Varsos

INTEL Q6600 G0

Recommended Posts

Αυτούς τους G0 μπορείς να τους ζητήσεις, ή ζητάς έναν Q6600 και ό,τι κάτσει; Επίσης μου φαίνεται πως έιχα διαβάσει ότι οι G0 θα ήταν ελάχιστα ακριβότεροι από τους Β3. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Στο κουτί του επεξεργαστή, στην δεξιά μεριά υπάρχει ένα αυτοκόλλητο με διάφορες πληροφορίες.

Στην μέση περίπου έχει το Product Code ( μια μεγάλη αλφαριθμητική ακολουθία [ γράμματα και νούμερα ] ), εκεί κοιτάς τους πέντε τελευταίους χαρακτήρες...αν τελειώνει σε SLACR είναι G0 revision ( μόνο για τους Q6600 αυτό...οι Q6700 είναι όλοι G0 ).

Και όχι, δίνονται στην ίδια τιμή με τους B2/B3.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες μπήκε ο Q6600 G0 (από Πλαίσιο) :whoohoo:

Προς το παρόν δουλεύω στα 3700 (8x463) με 1,43volt under load

Θα προσπαθήσω σήμερα-αύριο για 3800 και θα σας ενημερώσω.

Δυστυχώς 500 bus δεν τα βλέπω εφικτά αλλά θα το τσεκάρω και με το τελευταίο bios του P5K DLX.

Πρόσφατα έβαλα το πάνελ της Zalman που δείχνει τα Watt που τρώει το pc.Είναι πολλά τα watt παιδιά..... 80 περισσότερα σε idle κατάσταση overclocked σε σχέση με τον 6600 που είχα στα ίδια επίπεδα και σε prime95 γίνετε της κακομοίρας :stars:

Από θερμοκρασίες δεν μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα διότι speedfan με tat έχει 8-15 βαθμούς διαφορά με max η ένδειξη του tat 62 με 25 ambient.Επιπλέον το coretemp 0,954 με το που το ανοίγω μου κρασάρει το pc. Αν κρίνω πάντως από τις θερμοκρασίες του νερού το PA μου αρχίζει να φτάνει στα όριά του αφού σε prime95 μου ανεβάζει 7-8 βαθμούς πάνω από θερμοκρασία αέρα όταν με τον 6600 ανέβαζε 4-5.

Αυτά για την ώρα...........ότι πειράματα θέλετε να κάνω πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now