Wizard!

Τα προβλήματα που έχω με τα Windows 8.1

Recommended Posts

Θα αφήσει τον perk απόδοση 1.1 / θα βγάλει τον perc απόδοση 20

Έλα να βλέπω στοιχήματα! Θα υποστηρίζουμε σε λίγο και ειδικά στοιχήματα!!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4 Percs. Δύο παλαιότερους 5ρηδες και δύο νεότερους, 6ρηδες. Δοκίμασα και με τους δύο 6ρηδες.

Όσον αφορά για το ότι έχω τα πάντα, είναι πραγματικά κουραστικό να τα γράφω συνέχεια...

Στους SSD είναι προγράμματα και Windows. Στον Perc, σε RAID 5, είναι όλα μου τα δεδομένα, συμπεριλαμβανομένων και των VMs που έχω όλες μου τις δουλειές. Αν βγάλω τον Perc, θα μπορώ απλά να μπω στα Windows. Και; Να κάνω τι;

Επειδή το έχουμε κουράσει... Ας πούμε ότι φταίει ο Perc, όχι σα hw, ούτε σα συσκευή, αλλά ως ασυμβατότητα με τα Windows ή ακόμα καλύτερα με το sleep, αφού είναι σχεδιασμένος για servers που δεν πέφτουν σε sleep (αν και οι νέες γενιές, εδώ και 10 χρόνια, έχουν όλοι ανάλογες ρυθμίσεις γιατί το ρεύμα στα Datacenters, κοστίζει μια περιουσία). Το πρόβλημα είναι των Windows, που δεν το διαχειρίζονται σωστά και που ο Driver που έχουν δε δουλεύει σωστά. Το έχω γράψει κι αυτό ξανά, ο driver είναι της M$, δεν υπάρχει driver από την εταιρία, γιατί έχει native υποστήριξη από τα Windows.

H λύση λοιπόν που έχω εδώ είναι ή βγάζω τον Perc (lol...) ή δε βάζω το pc μου σε sleep. Θα ήθελα πολύ να το δω γραμμένο αυτό στο technet για να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι από κάτω με το κράξιμο που θα πέσει στα σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που λες οτι ο Perc δεν εχει προβλημα και αφου εχεις δοκιμασει κι αλλον και κανει τα ιδια

δεν εχω λογο να μη σε πιστεψω. Απο τη στιγμη που λες οτι μονο με αυτον μπορεις να κανεις τη δουλεια

σου και ειναι οτι χρησιμοτερο στο pc σου, δεν διαφωνω και το λαμβανω ως αναποσπαστο κομματι του.

Οποτε προτεινω κανα δυο λυσεις για την παρτη σου:

1) Να μεινεις με τα windows που παιζουν πραγματικα σωστα με το set up που εχεις.

2) Να αλλαξεις h/w αν θες να πας σε πιο νεα windows αφου δοκιμασεις οτι δεν θα εχεις προβληματα.

Το πως θα το καταφερεις και που θα βρεις h/w αυτο ειναι αλλο θεμα και μαντεψε ποιανου προβλημα.

3) Να περιμενεις ποτε θα βρουν λυση για το προβλημα σου, ειτε απο την Microsoft ειτε απο την Dell.

4) Να πας σε αλλον controller (μπορει να μην εχεις τις επιδοσεις αλλα σιγουρα θα κανει αυτο που θες).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now