racer

Enermax PRO82+ 425W mini φωτοreview

Recommended Posts

Παρήγγειλα για ένα φίλο ένα Enermax PRO82+ 425W. Για το μηχάνημά του δε χρειαζόταν κάτι πιο δυνατό και πιστεύω ότι το Enermax στην κατηγορία του είναι αχτύπητο! :)

Συσκευασία:

Η συσκευασία είναι επιβλητική και αποφεύγει το "καγκουρέ" :P

DSC_1875.jpg

DSC_1876.jpg

Παρελκόμενα:

Εκτός από τα "χριτς-χρατς", δεν υπάρχει κάτι το πρωτότυπο στα παρελκόμενα του PSU. Βιβλίο οδηγιών, χαρτί εγγύησης, βίδες, καλώδιο πρίζας και stickerάκι, όλα είναι εδώ :)

DSC_1878.jpg

Το τροφοδοτικό:

DSC_1879.jpg

DSC_1881.jpg

DSC_1880.jpg

DSC_1882.jpg

DSC_1889-1.jpg

Specs:

Εδώ βλέπετε το πινακάκι με τα specs του

DSC_1888.jpg

Για τροφοδοτικό των 425W, σίγουρα τα χαρακτηριστικά του PRO82+ είναι εντυπωσιακά. Σύμφωνα με την Enermax, έχει efficiency 84-88% (όπως λέει το κουτί) και πιστοποίηση 80+ Bronze. Η αναφορά του 80+ δείχνει αποδοτικότητα 85.17% με 50% φορτίο, ενώ η μέση αποδοτικότητά του είναι 83.69%

Καλώδια:

Το "μικρό" μας έχει πληθώρα καλωδίων, ικανά να τροφοδοτήσουν τα υποσυστήματα ενός "κανονικού" υπολογιστή (δεν προορίζεται για τέρατα μηχανήματα :P). Προσωπικά, ξεχώρισα το 6+2 pin.. Το TT 850 μου έχει μόνο 6πινες! :victory:.... Επιπλέον, ο ανεμιστήρας του συνδέεται στη μητρική, -μάλλον- για monitoring και έλεγχό του από αυτή (δεν τον έβαλα, λειτουργεί χωρίς σύνδεση)

enermax.jpg

Επίλογος:

Πιστεύω πως το PRO82+ 425W είναι best buy στην κατηγορία του. Αποδοτικό, εντελώς αθόρυβο και φτηνό, είναι ό,τι πρέπει για low-budget συστήματα.

Τροφοδοτεί με άνεση το παρακάτω σύστημα: (το μηχάνημα δεν είναι δικό μου και δε θυμάμαι πολλά :call:..)

P4 641 @ 3.2GHz

Gigabyte 946κάτι m-atx mobo

2x1GB 533MHz RAM

Sapphire 4830

1x 80GB SATA HDD

3-4 φουρφούρια

Το τροφοδοτικό αγοράστηκε από το Πλαίσιο προς 52? και είναι φυσικά recommended!

PS1. Ήθελα να ανεβάσω τις φωτογραφίες σε μεγαλύτερη ανάλυση, αφενός όμως θα αργούσαν να φορτώσουν, αφετέρου θα ξεχείλωνε η σελίδα..

PS2. Τώρα κατάλαβα τι τραβάει ο ΑΝ7 με τον PII.. :Q..

Link to comment
Share on other sites

Καλή προσπάθεια racer!

Απλά επειδή δεν είχα κ εγώ το ίδιο σεντόνι (ή παπλωματοθήκη) δεν μου άρεσε και πολύ το φόντο!

Η συσκευασία είναι επιβλητική και αποφεύγει το "καγκουρέ" :P

:hehe::hehe::respekt:

ωραίος!

(Το είχα κ εγώ αυτό το σεντόνι)

:hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now