MetallicGR

Θα επενδύατε περισσότερα χρήματα για RGB περιφερειακά;

Θα επενδύατε περισσότερα χρήματα για RGB περιφερειακά;  

41 members have voted

  1. 1. Θα επενδύατε περισσότερα χρήματα για RGB περιφερειακά;

    • Δίχως σκέψη, RGB και ξερό ψωμί!
      0
    • Είμαι διατεθειμένος να δώσω και τα διπλά!
      0
    • Ναι, κοιτάζοντας τη διαφορά στη τιμή (εάν υπάρχει).
      11
    • Αρκετά διστακτικός παρά το γεγονός ότι μ' αρέσουν.
      5
    • Όχι, εξοικονομώ χρήματα για κάτι άλλο.
      16
    • Δε μ' αρέσουν τα RGB, προτιμώ ένα σταθερό χρώμα.
      9


Recommended Posts

Η "έκρηξη" του RGB έχει σίγουρα ακουστεί σε όλον τον IT κόσμο και έχει επηρεάσει αρκετές εταιρίες του χώρου. Κατά περιόδους μέσα από τις ειδήσεις μας έχουμε συναντήσει αρκετά προϊόντα που εφοδιάζονται με κάποιου είδους RGB φωτισμό. Η αρχή έγινε από τα περιφερειακά όπως ποντίκια και πληκτρολόγια, επεκτάθηκε σε ακουστικά και λοιπό εξοπλισμό γραφείου πριν περάσει και στο hardware, μέσα από μητρικές και κάρτες γραφικών.

Τα εν λόγω προϊόντα έχουν συνήθως και ένα λογισμικό ελέγχου που επιτρέπει στον χρήστη να ρυθμίσει το χρώμα που θέλει να προβάλλει η συσκευή και έτσι η συγκεκριμένη αγορά μπορεί να καλύψει όσους θέλουν να έχουν πάντοτε στη κατοχή τους κάποιο υποσύστημα ή περιφερειακό που ταιριάζει απόλυτα με το setup. Κάπου εδώ έρχεται και ο παράγοντας του κόστους, μιας και τα RGB προϊόντα έχουν τις περισσότερες φορές υψηλότερη τελική τιμή που ίσως αποθαρρύνει ορισμένους χρήστες. Άλλοι που ζυγίζουν τις ανάγκες τους επενδύουν άφοβα σε σχετικά περιφερειακά και hardware. Έτσι λοιπόν, θα επενδύατε περισσότερα για RGB περιφερειακά;

Μια RGB LED καλωδιοταινία, όμοιά της βρίσκουμε σε πολλές DIY κατασκευές. Πλέον τα έχουμε και στα πληκτρολόγια αλλά και στα περιφερειακά μας!

[img_alt=θα επενδύατε περισσότερα για RGB περιφερειακά;]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums783-picture61663.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εξοικονομώ χρήματα για κάτι άλλο.

Δεν μου αρέσουν τα φωτάκια ούτε μονόχρωμα ούτε πολύχρωμα γύρω γύρω, πληκτρολόγιο και ποντίκι τα έχω κλειστά :)

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσουν τα RGB όταν είναι καλοφτιαγμένα αλλά είμαι του ambient white τύπος και στα PC και γενικότερα...

Και ότι RGB έχω, απλά δεν του δίνω σημασία όταν αλλάζει χρώμα...ούτε ασχολούμαι με το να το αλλάζω συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ambient white τύπος είμαι, αλλά εαν δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ταιριάξει χρωματικά το περιφερειακό στο build τότε θα αγόραζα RGB. Βέβαια είναι και το θέμα πόσο κομμάτι της αισθητικής είναι και πόσο χρήσιμο. Δηλαδή RGB (και φωτισμό γενικά) σε headphones εκτός από streamers που θέλουν να δείχνουν cool, δεν βρίσκω λόγο να πάρει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη επιλογή χωρίς σκέψη.

Μου αρέσουν σε κάποια συστήματα που βλέπουμε εδω στο φόρουμ καμια φορα. Μαύρη μαυρίλα μόνο, και γενικά σκουρόχρωμα ή μεταλλικά χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now