PetranGR

ο χεράς θέλει υπολογιστή καινούργιο;

Recommended Posts

Όχι προτιμώ καυστικά και αμετάκλιτα Intel είναι σαν την Honda των μηχανών χαχα! (λίγο χιούμορ)

δηλαδη πισω απο kawa, susuki, yamaha.(english humor).

Gigabyte Z87-D3HP Intel Z87 So.1150 Dual Channel DDR3 ATX Reta

http://www.kitguru.net/components/motherboard/luke-hill/gigabyte-z87-d3hp-motherboard-review-2/5/

δες και το clocking.

Edited by conroe
Link to comment
Share on other sites

Μητρική δεν θα την αποφύγεις -> ASRock Z87 Extreme4 Intel Z87 So.1150 Dual Channel DDR3 ATX παίζει μόνη της σε αυτά τα χρήματα και είναι μια χαρά.

Μνήμες κάτι που να σου αρέσει και να είναι σχετικά φθηνό. Τσεκάρεις mindfactory γιατί @ memoryc.co.uk ανέβηκαν πολύ οι τιμές... Ελλάδα οι φθηνότερες είναι η Kingston που σου linkαρα πιο πίσω.

Πάντως είναι απίστευτο τι στήνεις με 750 nowadays!

Link to comment
Share on other sites

καλά Now days...πάλι καλά να λέμε.

Πάμε ξανά τώρα.

Το συστημα που έχω εως τώρα ,προτιμότερο είναι να βάλω την ASROCK ; την ASUS Z87-A ή την Gigabyte Z87-D3HP που βλέπω και καλό review;

(Με άρεσε η σκέτο μαύρο χαχα ...)

Όσο για μνήμες θα βάλω λογικά τις Ripjaw ...

Μου πρότειναν και αυτό:

eb80.png

με κουτί όμως το Silensio...

eb80.png

eb80.png

eb80.png.2104756b586fb6c21a44bea1c9c8edb

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τούμπανο είναι κ τα έχει όλα μέσα :)..asus asus asus...δεν υπάρχει άλλη εταιρεία στις μητρικές πως το λένε? bios ποιότητα αξιοπιστία πάρτο από που θές!

Και την intelara βλέπω μέσα κ την 760 και την asus και τις g skill που πάω τέρμα..από μένα είσαι υπερκομπλέ με αυτό το screenshot :)

Link to comment
Share on other sites

Με 10 ευρω παραπανω απο το συγκεκριμενο μαγαζι περνεις Corsair 300R. Το sharkoon ειναι γυφτια! :D

Επισης δες και Asrock H87 performance, oc κανει.

Και προσφατα ειχε προσφορα 8gb teamgroup 2400mhz στα 59ευρω!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Edited by ejic
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το κουτί...για την μητρική δεν έχω άποψη, αλλά οι eamgroup κάνουν 59 ευρω! επειδή δεν είναι κ η πρώτη ποιότητα

Hondakia άκου για το 300r είναι και corsair.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αφού σου "έκατσε" τέτοια καλή γιατί να μην πάρεις κάτι καλύτερο? Έχω τον 3770k και σε κολλητό μου φίλο έβαλα τον 3570k διαφορά υπάρχει!..αν σου περισσεύουν δώσε τα! Η επόμενη επιλογή θα ήταν καλύτερη κάρτα αλλά αφού είσαι στα 1080 δεν χρειάζεσαι παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αφού σου "έκατσε" τέτοια καλή γιατί να μην πάρεις κάτι καλύτερο? Έχω τον 3770k και σε κολλητό μου φίλο έβαλα τον 3570k διαφορά υπάρχει!..αν σου περισσεύουν δώσε τα! Η επόμενη επιλογή θα ήταν καλύτερη κάρτα αλλά αφού είσαι στα 1080 δεν χρειάζεσαι παραπάνω...

Κοίτα δεν περισσεύουν σίγουρα,αλλά τώρα με το δώρο ; κάτι θα γίνει ;)

Δεν λέει να το αφήσω ανεκμετάλευτο θα κάνω και Mod στο κουτί πάνω "Tunned By HWBOX.GR" :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now