tilits

Σύνθεση gaming pc . κατεληξα στην πιο κατω λιστα . περιμενω γνωμες

Recommended Posts

να τα δουμε αλλα δεν ξερω με shipping τι γινεται με κυπρο και αν θα μπορω να παραγγειλω ολα τα εξαρτηματα απο 1 καταστημα για να μου ερθει φθηνοτερα το shipping .καποιος αν μπορει να μου στιλει σε inbox το πιο φτηνο κατςαστημα στην ελλαδα για ανα αρχισω να κοιταζω

Link to comment
Share on other sites

eshop κυπρου δες τα links!

ASUS Z87 PRO

KINGSTON KHX1600C9D3B1K2/8GX 8GB (2X4GB) HYPERX BLU

INTEL CORE I5-4670K 3.40GHZ

NOCTUA NH-U9B SE2

Για την ψύκτρα τώρα δεν ξέρω εγώ θα έβασα prolimatech megahalem την έχω δοκιμάσει κ είναι φανταστική! Ψάξε εδώ έχει 8 σελίδες ψήκτρες! Το oc θα σε βοηθήσουμε να το κάνεις μοναχός σου δεν χρειάζεται κανείς να έχει κάνει oc το σύστημά σου απο πρίν!

Link to comment
Share on other sites

φιλε τα μισα θα τα παραγγελα απο αμαζον αγγλιας και τα αλλα απο αμαζον αγγλιας .το bundle που ηταν το mobo, cpu, ram , cpu cooler θα τα παραγγελα απο αμαζον αγγλιας μαζι με ενα microsoft x4 Keyboard και το xfx xxx 750 power supply αλλα ηταν πολλα λεφτα το shipping πανω απο 100 ευρω και με προβληματιζε. τωρα βρηκα απο αμαζον de σε πολυ καλες τιμες το mobo που μου προτινες , cpu cooler βρηκα το Noctua NH-D14 ή να παω σε corsair ? πρεπει να βρουμε , cpu, ram Keyboard και power supply απο αμαζoν de επειδη το shipping αμαζον de ειναι φτηνο αναλογως και φτηνο το hardware

Link to comment
Share on other sites

θα φερω τον cpu και το keyboard απο αμαζον αγγλιας και το shipping στοιχιζει μονο 10ευρω και τα 2 μαζι.δεν μου τα στελουν απο αμαζον de το cpu και το keyboard . το μονο που που εμεινε ειναι η ραμ και σκεφτουμαι την Corsair Vengeance RAM (PC1600, 8GB, CL9) DDR3 Memory Kit αλλα θελω να που πειτε την γνωμη σας και θελω και ενα power supply 750 semi modular και τελειωσα με πολυ πιο φτηνο budget :-))))

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτές g skill 8gb 2133 απο Γερμανία είναι αυτές που έχω εγώ πραγματικά είναι απίστευτες.. τις έχω μόνιμα στα 240hmz για ένα 10ρικο 800mhz περίπου πάνω αξίζει το κόπο!

τις ειδα και εγω αυτες αλλα δυστυχως δεν γινονται shipping κυπρο βρηκα αυτες http://www.amazon.co.uk/G-Skill-Ripjaws-DDR3-2133-Dual/dp/B0050119O0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1371651999&sr=8-1&keywords=g+skill+8gb+2133 ειναι οι ιδιες?

Link to comment
Share on other sites

της βρηκα της ιδιες http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005C8R3LO/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE στο αμαζον uk στην ιδια τιμη και θα της παρω. με προβληματιζει το θεμα της motherboard. η asus pro εχει πολλα αχρειαστα για εμενα πραγματα οπως το wifi ,bluetooth. απο την αλλη η sabertrooth εχει 5 χρονια εγγυηση που σημαινει ειναι καλυτερης ποιοτητας, εχει εκεινο το πλαστικο επανω που δεν ξερω αν δουλευει οντως, αλλα ειναι πιο ακριβη και δεν ειναι gaming. διεβαζω review για πολλες z87 αλλα δεν καταληγω καπου. αν μπορουσατε να με βοηθησετε

Link to comment
Share on other sites

θα κοιταξω αργοτερα ποιες ερχονται κυπρο και θα σε ρωτησω να μου πεις την αποψη σου επειδη πρεπει να παω δουλεια τωρα

Link to comment
Share on other sites

Ωραία χαίρομαι που τις βρήκες! Η sabertooth είναι όμως ακριβότερη και αυτή η πλαστική βλακεία δεν μου αρέσει καθόλου..

