valantishatzimarkos

Γνώμες για κάρτα γραφικών

Recommended Posts

καλησπέρα.Εχω καποια μερη για υπολογιστη αγορασμενα τα οποια ειναι τα πιο πανω π ειδατε.

cpu : intel i7 3770k

motherboard : MSI z77mpower

gpu : ?

RAM : 8 gb ddr corsair vengeance

HDD : 1 tb seagate

SSD : 128 gb samsung 840 pro

PSU : 750w Fatal1ty ocz

Tower : Coolermaster Full tower.

τι καρτα γραφικωνν παρω με συμβουλευετε ? το οικονομικο ειναι ενα θεμα αλλα οχι πολυ σοβαρο.Εσεις στη θεση μου τι θα παιρνατε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία το ακριβές μοντέλο, την ανάλυση χρειαζόμασταν...

Το βασικότερο τώρα. Πόσα λεφτά είσαι διατεθειμένος να δώσεις!

Παρεμπιπτόντως, καλώς σε βρήκαμε! Δεν επιτρέπουμε τα Greeklish, προσοχή!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για το καλωσορισμα.κοιταξε πριν ειχα τιν 480 gtx κ σχετικα αργο μηχανιμα.αλλα δν ειχα προβλημα.τωρα για τα λεφτα χμ ... μεχρι 450 περιπου.βρηκα μια asus gtx 680 οχι την τοπ εντισιον ... 430.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.δν πειραζει θα προσπαθησω να παρω αυτη παντως να μου κρατησει αρκετο καιρο.θα επαιρνα την 780 αλλα ειναι για αρχη πολυ ακριβη.κ δν εχω pc κοντα 4 μηνες κ μου εχει στριψει.

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελένεσαι με την 780 - όντως πολύ πιο ακριβή.

Η 770 θα είναι στα ίδια επίπεδα (αν δεν είναι ακριβώς η ίδια κάρτα) με την 680, και για μένα είναι καλή τιμή τα 430 της καινούριας.

Μπορείς να εξετάσεις και άλλα ενδεχόμενα πάντως, από την μεριά της AMD, 7950 και 7970 είναι ακόμα μια χαρά για τα 1920x1080, φτηνότερες και παρόμοιες επιδόσεις + ένα 3 δωρεάν πρωτοκλασσάτα παιχνίδια! NEVER SETTLE: Reloaded

Link to comment
Share on other sites

δν θα ηθελα να παω σ amd φιλε μου.οσο αφορα τα παιχνιδια τα εχω αλλιως :P . Ο λογος ειναι το πολυ ασταθεια που παρουσιαζουν απο παιχνιδι σ παιχνιδι.παρε πχ το νεο metro last light κ θα δεις τι γινεται.παροτι φτιαχνεται τις περισσοτερες φορες το προβλημα ειναι καπως.ισως διαφωνεις με την γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

φίλε και εγώ σου προτείνω 680 αρκετά καλύτερα και προτιμώ τις ζυγές σειρές όπως 660 680 πχ

έχει και αρκετά καλά fps και είσαι κομπλέ βέβαια σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να πάρεις gigabyte

ψάξε στο skroutz.gr αν δεν έχεις βρει κάτι ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ φίλε μου.. Έχω AMD κάρτες εδώ και 4 χρόνια και πέρα από ορισμένες εκδόσεις driver που υπήρχαν μικροπροβλήματα, γενικά η εμπειρία μου είναι ευχάριστη. Ιδιαίτερα τώρα που πήρα την 7950 δεν έχει κάνει κιχ. Ούτε σε ορισμένα παιχνίδια όπως λες ούτε αστάθεια γενικότερα. Θα σου την πρότεινα ανεπιφύλακτα. Για 1080p που έχω και γω, δεν υπάρχει κάτι που να μην παίζει τέλεια (εκτός βέβαια crysis 3 σε max..)

Link to comment
Share on other sites

^το αυτό. Αυτή την στιγμή οι drivers της AMD δεν κουβαλάνε κανένα "κουσούρι" από το παρελθόν, και μάλιστα έχουν και πολύ καλύτερο πάνελ διαχείρισης.

Αλλά suit yourself, αν νιώθεις καλά με nvidia, go for it :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now