MetallicGR

Η Zalman ξεκαθαρίζει τη κατάσταση με την απάτη

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Zalman ξεκαθαρίζει τη κατάσταση με την απάτη]http://www.hwbox.gr/images/news_images/zalman.jpg[/NEWS_IMG] Μέσα από επίσημη ανακοίνωση.

Μετά από το σκάνδαλο της μητρικής εταιρείας Moneaul, η Zalman έρχεται να ξεκαθαρίσει το τι συμβαίνει μέσα στην ίδια, αναφορικά με τις (ψευδείς) φήμες για χρεοκοπία. Σύμφωνα με απόφαση ενός Κορεάτικου δικαστηρίου, η Zalman αποδεσμεύεται από τις κατηγορίες που έχουν σχηματιστεί σχετικά με την τραπεζική απάτη στελεχών της μητρικής εταιρείας Moneaul κάτι που σημαίνει πως η Zalman θα συνεχίσει να υφίσταται ως εταιρεία.

Επίσης ο Min Park, πρόεδρος της Zalman είπε πως τα εν λόγω γεγονότα δεν θα επηρεάσουν τις εγγυήσεις των προϊόντων και θα λειτουργήσουν ομαλά. Βέβαια αυτό δε σημαίνει πως η εταιρεία δεν έχει πληγεί από αυτή την ιστορία κάτι που φαίνεται από την πτώση της μετοχής της.

[img_alt=Η Zalman ξεκαθαρίζει τη κατάσταση με την απάτη]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture37332.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Προσφέρομαι να επενδύσω εγώ και τα 8 ευρώ μου - αν μου υποσχεθούν ότι θα σταματήσουν να πουλάνε αυτό το cooler

cnps7000cu-b1.gif

378 χρόνια είναι κάπως πολλά για προϊόν τεχνολογίας :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Προσφέρομαι να επενδύσω εγώ και τα 8 ευρώ μου - αν μου υποσχεθούν ότι θα σταματήσουν να πουλάνε αυτό το cooler

cnps7000cu-b1.gif

378 χρόνια είναι κάπως πολλά για προϊόν τεχνολογίας :hehe:

still better than intel stock cooler :P after all these years :P

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που ήθελε να κάνει αυτό το cooler να μοιάζει με το arc reactor του iron man 1;

(Αφαίρεση ψύκτρας, κυκλικό led κόκκινο ή μπλε εσωτερικά των fins, και ένα αντίστοιχο στο κέντρο)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν έχει δει αυτό το cooler απο κοντά να αλλάξει forum τώρα! :hehe:

Εγώ είχα το 7500, ωραίο coolεράκι, ακόμα υπάρχει σε καμιά κούτα ξεχασμένο. Αυτό που ζήλευα πάρα πολύ εκείνη την εποχή και δεν είδα ποτέ από κοντά, ήταν το 9700NT, που ήταν ασημί με πράσινο led.

Πολύ retro φάση πριν τα 7500/7000, ήταν η Thermaltake Sonic Tower του 2004. Είχα δει τέτοια από κοντά και μιλάμε τρελάθηκα τελείως :D

17724d1147680536-thermaltake-sonic-tower-sonictowers.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επικά πράγματα, δεν θυμάμαι καν τι αεροψυξη είχα στον p4 3.0ghz στον p4 670 3.8ghz είχα μια zalman υδροψυξη που πήγαινε και στην 7800gtx και στο nforce chipset!! Tα κατάφερνε το θηρίο! Respect στην zalman!!

Αυτό ήταν! θα ανεβάσω δική μου φώτο μετά!!

WC-007-ZA_400.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι το είχα απωθημένο όταν ήμουν μικρός, και εντυπωσιάστηκα
biggrin.png

Α λέω και εγώ! Γιατί είπα τι κρατούσε παγωμένο και λέω τι δεν του άρεσε...:hehe: Ήταν πολύ τούμπανο και σήμερα μια χαρά θα τα κατάφερνε! Το έχω ακόμα..:)

Δεν έχω δει αυτο το κούλερ από κοντά, όπως και κανένα της Zalman. Να φύγω;

Έχεις apu..έχεις πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από την zalman...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Προσφέρομαι να επενδύσω εγώ και τα 8 ευρώ μου - αν μου υποσχεθούν ότι θα σταματήσουν να πουλάνε αυτό το cooler

cnps7000cu-b1.gif

378 χρόνια είναι κάπως πολλά για προϊόν τεχνολογίας :hehe:

πω πω πω, η πρώτη aftermarket ψήκτρα που αγόρασα... και μου άρεσε και πολύ...!!! :love_heart:

Link to comment
Share on other sites

zm-ve200-large.jpg



Zalman ZM-VE200

Ο cd/dvd killer. Με αυτή τη συσκευή στην ουσία βάζεις έναν δίσκο 2,5" και τον φορτώνεις με ότι iso αρχεία έχεις, δημιουργείται ένα virtual cd/dvd και μπουτάρεις από αυτό. Από την οθόνη μπορείς να επιλέξεις και πιο iso θέλεις να φορτώσεις. Μπορείς να κάνεις τα πάντα, να φορτώσεις λειτουργικό σε ταχύτητα πολλαπλάσια από ενα cd/dvd.

Από τότε που το πήρα πέταξα όλα τα cd/dvd και έχω τα πάντα μαζί μου (windows xp+7+8.1+office+κτλ) σε ένα portable 2.5" hdd.

Έχει βγει και ZM-VE300 το οποίο υποστηρίζει και USB 3.0

Την ιδέα την είχε η εταιρεία iodd με το 2501 και μετά το πήρε η ZALMAN και το έκανε rebrand και πολύ καλύτερη προώθηση.

zm-ve200-large.jpg

zm-ve200-large.jpg

zm-ve200-large.jpg.29144cb999c2335091090

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now