ποια η γνωμη σας για την MSI Z87-GD65-gaming?

εχει πολυ θετικα reviews αλλα δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι το overclocking της to uefi της και η ποιοτητα της

επισης κοιταζω και για

Asrock Z87 Extreme6/ac

Gigabyte GA-Z87X-UD4H

[h=3]Gigabyte Z87X-OC[/h]

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κ δεν έχω άποψη για καλές μητρικές πέρα απο την asus για το μαγαζί έχω βάλει μια gigabyte των 60 ευρώ..αλλα 200 ευρώ δεν θα έδεινα σε άλλη εταιρεία!

Μην πάρεις bunde το βλέπεις κ μόνος σου ότι χάνεις λεφτά έτσι κ παίρνεις πολύ χειρότερα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κ δεν έχω άποψη για καλές μητρικές πέρα απο την asus για το μαγαζί έχω βάλει μια gigabyte των 60 ευρώ..αλλα 200 ευρώ δεν θα έδεινα σε άλλη εταιρεία!

Μην πάρεις bunde το βλέπεις κ μόνος σου ότι χάνεις λεφτά έτσι κ παίρνεις πολύ χειρότερα πράγματα!

δεν θα παρω bundle απλως εκανα copy την ονομασια και εγινε και το url. μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα την ASUS ROG Maximus VI Hero . την προτιμω επειδη δεν εχει αχρειαστα πραματα οπως την Pro ειναι καλυτερης ποιοτητας, ειναι rog και υποθετω οτι εχει καλυτερο overclocking ,ειναι πανεμορφη και γενικα μου αρεσε και η τιμη της 206 ευρω. ποια η γνωμη σας για αυτην?

επισης να μου πειτε και την γνωμη σας για το Corsair HX Series 750 Watt

Edited by tilits
Link to comment
Share on other sites

H hero είναι άθλια..είναι μια κουτσουρεμένη μητρική απο παντού,τελείως άδεια, με ωραίο χρώμα..δεν έχει ούτε τις μισες θύρες απο την z87 pro και σιγα το oc με απλή αερόψυκτρα που θα πάς το ίδιο θα πάρεις από όλες τις μητρικές. Η hero είναι ο άσσος στο μανίκι της asus για να βγάλει λεφτά απο το rog!

Τούμπανο τα corsair τροφοδοτικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε παιξεις o/c με αζωτο δεν αξιζει να δωσεις πολλα λεφτα σε μητρικη (aka ROG),

με μια GB, MSI ή και Asrock ακομη μια χαρα θα κανεις τη δουλεια σου.

Και τα ρεστα που θα σου μεινουν βαλτα σε RAM, 2ο SSD, VGA και παει λεγοντας.

Μην πιανεσαι μ@λκς στο marketing των εταιρειων, ουτε για WRs θα πας ουτε να πιασεις

το τελευταιο fps στο game...

Link to comment
Share on other sites

H hero είναι άθλια..είναι μια κουτσουρεμένη μητρική απο παντού,τελείως άδεια, με ωραίο χρώμα..δεν έχει ούτε τις μισες θύρες απο την z87 pro και σιγα το oc με απλή αερόψυκτρα που θα πάς το ίδιο θα πάρεις από όλες τις μητρικές. Η hero είναι ο άσσος στο μανίκι της asus για να βγάλει λεφτά απο το rog!

Τούμπανο τα corsair τροφοδοτικά.

γιατι ρε φιλε δεν καλυτερη ? απο το ψαξιμο που εκανα σχεδον ολοι υποστηριζουν οτι η hero ειναι καλυτερη σε συγκριση με την pro

και πριν λιγο καιρο μολις κυκλοφορισε σου αρεσε που διεβασα πριν λιγο την ανακοινωση Asus Z87 ROG γιατι τι σε εκανε να αλλαξεις γνωμη?

