FlevasGR

Deep Web, τι είναι?

Recommended Posts

Το Deep web είναι το κομμάτι που internet που αποτελεί το 99% του συνολικού world wide web όπου δεν ανήκει στο επιφανειακό web. Ότι γίνετε εκεί μέσα είναι ανώνυμο λόγο του τρόπου λειτουργίας του tor. Για να καταλάβετε το μέγεθος του το deep web αποτελείται απο 91.000 TERABYTES σε αντίθεση με το επιφανειακό που αποτελείται από μονο 167 TERABYTES. Με την είσοδο μας στο deep network ΔΕΝ θα εξασφαλίσουμε μια θέση στην φυλακή όπως πιστεύουν κάποιοι. Αντίθετα το deep web δεν αποτελείται μονο από κακόβουλα sites μα και από φιλικά φορουμς και blogs. Όσο κάποιος ξέρει τι ψάχνει θα είναι ασφαλής. Εγώ στην περίπτωση μου για την ασφάλεια μου χρησιμοποίησα ένα virtual machine με linux και από εκεί μέσα εγκατέστησα το tor το οποίο μου έδωσε την πρόσβαση σε .onion websites.

rxr8.gif

θα ήθελα να ξέρω ποιοι από εσάς θέλουν να κάνω ένα μεγάλο post σχετικά με το deep web (οικονομία, τι είναι παράνομο και τι όχι και πως ακριβώς μπορούμε να έχουμε πρόσβαση σε αυτό)

rxr8.gif

rxr8.gif

rxr8.gif.4b25f7a17ba2a1092bbd9781db522ec

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπήκα είδα διευθύνσεις με παιδική πορνογραφία, πειράματα σε ανθρώπους και πληρωμένους δολοφόνους και δεν ξαναμπήκα δεύτερη φορά. Κυριολεκτικά what has been seen cannot be unseen.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπήκα είδα διευθύνσεις με παιδική πορνογραφία, πειράματα σε ανθρώπους και πληρωμένους δολοφόνους και δεν ξαναμπήκα δεύτερη φορά. Κυριολεκτικά what has been seen cannot be unseen.

θα μιλήσω πραγματικά για το μέγεθος του Undernet.

Μα μην ξεχνάμε ότι έχει και μια καλή πλευρά :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now