MetallicGR

Microsoft: Προειδοποιεί για το τέλος των 7

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Microsoft: Προειδοποιεί για το τέλος των 7]http://www.hwbox.gr/images/news_images/microsoft1a.jpg[/NEWS_IMG] Η Microsoft προειδοποιεί για το τέλος υποστήριξης των Windows 7.

Η εταιρεία προειδοποιεί τους χρήστες πως πλησιάζει το τέλος της "mainstream" υποστήριξης για τα Windows 7 που ουσιαστικά σημαίνει, performance fixes, security updates, προσθήκη χαρακτηριστικών κ.α. Αυτή η διαδικασία κρατά 5 χρόνια σύμφωνα με την πολική της MS και μετά σταματά. Η επίσημη ημερομηνία είναι 13 Ιανουαρίου του 2015 και η λίστα εκτός από τα Windows 7 περιλαμβάνει και τα: Windows Server 2008 & Windows Server 2008 R2, Exchange Server 2010, Windows Storage Server 2008, Dynamics C5 2010, NAV 2009 και τα NAV 2009 R2, ενώ τα Windows Phone 7.8 θα φτάσουν στο τέλος τους στις 9 Σεπτεμβρίου 2014.

[img_alt=Microsoft: Προειδοποιεί για το τέλος των 7]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums451-picture30332.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

χμμ δηλαδη για το δικο μου pc που δεν υπαρχουνε drivers για windows 8, τι γινεται?

Μην μπερδεύεσαι, άλλο το Windows 7, άλλο το Windows 7 Service Pack 1 etc. Η υποτήριξη θα σταματήσει για τα Windows 7 χωρίς κανένα Service Pack.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φούστη μου με το στανιό να βάλουμε οκτάρια , αυτή η πολιτική της Microsoft με έχει κάνει έξαλλοοοοοοοοο!!!!!!!

(Παρεμπιπτόντως τα XP εχθές έκαναν update.....)

Link to comment
Share on other sites

τοτε μην φυγετε απο τα xp/7 (μιλαω για home users, οι εταιριες ειναι αλλο κεφαλαιο).

εναλλακτικες εχετε και περαν των 8/8,1/9 κλπ.

Link to comment
Share on other sites

βαλτε linux ^^

Δεν θέλω να βάλω Linux γιατί σχεδόν ότι πρόγραμμα χρησιμοποιώ (και παιχνίδι) δεν τρέχει σε Linux .

Θέλω να υποστηρίζεται το προιόν για το οποίο πλήρωσα 120 euro και δεν θέλω να τους ξαναδώσω

λεφτά για τα Windows 8.1 ούτε για τα 9 αν ακολουθήσουνε το ίδιο layout της tablet φιλοσοφίας all in one .

Link to comment
Share on other sites

Πληρωσες 120ευρω για 5 χρονια υποστηριξη. Τελειωσε αυτος ο χρονος οπως τελειωνει και η εγγυηση στα προιοντα, η υποστηριξη στα κινητα κλπ. Η αναβαθμιζεις ή μενεις οπως εισαι αφου κανεις την δουλεια σου καλα χωρις εξτρα updates ή κοιτας εναλλακτικες.

(Πρακτικα με το 50%+ να τρεχει 7αρια δεν θα κοψουν ευκολα την υποστηριξη, οπως και με τα xp.)

Link to comment
Share on other sites

Πληρωσες 120ευρω για 5 χρονια υποστηριξη. Τελειωσε αυτος ο χρονος οπως τελειωνει και η εγγυηση στα προιοντα, η υποστηριξη στα κινητα κλπ. Η αναβαθμιζεις ή μενεις οπως εισαι αφου κανεις την δουλεια σου καλα χωρις εξτρα updates ή κοιτας εναλλακτικες.

(Πρακτικα με το 50%+ να τρεχει 7αρια δεν θα κοψουν ευκολα την υποστηριξη, οπως και με τα xp.)

Απο το στόμα σου και στου Bill Gates το αυτί .

Πάντως "μεταξύ μας" είναι η πρώτη φορά που πλήρωσα για λειτουργικό και όπως είναι φυσικό...

θέλω εγγύηση εφ όρου ζωής , δωρεάν αναβαθμίσεις , μπλουζάκι , αυτοκόλητο κλπ κλπ :pirate:

Link to comment
Share on other sites

Απο το στόμα σου και στου Bill Gates το αυτί .

Πάντως "μεταξύ μας" είναι η πρώτη φορά που πλήρωσα για λειτουργικό και όπως είναι φυσικό...

θέλω εγγύηση εφ όρου ζωής , δωρεάν αναβαθμίσεις , μπλουζάκι , αυτοκόλητο κλπ κλπ :pirate:

Μωρε και γω μαζι σου. Απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσος ντορος για τα 8/8,1/9 ενω ειναι καλυτερο OS απο τα 7 εκτος του metro UI που πραγματικα δεν βρισκω γιατι να ενοχλει καποιον.

Anyway δεν το βλεπω εφικτο να κοψουν ετσι μπαμ το support στα 7αρια εκτος αν δωσουν δωρεαν upgrade για τα 9 απο 7 και 8.

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία με το μετάβαση σε 8-9 να κάνω και καθαρή εγκατάσταση γιατί με τα 7αρια μόνο όταν ψόφησε ο ssd χρειάστηκε να κάνω νέα εγκατάσταση!

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κάνω αναβαθμίσεις σε 7 σε πελάτες? Το νέο έτος ποιος θα τα ακούει πάλι? 8 άρια δε βάζω γιατί 80% των εφαρμογών τους δε δουλεύει ακόμα σε 8

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now