POWER1FM

Ποιο usb stick 128gb μέχρι 100? ????

Recommended Posts

Το sandisk δεν μου αρέσει που ανοίγει έτσι, έτσι είναι και το adata μου κ αρχίσει να τα παίζει ο μηχανισμός καλύτερα να ναι σταθερό με καπάκι επίσης φαίνεται να είναι το πιο αργό,

Το voyager μου αρέσει θα το έπαιρνα άνετα :)

Δες εδώ! 256 στα ίδια λεφτά, εντάξει δεν διαβάζει με 450mb αλλά who cares λειτουργικό θα φορτώσεις στο φλασάκι?

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Το sandisk δεν μου αρέσει που ανοίγει έτσι, έτσι είναι και το adata μου κ αρχίσει να τα παίζει ο μηχανισμός καλύτερα να ναι σταθερό με καπάκι επίσης φαίνεται να είναι το πιο αργό,

Το voyager μου αρέσει θα το έπαιρνα άνετα :)

Δες εδώ! 256 στα ίδια λεφτά, εντάξει δεν διαβάζει με 450mb αλλά who cares λειτουργικό θα φορτώσεις στο φλασάκι?

Όντως καλή περίπτωση είναι!!!!

Πάει το 150άρι....

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα δεν μου αρέσει στα φλασάκια, και ισχύει σε όλα, σε κάποια αρχεία πάνε τάπα σε άλλα σέρνονται, δεν ξέρω αν πάρω ένα τέτοιο 256ρη ή έναν τέτοιο για δες, καταστρέφει κάθε φλασάκι που υπάρχει και σίγουρα δεν έχει το πρόβλημα να σέρνετε ανάλογα με το αρχείο!

Link to comment
Share on other sites

Lexar Professional JumpDrive P20 128GB USB 3.0 (400MB/s) Flash Drive Memory Stick - Black: Amazon.co.uk: Computers & Accessories

Το ειδα τελευταια, απιστευτα review, απιστευτη τιμη, lifetime guarantee

ενω μεχρι πριν 10 μερες ειχα κολλησει με το Sandisk extreme, αυτο φανηκε να ειναι πολυ καλυτερο :D

Link to comment
Share on other sites

Το sandisk δεν μου αρέσει που ανοίγει έτσι, έτσι είναι και το adata μου κ αρχίσει να τα παίζει ο μηχανισμός καλύτερα να ναι σταθερό με καπάκι επίσης φαίνεται να είναι το πιο αργό,

Το voyager μου αρέσει θα το έπαιρνα άνετα :)

Δες εδώ! 256 στα ίδια λεφτά, εντάξει δεν διαβάζει με 450mb αλλά who cares λειτουργικό θα φορτώσεις στο φλασάκι?

Το βρήκα 128? με τα μεταφορικά και το παράγγειλα τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος είναι κ δίπλα μου αυτό το μαγαζί, 5 λεπτά με τα πόδια! Από αυτούς πήρα την 980ti! Περιμένουμε εντυπώσεις!!

Κατα τύχη το βρήκα και είπα μην το κουράζω άλλο....

Εχω ένα σκουπίδι toshiba 64gb και μου έχει βγάλει τα συκώτια...

Αν το χωρίσω σε δυο partition θα έχω και στα δυο πρόσβαση?

Νομίζω οτι κάτι παίζει.....

Εχω τα windows 7 στο 64αρι με το rufus και έλεγα να το βάλω χωριστά στο καινούργιο....

Link to comment
Share on other sites

Σε usb2 πως περιμένεις μεγαλύτερη ταχύτητα? Πρέπει αν το βάζεις σε usb3 αλλιώς δεν έχει νόημα!

Εχω την αίσθηση οτι ο εξωτερικός δίσκος που έχω (wd 2Tb) είναι πιο γρήγορος σε usb2....

Μπαα η ιδέα μου είναι τον μέτρησα!!!!!!

Edited by POWER1FM
Link to comment
Share on other sites

Χάνουμε το νόημα φίλε, και να είναι γρηγορότερος ο hdd σου πόσο θα ναι 3-4mb παραπάνω? Αν φτιάξεις το pc σου και έχεις usb 3 το flashaki σου θα μεταφέρει με 250mb/s....επίσης αν και ο εξωτερικός σου είναι usb 3 θα μεταφέρεις με 120mb/s!

Link to comment
Share on other sites

Χάνουμε το νόημα φίλε, και να είναι γρηγορότερος ο hdd σου πόσο θα ναι 3-4mb παραπάνω? Αν φτιάξεις το pc σου και έχεις usb 3 το flashaki σου θα μεταφέρει με 250mb/s....επίσης αν και ο εξωτερικός σου είναι usb 3 θα μεταφέρεις με 120mb/s!

Για να τα πούμε ένα χεράκι με το X99!!!

Πάντως ακόμα κι έτσι απο το παλιό μου είναι 15 φορές πιο γρήγορο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Indeed, δοκίμασέ τον σε κάποια USB 3 άμεσα! H ASRock x99 oc formula έχει και στο πίσω μέρος της αντίστοιχες, δε χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις το χαλασμένο σου hub. Είναι κρίμα να χρησιμοποιείς το 10% του drive. :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να τα πεις ένα χεράκι με το κουτί σου? Βάλτο σε μια πίσω μπλε θύρα και δες ότι δεν έχει τίποτα η μητρική σου, το κουτί σου φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Indeed, δοκίμασέ τον σε κάποια USB 3 άμεσα! H ASRock x99 oc formula έχει και στο πίσω μέρος της αντίστοιχες, δε χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις το χαλασμένο σου hub. Είναι κρίμα να χρησιμοποιείς το 10% του drive. :)

Είναι και usb 3 παναθεμά το!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να τα πεις ένα χεράκι με το κουτί σου? Βάλτο σε μια πίσω μπλε θύρα και δες ότι δεν έχει τίποτα η μητρική σου, το κουτί σου φταίει!

Δυστυχώς με το usb 3 ενεργοποιημένο ακόμα και με τη συμβατότητα το pc αναγνωρίζει με το ζόρι μόνο το πληκτρολόγιο και κανένα ποντίκι της microsoft είτε ενσύρματο είτε ασύρματο με ή χωρίς το hub.

Πιθανολογώ πως έχει γίνει ζημιά με το no name usb3 hub γιατί πριν απο αυτό δεν είχα κανένα θέμα.

Το παράξενο είναι οτι σε usb2 λειτουργούν όλα κανονικά (και το hub).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now