GoriLLakoS

Στην δημοσιότητα για πρώτη φορά το νέο "AMD Dragon" Logo !

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/547c429f942b3a.jpg[/WRAPLEFT]Ύστερα απο τον σάλο που δημιουργήθηκε απο το πολύ καλό overclockability των Phenom II, η AMD ανακοίνωσε την πλατφόρμα "Dragon", η οποία και θα είναι ο απόγονος της πλατφόρμας "Spider" ! Η AMD ονομάζει πλατφόρμα Dragon οποιοδήποτε pc συνδιάζει έναν επεξεργαστή AMD Phenom II, μια κάρτα γραφικών της σειράς Radeon HD 4800 και μια μητρική η οποία είναι βασισμένη πάνω σε AMD Chipset της σειράς 7 ! Στον δυκτιακό τόπο του LegitReviews αναγράφεται πώς μέσα απο ένα Channel Partner συνέδριο , η AMD ανακοίνωσε πώς η πλατφόρμα Dragon θα είναι έως και 280% ταχύτερη στα παιχνίδια απ'ότι ο πρόγονος της Spider !Επιπλέον, το νέο logo της πλατφόρμας AMD Dragon βγήκε στην δημοσιότητα για πρώτη φορά απο το LegitReviews πάλι. Το νέο logo έχει έναν μάυρο δράκο με κόκκινα μάτια ο οποίος κρατάει στα χέρια του το logo Fusion της AMD ενό το νέο moto θα είναι το "Fusing technology with strength" ! Αναμένουμε την 9η Ιανουαρίου λοιπόν να δούμε αν και πάλι η AMD θα κοντράρει στα ίσα την Intel ύστερα απο απουσία ανταγωνισμού 2 χρόνων + ή αν θα παραμένει στην 2η θέση και πάλι !

Το νέο Dragon Logo της AMD :

63a.jpg

Διαβάστε περισσότερα εδώ . . .

Link to comment
Share on other sites

Αναμένω κρατώντας πολύ μικρό καλάθι. Μακάρι να υπάρχει δόση αλήθειας σε όσα λένε στην AMD. Αν καταφέρουν να προσφέρουν 90+ % των επιδόσεων των core i7 σε (αναγκαστικά) πολύ καλύτερες τιμες, τότε έχουν έναν νικητή στα χέρια τους. Ο κόσμος δεν έχει αναβαθμίσει ακόμα σε core i7 και η AMD μπορεί να διεκδικήσει σημαντικό μέρος της πίτας.

Το πρόβλημα είναι πλέον ότι δεν τους πιστεύει ΚΑΝΕΙΣ. Μόνο χειροπιαστά πράγματα μπορούν να πείσουν τον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα καινούργιο υπολογιστή πριν 5 μήνες,στον intel μου θα μείνω :P

Δεν ξέρω τι θα κάνω άμα γίνει καλύτερη....

Και τις Ati τις είχα παρεξηγήσει και τώρα τις προτιμώ.....

Τώρα εαν γίνουν καλύτεροι απο τους intel θα αναθεωρήσω....Μέχρι τότε όμως θα είμαι intel fanboy :D

Είμαι λίγο καιρό στον χώρο και δεν είχα την ευκαιρία να τους στο στο παρελθόν ίσως για αυτο να κρίνω λάθος :T:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ βελτιωμένο το logo έναντι της αράχνης (την οποία την έβλεπες και έψαχνες για παντόφλα)

Πάντως δύο φορές τα έχουν κάνει θάλασσα. την μία με την παρουσίαση της 2900ΧΤ και την άλλη με τον Barcelona. Από εκεί και πέρα δεν έχουν πει κάποια ανακρίβεια που να τους ξεχωρίζει από τους υπόλοιπους. Έτσι και αλλιώς όλοι ψέματα λένε με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now