MetallicGR

Η MSI ετοιμάζει την Krait - Black & White Z97 μητρική

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η MSI ετοιμάζει την Krait - Black & White Z97 μητρική]http://www.hwbox.gr/images/news_images/msi22.jpg[/NEWS_IMG] Μια φωτογραφία διέρρευσε από έγκυρη πηγή στο διαδίκτυο και δείχνει μια νέα μητρική της MSI με καλαίσθητο color scheme.

Ο λόγος για την Krait Black & White Z97 μητρική η οποία εξοπλίζεται με ένα όμορφο color scheme που θα αγαπήσουν οι gamers αλλά και οι modders αφού διεγείρει την φαντασία. Η μητρική έρχεται με το γνωστό LGA 1150 socket και υποστηρίζει όλους τους επεξεργαστές Haswell, Devil's Canyon και αργότερα Broadwell. Υποστηρίζει SLI configuration στα δύο λευκά PCIe x16 Slots. Επίσης βρίσκουμε μια M.2 θύρα (και SATA Express στην γνωστή θέση των SATA θυρών) ακριβώς κάτω από το CPU Socket το οποίο φαίνεται να έχει 6 φάσεις τροφοδοσίας.

Αν και μέχρι στιγμής τίποτα δεν είναι γνωστό για την διάθεσή της στην αγορά, η MSI φαίνεται ότι αντεπιτίθεται στα μεγαθήρια της κατηγορίας δίνοντας μεγάλη έμφαση στην εμφάνιση του τελικού προϊόντος.

[img_alt=Η MSI ετοιμάζει την Krait - Black & White Z97 μητρική]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums464-picture31699.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρων συνδυασμός, και μακριά απο το κουραστικό gamers red, αλλά εχει αρκετό δρόμο ακόμα για να πεις οτι είναι ωραία μητρική.

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι ασπρο pcb?
Όντως το λευκό PCB το έχουν ξεχάσει σχεδόν όλοι πλην της Galaxy στις κάρτες

$$$$

αν και εχω την εντυπωση οτι κοστιζει το ιδιο με το να το κανεις ετσι μαυρο οπως ειναι η msi απο πανω.

Το θεμα ειναι οτι αν μαυρη την αγορασουν 10, με λευκο pcb θα την παρουν πανω απο 5?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα φαίνεται άδεια σε αρκετά σημεία; Audio, capacitors, phases? Αν δεν χρειάζονται λόγω z97 εντάξει, πάω πάσο. Και τα 2 pci τι ρόλο βαράνε; Νομίζω θα ήταν πιο όμορφη σαν matx και πιο πυκνό pcb. Το χρώμα του pcb σε λευκό ίσως να ήταν ωραίο, αλλά επειδή πολλά ηλεκτρονικά επάνω είναι μαύρα νομίζω θα ήταν λίγο περίεργη αντίθεση. Θα άρεσε σε κάποιους σίγουρα, αλλά εγώ θα ήθελα περισσότερο κάτι σαν να είναι αντίθετα τελείως. Λευκό pcb, λευκά ολοκληρωμένα και λευκοί πυκνωτές ας πούμε. (πράγμα δύσκολο) Γενικά ευχάριστο νέο όμως. Όντως κάτι διαφορετικό από το gamer's red.

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι ασπρο pcb?

Μακάρι να μπορούσα να κάνω και δεύτερο like!!!

Αλλά και έτσι όπως είναι, πάλι συμπαθέστατη μου φαίνεται & we need white ram people, μόνο κάτι LP θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

οντως σε μερικα σημεια π.χ κεντρο αριστερα εκει που συνηθως ειναι τα audio systems μοιαζει λιγο ..... σαν να μην εχει :D

επισης δεξια και κατω του cpu socket σαν κατι να λειπει....

παντως ωραιο το contrast.

αν και το μαυρο - κοκκινο θα αργησει να γινει ντεμοντε

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο συνδυασμός λευκού-μαύρου. Προσωπικά μου αρέσει & το λευκό pcb & γενικά τα λευκά PC parts

Μαζί σου! Πραγματικά ελπίζω κάποια στιγμή να ξαναδώσουν μια ευκαιρία στο άσπρο χρώμα οι εταιρείες... Όχι ότι αυτή η MSI δεν είναι ωραία. Θα ήταν όμως ακόμα πιο ωραία αν ήταν σε άσπρο μαύρο αντί για μαύρο άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ιδέα, ωραία υλοποίηση..επιτέλους μια πιο σοβαρή high end μητρική με ουδετερα χρώμματα η οποία μπορεί να συνδιαστεί

με πάρα πολλά άλλα προϊόντα!

Για να είναι ωραία μια μητρική με μεγάλο PCB σε λευκό χρώμα θα πρέπει να είναι και όλα τα υπόλοιπα άσπρα, και μάλλον ανεβάζει πολύ το κόστος όσο δεν είναι mainstream και δεν πουλάει πολλά κομμάτια!

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου! Πραγματικά ελπίζω κάποια στιγμή να ξαναδώσουν μια ευκαιρία στο άσπρο χρώμα οι εταιρείες... Όχι ότι αυτή η MSI δεν είναι ωραία. Θα ήταν όμως ακόμα πιο ωραία αν ήταν σε άσπρο μαύρο αντί για μαύρο άσπρο.

Συμφωνώ για την άσπρη μητρική με τις μαύρες λεπτομέρειες! Θα ήταν ωραίος συνδυασμός & θα μπορούσε κάποιος ευκολότερα να ταιριάξει πάνω της σε άσπρο ή μαύρο χρώμα τα υπόλοιπα κομμάτια (κουτί, ram, cpu cooler, gpu, psu, καλώδια, ανεμιστήρες κτλ.).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now