MetallicGR

Ποιο είναι το ιδανικό μέγεθος για ένα Smartphone;

Ποιο είναι το ιδανικό μέγεθος για ένα Smartphone;  

70 members have voted

  1. 1. Ποιο είναι το ιδανικό μέγεθος για ένα Smartphone;

    • Μικρότερο ή ίσο με 3.5"
      0
    • 4.0" - 4.5"
      4
    • 4.6" - 5.0"
      26
    • 5.1" - 5.5"
      35
    • 5.7" - 6.0"
      4
    • Μεγαλύτερο ή ίσο με 6.0"
      1


Recommended Posts

θεωρώ στα χέρια μου το one plus one (5.5' με ανεκτά bezels) τέλειο... και μαλλον σε αυτό το μέγεθος θα ξαναπάω. Η σε μεγαλύτερο (μεγεθος οθόνης), αν μικρύνουν κι άλλο τα bezels.

Link to comment
Share on other sites

Με τις 4,7" μια χαρά βολεύομαι για ψιλο-surfing, chating, email & maps. Πιστεύω πως εξαρτάται από την παλάμη, δάχτυλα, ικανότητα όρασης και ποιότητα εικόνας/οθόνης. Άρα, δεν μετράει μόνο το μέγεθος. Θα είχε ενδιαφέρον και μια γυναικεία άποψη επί του θέματος, τι λέτε, αν και με τις διαστάσεις δεν τα πάνε τόσο καλά λόγω κακής επεξήγησης από τον σύντροφο. :smile-new:

Link to comment
Share on other sites

5.1" - 5.5"

Χρειάστηκα περισσότερο χρόνο να προσαρμοστώ όταν έπεσα στις 4.3 του mi2s από το galaxy note, από ότι χρειάστηκα για να προσαρμοστώ στο note από το ideos x5.

Τώρα που η κόρη κατέστρεψε το mi2s και υπάρχουν θηρία μπαταρίες για 5.5αρι με βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να δω τι θα ψηφιζατε αν ημασταν πισω στο 2009 xD

Ψηφίζουμε βάση των επιλογών που έχουμε κάθε φορά φίλε, αν σε 3 χρόνια η samsung μου δώσει ένα κινητό με 5% bezels και 95% οθόνη και είναι 6" θα ψηφίσω 6! Το 2009 είχα το htc diamond που ήταν 2.8" 47% οθόνη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα note 4 που ήταν 5,7 αλλά παιδιά όσο μεγάλη και ωραία ήταν η οθόνη του τόσο άβολο ήταν στη μετακίνηση με κούρασε πολύ μέχρι που τελικά το έδωσα. Ούτε στο αυτοκίνητο δεν είχε θέση να μπει. Τώρα s6 edge και είμαι μια χαρά ικανοποιητικότατη η 5'' οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το note 4 και με θήκη κιόλας ήταν ανυπόφορο! Ισχύει αυτό για το αμάξι :hehe: Δώσε το και πάρε s7 edge να σωθείς από μπαταρία και από μέγεθος οθόνης!!!

Link to comment
Share on other sites

Το note 4 και με θήκη κιόλας ήταν ανυπόφορο! Ισχύει αυτό για το αμάξι :hehe: Δώσε το και πάρε s7 edge να σωθείς από μπαταρία και από μέγεθος οθόνης!!!

Καλά το αποκορύφωμα ήταν αν το έβαζα στη τσέπη μου. Ήταν σα να κουβαλούσα ένα τούβλο στη τσέπη. Με το s6 edge είμαι απόλυτα ευχαριστημένος να σου πω την αλήθεια από όλες τις απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα! Ο μόνος τρόπος να μην σε ενοχλεί αυτό το τηλ ήταν να έχεις τσαντάκι! Χαίρομαι που κάνεις την δουλειά σου με το s6 edge :)

Link to comment
Share on other sites

NEXUS 6 εδώ στις 5.96" και πλέον και τα 5,5-5,7 μου φαίνονται μικρά και άβολα.

Κακά τα ψέματα, αν το χρησιμοποιείς σαν smart .... θες ιντσες ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now