Edited by tilits
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή ενθουσιάστηκα απο την εικόνα της μητρικής χωρίς να ξέρω τι θύρες έχει πίσω κ αφού δεν είχαν βγεί ακόμα τα specs, λείπουν e sata και άλλα χρήσιμα πράγματα!..και τελικά κατάλαβα πως έιναι μια άδεια μητρική πολύ φτηνή κατασκευή για την εταιρεία για να βγάλει λεφτά απο το όνομα rog..δες την extreme κ δίπλα την hero για να καταλάβεις πως είναι μια κοροιδία σκέτη.

Ο καθένας έχει την άποψη του εγώ έχω την άποψη μου και βασίζεται στην εμπειρία μου και η εμπειρία μου λέει πως η rog σειρά είναι μόνο η extreme και μόνο για ocers που θα βάλουν άζωτα και θα ασχοληθούν μόνο με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

μα το θεμα οτι πιανει καλα σχολια απο το εξωτερικο απο οτι διεβαζω. απο οτι διεβασα συνιστουν την http://www.amazon.de/MSI-Z87-GD65-Gaming-Sockel-1150/dp/B00CXOMII8/ref=aag_m_pw_dp?ie=UTF8&m=A3CJ7XH8N58PQ7

Gigabyte Z87X-UD3H Mainboard Sockel LGA 1150: Amazon.de: Computer & Zubeh?r

http://www.amazon.de/ASRock-Z87-Extreme6-AC-Sockel/dp/B00D3IMY14/ref=aag_m_pw_dp?ie=UTF8&m=A3CJ7XH8N58PQ7

ποια η αποψη σου για αυτες?

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε giga κ msi όποια σου αρέσει περισσότερο και οι 2 είναι καλές..για την asrock δεν έχω άποψη δεν έχω δει πότε μου μητρική της από κοντά!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, σαν την asus στις μητρικές δεν είναι καμία. Η sabertooth δεν είναι κακή μητρική απλά δεν μου αρέσει αυτό το πλαστικό..μου λένε άλλοι βγάλτο..αν είναι να το βγάλω γιατί να το πληρώσω και να μην πάρω μια μητρική χωρίς αυτό?

Είμαι της άποψης όπου βολεύομαι κάθομαι!.Για μένα είναι η asus για άλλον η gigabyte! Αν έπαιρνα σήμερα μητρική πάλι την deuxe θα έπαιρνα! Δες το panel της πίσω και δες τις άλλες!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, σαν την asus στις μητρικές δεν είναι καμία. Η sabertooth δεν είναι κακή μητρική απλά δεν μου αρέσει αυτό το πλαστικό..μου λένε άλλοι βγάλτο..αν είναι να το βγάλω γιατί να το πληρώσω και να μην πάρω μια μητρική χωρίς αυτό?

Είμαι της άποψης όπου βολεύομαι κάθομαι!.Για μένα είναι η asus για άλλον η gigabyte! Αν έπαιρνα σήμερα μητρική πάλι την deuxe θα έπαιρνα! Δες το panel της πίσω και δες τις άλλες!

εχτος απο το πλαστικο τα αλλα τα χαρακτηριστικα που εχει η sabertooth ποια ειναι η αποψη σου σε σχεση με την asus pro?

Link to comment
Share on other sites

H sabertooth δεν αξιζει ειναι μουφα?

μόνο μούφα δεν είναι .

οι sabertooth είναι σκυλιά κ με πολύ καλές overclocking δυνατότητες..

εμένα μ'αρέσει το κάλυμα που έχει , κάνει το board stealth.

ειδικά σε corsair C70 build είναι "ο ένας για τον άλλο"

άν δεις σε πολλά case mods φτιάχνουν καλύπτρες για τα boards, στη sabertooth το παίρνεις έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προβλημα με το πλαστικο απλα εμενα με ενδιαφερουν τα χαρακτηριστικα της και οι overclocking ιδιοτητες της . και ενας λογος που το σκεφτομαι περισσοτερο ειναι οτι δινει 5 χρονια εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

H SABERTOOTH Z87 υποστηριζει memory frequency 1866. θα αγορασω τις g skill που ειναι 2133 mhz . δηλαδη δεν θα μπορω να τις βγαλω μεχρι 2133 με την sabertooth?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now