :hehe:

Είναι 3/6 της Corsair και εγώ θα είμαι εκεί στις 4/6...φτου!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now