Vangelislam

Gaming PC 500 ευρω

Recommended Posts

μπα δν με ενδιαφερει κονσολα ! για pc με ενδιαφερει ! καποια καλη λυση θα υπαρχει για το budget αυτο

Την καλύτερη λύση στην έχει ήδη πει ο caution από την πρώτη σελίδα, με τον AMD επεξεργαστή!

Αλλιώς μεταχειρισμένο!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

απλός για amd και gaming δν μ εχει πει τπτ κανεις ολοι λενε intel ! τεσπα αν δν γινετε κατι με intel αναγκαστηκα θα παω στην λυση του caution !

Αυτος που στο ειπε λογικα δεν ηξερε και το budget σου.Επισεις οταν λεμε οι Intel ειναι πιο δυνατοι στο gaming μιλαμε για καποιον που δεν εχει περιορισμο στο budget οποτε θα παει στο πιο δυνατο ανεξαρτητος euro! Εσυ που εχεις ταβανι τα 500E η καλυτερη λυση ειναι (mitsubishi :P ) amd γιατι πολυ απλα στα 500Ε θα ειναι "καλυτερο" το pc απ οτι με intel στα 500Ε!! Κι αυτο γιατι εχει μακραν καλυτερα ενσωματομενα γραφικα η amd.

Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειπαν μπορεις να παρεις μια amd 6670 και να κανεις hybrid crossfire αλλα ακουγονται και φημες (δεν ξερω αν οντως ισχυουν) οτι μπορεις να κανεις το ιδιο και με τις amd 76χχ

VGA :: ATI Radeon HD6670 2GB DDR3 PCI-E VGA DVI HDMI (Gigabyte) (GV-R667D3-2GI) - Visionstudio.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα αγόραζα τον Α10 χωρίς κάρτα - να δω μήπως μου φτάνει - και αργότερα αν χρειαζόταν, κάποια καρτούλα ;)

Απλά αν αγοράσεις με προοπτική για gpu, πήγαινε σε ένα Corsair 550w, για να είσαι άνετος και στο μέλλον.

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δεις και μια παραλλαγή του FM2 δλδ fusion CPU με ξεχωριστή κάρτα.

nTnJkqT.png?1

είτε βάζεις την μεγάλη κάρτα, HD 7850 είτε την μικρή και με τα ρέστα βάζεις SSD.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, ας σου πω και εγώ την άποψη μου συνοψίζοντας τα προηγούμενα. Αρχικά το ότι κάποιοι λένε ότι οι Amd δεν είναι κατάλληλοι ή pio αργεί στα games λένε ότι να ναι χωρίς να το δικαιολογούν. Στα χρήματα σου το καλύτερο budget συντάσσεται με Amd. Άρα είτε πας στην FUsion platform δλδ APU χωρίς ξεχωριστή κάρτα (CPU + VGA σε ένα), είτε πας για κάτι σαν την παραπάνω δική μου πρόταση. η δική μου - αν και εγώ έχω APU νομίζω ότι είναι αρκετά πιο δυνατή στον τομέα των γραφικών από έναν 5800K/6800K! Πρέπει όμως να μας πεις ποια παιχνίδια θες να παίξεις και αν τα θες με maxed out settings, ώστε να δούμε τι χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

εεε θελω ν παιζω games οπως το τελευταιο cod , grid , nfs most wanted 2012 , the run ! και γενικα τα παιχνιδια που θα βγουν ...! δν μ πειραζει να ειναι maxed out ...αλλα να μην ειναι και low .... επισης το PC να μν κολαει !

Link to comment
Share on other sites

άρα πιστεύω ότι η παραπάνω μου πρόταση αυτούσια ή με μερικές μικρό αλλαγές θα σε καλύψει. αρχικά θα έβαζα την HD 7850 διότι εσύ δεν θα καταλάβεις την έλλειψη SSD, και όταν μάζευα ένα 100άρικο ακόμα θα συμπλήρωνα τον SSD.

Link to comment
Share on other sites

Solid State Drive - Solid-state drive - Wikipedia, the free encyclopedia, σου είπα ακριβώς από πάνω ποια είναι η άποψη μου, να πάρεις κάτι σαν την πρόταση μου. Περίμενε λίγο να την δουν και άλλοι μήπως διορθώσουν την πρόταση μου. Τόσο πολύ βιάζεσαι να παραγγείλεις? :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες από πότε το 1155 είναι τελειωμένο?

Επειδή ανακοινώθηκαν οι Hasswell 1150?

Εγώ δηλαδή με τον 2600Κ στο 1155 τι σημαίνει?να τον δώσω για να πάρω κάτι σε 1150?

Σε κάποια θέματα γινόμαστε απλά υπερβολικοί..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now