baambam

Βοηθεια για buget gaming pc

Recommended Posts

Καλησπερa,

Θελω να φτιαξω κατι οικονομικο! Πρωτη μου σκεψη ηταν να παω σε Z97 mainboard και σε g3258 με την προοπτικη οτι παω για να αναβαθμισει αργοτερα σε ι5.

Το θεμα μου ειναι οτι ειναι αρκετα τα λεφτα και σκεφτομαι να παω b85 mainboard!

Απο παιχνιδια θελω να μπορω να παιξω battlefiled ανετα σε 1080p!

Επισης σκεφτομαι και το σεναριο να παω σε ΑΜD 860k για το battlefield! Θα εχω διαφορα με λιγο overclock απο το g3258! Σκεφτομαι οτι αμα θελω παιζω και να ακουω και κανα τραγουδι παραλληλα θα φαω φρικη με το 2πυρινο...

Απο gpu 200 το πολυ! και λεω για r9 280! Θα εχω bottleneck με το 860κ? Θα μπορω να εχω 60 φπσ μεσο ορο η με τιποτα

τροφοδοτικο εχω ενα 750cm και 2χ4 gskill @1600 cl9!

Κατι ακομα με μια 212 evo θα μπορω να κανω overclock?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Ένα z97 έναν i5 απλό και μια 280x είναι τέλεια απλά θα τα πάρεις όλα μαζί, δεν χρειάζεται να πετάς λεφτά και να αγοράζεις ξανά πράγματα σε λίγο καιρό!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!

Κουτι και περιφερειακα εχω!! διαθετω κανα 350 περιπου για mothebaord. cpu, gpu!

[MENTION=1118]venisk[/MENTION] και γω αυτο το build θα ηθελα αλλα φευγω πολυ συν οτι δε ξερω αν θα αξιζει για το gaming που θα κανω εγω μπορει να πηγαινουν και χαμενα!

Link to comment
Share on other sites

@venisk και γω αυτο το build θα ηθελα αλλα φευγω πολυ συν οτι δε ξερω αν θα αξιζει για το gaming που θα κανω εγω μπορει να πηγαινουν και χαμενα!

Και αυτό θα κάνεις! Θα περιμένεις λίγο καιρό να μαζέψεις τα χρήματα ώστε να αγοράσεις μια φορά πράγματα!Και φυσικά αξίζει ο i5 κάθε ευρώ παραπάνω που θα του δώσεις..για μένα η επιλογή του g3520 είναι πεταμένα λεφτά αφού θα δώσεις ξανά λεφτά μετά από λίγο καιρό για να αγοράσεις ξανά επεξεργαστή! Μια και καλή!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγενα σε κάτι τέτοιο... που θα έπεφτε και άλλο σε budjet αν έψαχνες GPU από αγγελίες ( παίζουν καινούριες απο RMA σε πολύ καλές τιμές λίγο ψάξημο θέλει)

asd.gif

asd.gif

asd.gif

asd.gif.4035c8d8df86ef75ab5a125860d24452

Edited by Yakubu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now