konmarin

Windows 10 και μη λειτουργικο start button μετα απο registry και system cleaner ΛΥΣΗ

Recommended Posts

Ετσι λοιπον και εγω σαν αρωστος με registry και system cleaners ειπα δεν κανω ενα στα Windows 10

Αφου λοιπον το εκανα μετα το start button και το search ηταν νεκρα...Λες και δεν υπηρχαν... ρε τι απο εδω ρε τι απο εκει...

Η λυση που εψαξα και βρηκα και ειπα να την μοιραστω μαζι σας ειναι η εξης:

Παταμε Ctrl+shift+Esc για να ανοιξει ο task manager παταμε file και μετα run a new task

μετα πληκτρολογουμε powershell και οποσδηποτε τσεκαρουμε το τετραγωνακι που λεει οτι του δινουμε δικαιωματα admin

μολις το τρεξουμε και μπει στο powershell κανουμε copy paste το παρακατω

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

περιμενουμε να ολοκληρωσει μολις ολοκληρωσει κλεινουμε το powershell και κανουμε επανεκκινηση

και επανερχονται start button και search στα φυσιολογικα τους... ουφ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό find :T: , αλλά τι καλύτερο έχει από το Classic shell? Τι επαναφέρει ακριβώς;

καμια σχεση με classic shell

Μολις κανεις registry και system clean δεν λειτουργουν καθολου το start button και το search ειναι νεκρα τελειως και με αυτον τον τροπο τα επαναφερεις στις φυσιολογικες τους λειτουργιες

Link to comment
Share on other sites

ναι το θεμα ειναι οτι εαν ξανακανεις registry & system clean θα δουλευουν κανονικα start button k search ;

Οχι πρεπει να επαναλαβεις την διαδικασια και επειδη ειμαι αρωστος με registry και system clean εγω προσωπικα το εχω σωσει σε ενα αρχειο κειμενου txt

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now