jax7480

3 Θέσεις εργασίας στο Όσλο, Νορβηγίας

Recommended Posts

H εταιρεία που εργάζομαι ψάχνει 3 System Developers. Παρακάτω η αγγελία.

ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ Νορβηγικά αλλά χρειάζεται καλή γνώση της αγγλικής.

http://www.finn.no/f...ickthrough=true

Να σας πω, πως ο μισθός για αρχή είναι αρκετά ικανοποιητικός για τα δεδομένα εδώ και μπορεί ένα άτομο να ζήσει ΠΟΛΥ άνετα. Δύο πιο σφιχτά (χωρίς τρέλες όπως τρώω και πίνω κάθε μέρα έξω) αλλά πάλι μπορούν.

Για τριμελή οικογένεια, δύσκολα.

Τέλος να αναφέρω πως σε περίπτωση που φτάσετε στη συνέντευξη, τα έξοδα αεροπορικά, φαγητού και διαμονής θα τα πληρώσει όλα η εταιρεία παρέχοντας απλά την απόδειξη των εξόδων σας.

Link to comment
Share on other sites

εγω δυστυχως, οτι ειχα μαθει στο ΤΕΕ και αργοτερα στο ΤΕΙ σχετικα με την αναπτυξη λογισμικου, εχω ξεχασει σχεδον τα παντα και εχω επικεντρωθει μονο στο hardware :)

Link to comment
Share on other sites

H εταιρεία που εργάζομαι ψάχνει 3 System Developers. Παρακάτω η αγγελία.

ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ Νορβηγικά αλλά χρειάζεται καλή γνώση της αγγλικής.

http://www.finn.no/f...ickthrough=true

Να σας πω, πως ο μισθός για αρχή είναι αρκετά ικανοποιητικός για τα δεδομένα εδώ και μπορεί ένα άτομο να ζήσει ΠΟΛΥ άνετα. Δύο πιο σφιχτά (χωρίς τρέλες όπως τρώω και πίνω κάθε μέρα έξω) αλλά πάλι μπορούν.

Για τριμελή οικογένεια, δύσκολα.

Τέλος να αναφέρω πως σε περίπτωση που φτάσετε στη συνέντευξη, τα έξοδα αεροπορικά, φαγητού και διαμονής θα τα πληρώσει όλα η εταιρεία παρέχοντας απλά την απόδειξη των εξόδων σας.

Ζάχο, επειδή καλύπτω μεγάλο μέρος των δυνατοτήτων (όχι τόσο καλές γνώσεις σε Integration services, Analyses services, Reporting services, αλλά 13 χρόνια εμπειρία σε C# και Web development), αυτό που λες "για τιμελή δύσκολα" για κάνε το πιό λιανά.

Είμαστε 3, εγώ, η γυναίκα μου και ο μπέμπης, 11 μηνών. Ο μπέμπης όμως, ακόμα έχει ελάχιστα έξοδα, αφού θηλάζει και θα θηλάζει για όσο. Τι άλλο κόστος προκύπτει;

Link to comment
Share on other sites

Τα κόστη για πάνες, γάλα κλπ είναι πολύ ψηλά σε σχέση με την Ελλάδα. Μπορώ να σου κάνω μία καλύτερη ανάλυση αν θέλεις με πμ για να μην χαλάμε το thread.

Να αναφέρω κάτι που ίσως στην αγγελία δεν είναι τόσο ξεκάθαρο.

Δεν ζητάμε κάποιον που τα ξέρει όλα.

Ζητάμε κάποιον που να είναι καλός είτε σε C# και .NET ή σε DB development.

To σενάριο λέει πως θα πάρουμε 2 C# και .NET developers και έναν DB.

Edited by jax7480
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλείτε ο Κώστας Τσαλικίδης ή όποιος τον γνωρίζει να μου στείλει πμ.

Ευχαριστώ.

Είναι από εδώ? Εάν έχεις το email του στείλε το μου σε πμ να τον ψάξω στην βάση να του στείλουμε πμ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now