mortisboy

The Intel Core i7 thread

Recommended Posts

[wrapleft]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/548a2f4ef2ff13.png [/wrapleft]

Επειδή αναμένεται να γίνει πολύς ντόρος γύρω από τα νέα cpu τις Intel ας είναι κάπου όλα μαζεμένα :)

Οπότε ποστάρουμε αποτελέσματα, δοκιμές, ερωτήσεις, απορίες, που έχουν να κάνουν μόνο με τους καινούριους i7 !!

Link to comment
Share on other sites

...my tests@ air :D

mobo Foxconn Renaissance και οι μνήμες πάντα 7-7-7-20 άσχετα τι λέει το cpuz!

Everest Memory με 2xCellshock 1800se +1xKingston 1066 C7

lavasysi79204011triple8ye0.jpg

1m

1mi79204308triple8241cu1.jpg

32m

32mi79203815triple805eg9.jpg

pifast

pifasti79204295triple82kv5.jpg

wprime1024

wprime1024i79203815gzx9.jpg

αυτά μέσα σε 3-4 ώρες έχει ψάξιμο ακόμα ;P..

Link to comment
Share on other sites

Στα γρηγορα τα δικα μου - 20x200 @ 920 @ P6T Deluxe @ 1.28 Volts = sex :hehe:

183x26 @ 965 @ BloodRage @ 1.45V = ... on the beach :D

Ναι ονειρεύομαι για την CPU :D

Βεβαίως αυτή την φορά δεν την διάλεξα εγω την CPU, ούτε είναι τυχαίο κομμάτι, οπότε έχω ελπίδες για κάτι καλό.

Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Μην πιστεψεις λεξη, μας εκλεψε τη μουφα (χαχχα) και νομιζει οτι θα παιξει καλα τωρα :hehe:

Στα γρηγορα τα δικα μου - 20x200 @ 920 @ P6T Deluxe @ 1.28 Volts = sex :hehe:

Tι batch είναι ο 920 σου ρει?Αυτός του review είναι?Αν ναι έχουμε ίδιο batch :P Καλά πάει δηλαδής....Χμμμμ.....

Στο παρασύνθημα..Τα 'χω όλα εκτός απο μητρική.Έχω πρήξει τη μισή Ελλάδα με τις ερωτήσεις μου αλλα αφού είναι τσάμπα ας ρωτήσω κι εδώ :P Ποια μητρική να πάρω..?Απο 1?-400? :D Με ενδιαφέρει να είναι σαν σύνολο καλή.O/c,σταθερότητα,αξιοπιστία όλα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να postάρετε και temps μαζί με την ψύξη σας για να δούμε τι λένε κι εκεί οι ζεστοί φίλοι μας;

img1300gp3.th.jpg

Stock Cooler :(....

(190x20 είναι κανονικά αλλά έκανε throttling...:P)

Link to comment
Share on other sites

... modded chip :whip:
The results from the past two days are being reviewed for any errors, only results from un-modified chips will be shown as there may be some issue to fudging, to eliminate this possibility only the righteous chip screen shots will be shown.

Νομίζω ότι αυτό που λες δεν ισχύει ...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ πιστεύεις πως υπάρχει nehalem που πάει 5GHz με αέρα και 1,5+V τάση;;;;

Γιώργο, σου προτείνω να πειραματιστείς με έναν nehalem και θα δεις ότι αυτό που λέει ο fugger είναι ΜΟΥΣΙ ΟΛΚΗΣ!!! Είπαμε, να έχουμε εμπιστοσύνη αλλά να μην γινόμαστε και "αμερικανάκια".

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα του δώσει ο φίλος του ο francois δύο chip με απενεργοποιημένους όλους τους αισθητήρες θερμοκρασίας γιατί έχουν τσαντιστεί με τους Phenom II και το βλέπουν διαφορετικά αυτοί οι intel guys . . .

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα του δώσει ο φίλος του ο francois δύο chip με απενεργοποιημένους όλους τους αισθητήρες θερμοκρασίας γιατί έχουν τσαντιστεί με τους Phenom II και το βλέπουν διαφορετικά αυτοί οι intel guys . . .

Το ένα από τα δυο είναι αυτό που ποστάρει στα 5 με αέρα και βγάζει ολόκληρο SPi1m. Δεν μας λέει βέβαια πόσα threads/cores είναι ενεργοποιημένα. Όλα είναι θέμα μάρκετινγκ μάγκες, οπότε μην μασάμε σε ότι μας δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αρκεί μόνο η απενεργοποίηση των temperature sensors για να παίξει το cpu εκεί ψηλά ...

Το ένα από τα δυο είναι αυτό που ποστάρει στα 5 με αέρα και βγάζει ολόκληρο SPi1m. Δεν μας λέει βέβαια πόσα threads/cores είναι ενεργοποιημένα. Όλα είναι θέμα μάρκετινγκ μάγκες, οπότε μην μασάμε σε ότι μας δίνουν.

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=3461622&postcount=68

Όσο για το 5G on air, απλά post-αρα τί είπε ο κύριος Τσάρλης, δεν είπα ότι το πιστεύω με κλειστά τα μάτια ;)

It's always about marketing ... "Looks nice, I'll buy it" ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αρκεί μόνο η απενεργοποίηση των temperature sensors για να παίξει το cpu εκεί ψηλά ...

Μα αφού λέει ο τύπος πως πρόκειται για cherry picked cpu's και σε μερικά από αυτά θα γίνει αυτό το temp mod. Οπότε τι άλλο θέλει;;; Έχει ένα chip που ποστάρει στα πέντε για είναι "ΧΡΥΣΟ" και φυσικά δεν κόβεται από το barrier των 120 βαθμών γιατί έχει απενεργοποιηθεί. Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το 5G on air, απλά post-αρα τί είπε ο κύριος Τσάρλης, δεν είπα ότι το πιστεύω με κλειστά τα μάτια ;)

It's always about marketing ... "Looks nice, I'll buy it" ...

Ακριβώς φίλε μου!!! Και ειδικά τώρα που μπαίνει ξανά στο παιχνίδι η AMD έχει να πέσει μεγάλο μούσι!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now