hwbot

HwBox Hellas O/C Team: SuperPi 1M Scores

Recommended Posts

...ευχαριστώ παίδες :T: όντως φαίνεται συμπαθητικός!

Ωραίος βρε Κωστή :D

Tι temps είχε το cascade ;

P.S: Ο tsan θα πρέπει να είναι στο δόμα και να λιώνει :hehe:

...σώστός και ήθελα να το πώ, σε idle στα 5700 είμαι -99 και 2κ05@5600 -97,5 καμία σχέση με τον 950!!

..ο tsan τον δοκίμασε πιο νωρίς απο μένα αλλά δεν έχει ποστάρει ακόμα :P

Link to comment
Share on other sites

...τον τσίμπησα :D

Και τι νομίζεις ? Ότι μας εξέπληξες ? Δεν το περιμέναμε ?

Έχεις χωθεί βαθιά και καυτά στο τριπάκι, πιο αναμενόμενο και από το ότι αύριο είναι Σάββατο ήταν το ότι θα πάρεις 980X :D

Καλά τα πρώτα δείγματα, και ελπίζω να αποδειχτεί κομματάρα και να clockάρει κάργα να τον καταευχαριστηθείς.

Δεν σου δίνω τις ευχές μου γιατί θα στον γκαντεμιάσω.

Άντε γερά αγορίνα!

Link to comment
Share on other sites

Η μητρική (Giga X38 DQ6) με τα F7 και F9J αρνούνταν πεισματικά να πάει πάνω από 495MHz FSB. Της έβαλα όμως το F3 και έστρωσε :P Με 1 πυρήνα παίζει μέχρι 545MHz FSB το 1M, 4.9GHz δηλαδή. Με 2 πυρήνες σταματά στα 4.8GHz. Με κόβει η μητρική γαμώτο... Να και ένα από τα screenshots που κράτησα. Ο dinos22 έπαιζε μέχρι 570MHz FSB με το μονοβάθμιο, οπότε για αέρα καλά είναι. Τώρα αν έχετε ίσως να προτείνετε κάτι, αλλά δεν νομίζω να πάει παραπάνω...

4614bc20e27b9751.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή που ήμασταν στο σπίτι ενός φίλου, έβαλα CPU-Z κ.τ.λ να δω λίγο τι hardware φοράει το laptop του. Ήξερα ότι ήταν παλιό, αλλά δεν φανταζόμουν ότι θα είναι ΤΟΣΟ παλιό :D Δύο SPi 1M runs έτρεξα... Ένα 4m40sec με τις μνήμες στα 3-2-2 και το παραπάνω που post-αρα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή που ήμασταν στο σπίτι ενός φίλου, έβαλα CPU-Z κ.τ.λ να δω λίγο τι hardware φοράει το laptop του. Ήξερα ότι ήταν παλιό, αλλά δεν φανταζόμουν ότι θα είναι ΤΟΣΟ παλιό :D Δύο SPi 1M runs έτρεξα... Ένα 4m40sec με τις μνήμες στα 3-2-2 και το παραπάνω που post-αρα :hehe:

το παιδί που καθόταν δίπλα μου στην καφετέρια με το p3???????!!!!έλεος!!!!!!!!σταμάτα να benchάρεις οτιδήποτε βρεθεί μπροστά σου!!!!!!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή συζήτηση με Massman & knopfelbruce καταλήξαμε επιτέλους στο ότι για αυτό το CPU θα ανοιχτεί καινούρια κατηγορία. Από ότι είδαμε στα datasheets της Intel, ο συγκεκριμένος επεξεργαστής (Intel Pentium III E 700MHz - MMC package) είναι κάποιος ΟΕΜ που μπήκε σε laptops μόνο. Δεν κυκλοφόρησε ποτέ σε retail μορφή όπως όλα τα υπόλοιπα Pentium 3 Packages (FCBGA, BGA2 κ.τ.λ). Οπότε αυτό αυτομάτως μεταφράζεται σε πρωτιά σε όλα τα benchmarks :hehe:

Woohoo :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή συζήτηση με Massman & knopfelbruce καταλήξαμε επιτέλους στο ότι για αυτό το CPU θα ανοιχτεί καινούρια κατηγορία. Από ότι είδαμε στα datasheets της Intel, ο συγκεκριμένος επεξεργαστής (Intel Pentium III E 700MHz - MMC package) είναι κάποιος ΟΕΜ που μπήκε σε laptops μόνο. Δεν κυκλοφόρησε ποτέ σε retail μορφή όπως όλα τα υπόλοιπα Pentium 3 Packages (FCBGA, BGA2 κ.τ.λ). Οπότε αυτό αυτομάτως μεταφράζεται σε πρωτιά σε όλα τα benchmarks :hehe:

Woohoo :hehe:

μην λες τετοια γιατι ξέρεις σε έχω!!!!!!!!!το χιλιαρι το p3 σε λαπτοπ θα σε εξαφανίσει!!!!!!!!:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now